Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Ceau fetele!
am sosit si noi acasa,am fost la tati la piatra neamt,cam scurt dar a fost fain si Alessia a fost cuminte..relativ!!MA duc sa mai citesc din urma..daca nu adorm intre timp!!Avem si noi cevapoze noi!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ne-am intors si noi

Am fost cu treaba pe la socri si Antonia le-a facut o demonstratie de "primii pasi" a facut vreo 3 a cazut iar s-a ridicat si tot asa are mama fetita mare in schimb m-a terminat de spate si au mai venit si rusii astia insuportabili

Raluca_u,Aelita,Asiza,Donia-multumim

Panaa-f frumoase pozele a trebuit sa stau cu gatul stramb sa ma uit la ele

Kikineata-

Danutz-felicitari pt coltisorul nr 3

Dianocica-tot cu blenderul dar i le las un pis mai mari,ii place mai mult asa

Lavinia_p-wow 4 dintisori,ce scump e Mihaita ,chiar ma gandeam la voi zilele astea

si in Iasi si fulgera
n buna somnic usor

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 10
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

vazut toate pozele. salutari speciale pt pisi

si aici e cald rau. cum s a terminat ploaia s a facut o caldura groaznica.

de cand am fost in vizita la soacra m am iritat f tare pe fatza. si se pare ca nu trece. deloc. mooor. sunt mai rau ca in adolescenta [abng]

diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

BAMBO;vazut pozele ,e scumpa foc Antonia!!!VAzut si poze de PAANA,ff frumoase si micuta e dulce tare!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by adinazot

BAMBO;vazut pozele ,e scumpa foc Antonia!!!VAzut si poze de PAANA,ff frumoase si micuta e dulce tare!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia



si noi le-am vazut pe ale voastre

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 10
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

in mama si copilul mai zice ca asta ar fi varsta la care incep sa doarma cu jucaria preferata. este? la voi, adica...d vrea cam o jucarie noua/zi. daca e una pe care o stie pe dinafara se orienteaza catre altele...telefon...cablu...usb stick...deci nu prea se pune problema de atasat de o jucarie. la voi?

diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

eu chiar am incercat sa ii bag la inaintare un ursulet dintr-un plus din ala fin si scurt..foarte moale..i-l tot bag prin patut cand doarme da nica...
Jucarie preferata ..hmmm..o masinuta mica mica pe care o tot rostogoleste..in rest sacul zace neatins daca nu i le scot eu..

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

nici la mine nu a mers pana acum vreun gen de atasament din asta...am incercat si cu o pernita...deocamdata nu se atasaza de nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Gata, s-a dat stingerea deja?
Eu am dormit vreo 2 ore si copiii si-au inceput deja somnul de noapte, desi ar mai fi cateva ore bune pana atunci. Ii mai las vreo jumatate de ora si apoi dau desteptarea, ca la noapte trebuie sa dorm, nu mai am chef de giumbuslucuri.

danutz, felicitari pentru dintele nr.3!
Am citit prin ce ai trecut si iti trimit un pupic virtual, cred ca ti-a fost tare greu

dianocica, eu inca ii dau lui Cristi din borcanel, deci mancarea e inca o pasta fina. In cartea mea scrie ca pe la 9 luni se poate incepe cu textura mai putin fina, dar daca d e pregatit nu vad de ce nu ai incepe mai devreme.
Sa ma anunti cand e cazul sa primenesc asternuturile.
Jucarie preferata? N-are, ii place tot ce e nou... si de preferinta sa nu fie jucarie, ci ceas, ochelari de soare, carte, etc.

luciaro, daca Serban se descurca bine cu legumele pasate mai mari poti sa ii dai la fel si fructele, sigur, mai ales ca e mai marisor... ia te uita, azi a facut 9 luni, sa-ti traiasca!
Hi, hi, asa e cu concediul, tin minte ca si acum o mie de ani la fel faceam. Doar ca motivatiile sunt diferite, atunci ma distram atat de intens incat imi mai trebuia un concediu de odihna.

Ha, ha, aelita, nu te-am nimerit cu trei haine! Si nici pe Sofia vad. La Cristi a fost mai usor, ca el n-are prea multe, deh, baietel... dar la Sofia parca tin minte un dulap mare plin cu rochite... asa e si la Roxana.
Cum stai, ai mai progresat cu bagajele? Nu dormea, ca avionul n-asteapta!

Ktrinel, ce aventuri la gradi! Bine ca i-a placut, sper sa fie la fel in fiecare zi.
Subscriu si eu, ca si a_deju, la ceea ce ai spus. Cunosc un fost director la IRE care acum e aici, un fost sef de politie care acum e aici, ambii au avut un trai bun in tara insa cautau altceva. Si astia nu se mai intorc, au gasit aici ceva mai potrivit cu sufletul lor. Exact cum ai spus, oameni diferiti, nevoi diferite.

Lavinia - "cand ii spun "hai da un pup" inclina capul pe o parte si inkide okisorii de-mi vine sa il mananc." - ce frumos, m-ati dat gata!

adinazot, ma bucur ca v-a fost bine in excursie, am vazut poze cu parinti fericiti si copiluta frumoasa foc. Ce papa ea de era asa murdarici?




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ne-am harnicit si noi cu poze
aici puteti vedea poze de la munte,
aici puteti vedea noul nostru carucior si aici sunt mai multe poze

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput