Miresele anului 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine
Aly, merci de cafeluta...chiar ca prinde bine, inca una foarte fierbinte!
...vremea asta e de necrezut
mai vedem ce facem pana la urma, nici noi nu stim...totul depinde de vreme...dar am vazut ca parca si-ar mai reveni de miercuri in colo, sa vedem ce-o mai fi!
Cred ca nu mai ai rabdare pana la concediu...hai ca trece repede, numai sa aveti noroc de vreme...ca in De e urat si ploua

Gio..sper sa aveti parte buna macar la nunta...si abia astept sa vadpozicile cu tine nasica

Ralnied a bucur ca totul e super pentru tine...tine-o tot asa!

...oare Kreliut pe unde o umbla? ca nu a mai fost de mult pe aici si ii simt lipsa!



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neata fetelor!
Eu, de saptamana trecuta (de cand nu am mai apucat sa intru)...muncesc in continuu...concediul parca nici n-a fost...week-endul ala parca a trecut ca prin vis....ce-or avea cu totii....nu stiu..zici ca ii apuca anu' nou nemunciti ...
..bine, nici nu-mi displace ca...decat sa stau sa "mint rubbing" ...mai bine stiu ca trece ziua una-doua si uite acush plec acasik (asta daca nu tre' sa raman peste ca mai am ceva de lucru )...

de prin partea asta...nimic nou...ah, am bucatarit in vikend niste friptura cu un sos miraculos...de-i place lu' musiu...ca la ma-sa acasa ....cica "n-are gustu' lu' mama, da' e bun" ...

lapte de pasare imi palce si mie...iam-iam ...dar numai mie......si fac cam rar, ce-i drept...ca nu porea-mi vine sa ma chinui atat numai pt o persoana

pupi dragi la fete!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
...oare Kreliut pe unde o umbla? ca nu a mai fost de mult pe aici si ii simt lipsa![/font=Comic Sans MS][/navy]


mda... acum ca vin eu mai des, a disparut ea si nu-s de acord cu asta

edit: eu scriam, ea scria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralnied sper sa se ridice ceata, ca daca apare soarele se mai incalzeste. Altfel nici o sansa. Si la birou e destul de rece, mi-au inghetat degetele pe tastatura. Si-i abia inceput de septembrie!

Onutza pai vedeti si voi ce faceti. Daca nu-i vreme buna la noi la mare poate gasiti alta varianta de concediu. Eu inca nu m-am apucat sa caut pe site-uri cum va fi vremea sapta viitoare, o sa ma uit cat de curand, sper sa fie frumos.

Kreliutz si zi asa, bizi bizi? Foarte bine, asa chiar trece timpul mai repede. Poate imi spui si mie cum e sosul ala 'miraculos' sa-l fac si eu. Si... nu-i asa ca suntem culmea? Daca le place numai lor (berbantilor) facem si pentru o singura persoana. Daca ne place numai noua... e prea multa munca pentru o singura persoana....


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

apai...e asa:
- carnea taiata felii o pui in tava "tapetata" cu ulei si cu putin ulei extra (adica, peste ala care e pe carne )
- ornezi cu sare si piper
- bagi la cuptor pana incepe sa se patrunda, sa-si schimbe culoarea...sa.."alea alea" (intelegi tu, ca doar esti bucatareasa de soi
- intre timp, faci un sos din suc de rosii, smantana (eu am pus un pahar din ala de 450 de grame, da' merge si mai putin - vreo 300 g) si o lingura de mustar
- dupa ce ai scos carnea din cuptor, adaugi peste ea - ciuperci taiate (din alea din conserva), castraveti murati taiati in lung (fidea) (eu i-am dat printr-o apa dupa ce i-am taiat, ca sa le mai iasa acreala), sosul "miraculos" si apa ca sa acopere tot ce e acolo
- bagi inapoi toata nebunia asta in cuptor si o tii si tu cam 1 ora..1 ora si-un pic...te orientezi ..probabil variaza in functie de ce fel de carne folosesti...merge cu orice fel...

intelesasi ceva?

quote:
Originally posted by Alynutza

Kreliutz si zi asa, bizi bizi? Foarte bine, asa chiar trece timpul mai repede. Poate imi spui si mie cum e sosul ala 'miraculos' sa-l fac si eu. Si... nu-i asa ca suntem culmea? Daca le place numai lor (berbantilor) facem si pentru o singura persoana. Daca ne place numai noua... e prea multa munca pentru o singura persoana...



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Ntzeles . Numai o mica lamurire: cam care ar trebui sa fie proportia smantana-suc de rosii? 50-50? Sau cat?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Krelia faina reteta. o copiez si eu sa o fac in viitor. aseara am facut pui picant, in punga magic, si cu ciuperci umplute la cuptor. un deliciu....
Aly, Oana dati-mi si mie un site cu vremea. mi-e ca ma voi congela sambata.
Ralu .

eu cu treaba si cu vopseaua in cap. sa vedem ce culoare va iesi.
pe mai tarziu.........

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Aly...dupa gust mama, dupa gust ...de regula..mai mult suc de rosii decat smantana...
eu...la "borcanelul" ala de 450g (sau cat are smantana aia de la Danone ...am pus aproape toata cutia de suc de rosii .....bine, eu sunt si sosogioaca ...deci nu te lua dupa mine...dar...oricum...cred ca proportia ar fi de 1 la 2 (1 parte smantana, 2 parti suc)

Gio, sa dea DD sa-ti iasa bun .....cat priveste site cu vreme...eu consult mereu vremea.ido.ro ... cel putin in week-endul de sarbatorit au nimerit-o


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia mersi, dar exact pt. judetul Alba nu e disponibil programul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oki doki, m-am lamurit . Ramane de pus in aplicare dupa concediu.

Gio pe sambata se indreapta vremea cam peste tot. M-am fericit si eu cu o prognoza buna (partial innorat si pe la 22 de grade) pentru concediu. Eu consult wwwa.accuweather.com asta e destul de complex. Si mai e vremea.acasa.ro Ma mai uit si pe yahoo weather, insa asta are disponibil doar orase mari (si astea unele).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput