Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

mai, nene, eu sunt de acord sa se miste treburile in primarie, da` nu asa de repede...azi primesc telefon-acum 2 sapt am depus actele pt certif de urbanism, pt faimosul balcon acoperit, deci, primesc telefon, pe ploaia lu` peste ca vrea domnul inspector pe teren si ploua si are nevoie de transport ... primaria e la 10 minute de apartament, dar ploua...si cu sensurile unice de pe stradutele astea din centru, mi-a luat o groaza pana sa ajung cu masina...nu va zic ca era timpul pt masa alexandrei, care nu a protestat nimic, amarata! ei, si inspectorul ma ia la bani marunti, muuult mai marunti decat aia de la primaria mare, si vrea declaratii notariale ca nu eu am daramat un perete, si vrea si de la agentia imobiliara pozele de pe internet care dovedesc treaba asta, asa ca m-am sucarit si nu i-am dat plicul de buna ziua, ca oricum dau pe declaratiile notariale banii aia. sa-i fie de bine! pierderea nu e a mea, ca eu oricum scoteam banii din buzunar...si ce sa-ti spun, nu putea sta pana se oprea ploaia? sau sa o lase pe saptamana viitoare? avem cunostinte care au depus acum un an, pt casa, nu pt apartament, si nici ca au primit raspuns, asa ca au dat primaria in judecata. i-a apucat excesu` de zel la dosarul meu ...

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Repede ca nu am mult timp...

Donia, esti mortala cum ai venit tu din concediu (dar am citit cum a fost) si vrei in concediu

Dianocica, eu am scris ca am inceput de saptamana trecuta sa-i pasez mai mare, dar numai legumele. Pediatra mi-a spus ca e OK sa trec la stadiul asta in momentul in care avem 4 dinti... si cum avem 5... (si nici nr 6 nu e f departe). Eu am robot din ala de la Zepter, Mixsy, care arata ca un fel blender, si ca sa-mi iasa mai mari legumele acum le bag la rasnita lui (pt cine stie). Si acum mai de stupid mom asa(in special pt mamicile mai experimentate): pot sa-i fac si fructele mai mari, ca la legume am zis ca e ok ca sunt fierte

Lucia lui Serban-Alexandru (07.11.2006)
Poze luna a IX-a

Poze Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

multumesc,fetelor,pt raspunsuri!
bebinuta-ma incurajezi,haha!
donia juma de haine si dublu de bani???
tooocmai ma gandeam la incaltaminte,si imi iese socoteala la toti pantofiiBINEINTELES CA NICI EU NU MA IMBRAC CU TOT,dar nu pot sa decid acum pe loc in ce mai voi imbraca siincalta peste o saptamana !
nu sunt capabila!
daca iaula nimereala,ma trezesc ca nu se potriveste niciuna cu niciuna.
belea mare sa le combin in minte,acuma!!!!
dar daca desaret tot dulapul Sofiei,am pus-o!!!! nu ne primesc aia !!!
depasim .
si zici trei haine de-ale mele?? pai inseamna sa stau toata vacanta in fatrza acelor trei haine,sa ma intreb PE CARE O IAU ,SI SA CONSTAT CA NU MERGE AIA CU AIA SI CA NU IMI PLAC si sa raman in casa.
nuuu,la mine merge cu desartarea sifonierului.
da ie grele.
io cu trei haine?? pai inseamna ca omor pe-acolo magazinele !! si nu ca nu mi-a rplacea,dar asta se face doar in Bucuresti,si acolo nu prea stiu daca ajung curand..si pana ajung ce faccc???
stau 11 zile.
cum stau cu pregatirile?
sunt vopsita,epilata ,dar n-am bagaje facute.
sunt toate calcate,spalate,mai am o masina si gata.
dar stau si ma uit la ele ca vitelul.


in ultima clipa noi le facem pe toate.
al meu .noroc ca nu a mai schimbat usa,ca asa voia,AZI,dar nu a gasit usa sa cumpere pe loc.dar nu s.-a lasat si a luat o iala cu nu stiu ce fiare care intra peste tot..si tot gaureste si tot rupe si tot trancane si e iar mizerieeeeeee!
abia spalasem azi !
dupa ce termina,iar spalarea.
maine,dupa bagaje,iar spalarea pe jos.
si las cheile cuiva sa imi ude florile si sa imi faca geamurile,usile,bucataria,baia..si sa imi spuna cat a muncit,sa ii platesc cat cere.

chris-numai belele ai!
nu am inteles,ala ..nu era treaba lui sa vina ?? munca lui??
de ce sa il iei tu cu masina,ce zice ,ca esti soferul lui???
ia mai da-l in ma-sa!






www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ne-am intors de la gradi...am stat aproape 2 ore..ca daca tot i-a placut...de ce nu? o ora si jumate nici nu m-a bagat in seama...prea era totul nou, colorat, copiii se jucau, tipau, cantau...si ea...taras dupa ei...le-a bagat mana in par la cativa..de am rosit de rusine...dar educatoarea m-a asigurat ca majoritatea fac asa...o fetita de 3 ani (romanca, dar nu vorbeste romana) a plans asa de tare cand a tras-o Julia de breton ca a trebuit sa o ducem la oglinda sa vada ca il mai are : Ton toupet est toujours la!...

bambo exact covoras din ala vreau sa iau si eu ..si tot nu ajung sa ma urnesc...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Da..ploua si la noi si stam in casa .

Bine ai revenit Donia,ne era dor de tine!Lasa ca incet incet vei recupera somnul si copii se vor readapta!

Alexandra,multa sanatate lui Marc!Lasa ca trece repede..in 3-4 zile.

Am facut iaurt de casa dupa reteta Laurei..iam-iam..Mihaita s-a lins pe botic,restul l-am papat eu si m-am lins pe mustati!
Cel mai fain (aviz Dianocica)e ca am facut legumele cu el si nu mai trebuie sa punem un fruct..a iesit foarte bun!

Mihaitza are 4 dintisori..caninii de sus si cei 2 incisivi de jos..si nu mai stiu care mai ies,dar ma zapaceste noptile...
Are vanatai pe ambii obraji de la dat cu capul in mobilier..face "bravo" si cand ii spun "hai da un pup" inclina capul pe o parte si inkide okisorii de-mi vine sa il mananc.
Rade de se prapadeste cand alerg in 4 labe dupa el si-l prind.
Azi am realizat ca desfileteaza capacele de la sticle daca nu-s stranse bine si le scapa in gura -si ma baga in sperieti.

M-ati omorat cu pozele de la mare - A-deju - e sexos Mihaila tuns!Ce face Lory?e mai relaxata?
Panaa, si voi cu apa aia limpede..si cu dulceata de fetita!

Felicitari Oana,Ana si Antonia pt primii pasi.Am vrut sa pun pariu ca Oana da startul,dar am uitat!

A-deju-da' tu ai talent culinar si nu stii!Nici prin cap sa-mi treaca astfel de combinatii!


Am admirat copii mortal de frumosi- si ii pupacim cu okazia asta: d mic,pisi,Oana si Alessia,Antonia,Ana!

Aelita,drum bun si linistit fara surprize a la romanica!

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Donia, ce vrei sa spui...ca femeile serioase nu fac sex ?

in alta ordine de idei, ma apuc si eu sa adun chistocurile din downtown, ca deh...oras boem..oameni asemenea...numa sa nu ma puneti sa pun si contraforturi la podul de vreo 2km jumate care duce la mine pe motiv de frica
daca as sti ca as face cuiva un bine, i-as face...ca doar am dat eu referinte la oameni necunoscuti...dar la partea cu emigrarea nu as vrea sa o conving nici pe mama...e mult prea complex, plus ca nevoile mele nu se pupa cu ale altora ...si atunci sa vezi distractie...se intorc si de aici multi atrasi de salariile care au crescut in tara...dar astia sunt doar cei atrasi de material...cei care vor si altceva sacrifica salariile alea marete pt a acoperi alte nevoi...oamenii sunt diferiti.

aelita, vai cata tevatura cu plecatul asta...sa punem si majorete ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

dianocica, recunosc un personaj in descrierea ta...numai ca atunci cand a dat de greu si-a cam miscat posteriorul...

panaa, ce bine ca ati mai venit pe la noi...am vazut pozele, sunteti niste frumosi toti!


alexandra, dar tot plecati in concediu, nu?


care voreati de 4 mese diversificate...pai de unde atatea? ia mai puneti niste meniuri (eu zic ca merg si mai multe pe zi...ce are?) sa vedem unde inghesuiti voi atatea mese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Aelita, incepusem cu gandul sa te linistesc si se pare ca am reusit exact contrariul

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

se intorc si de aici multi atrasi de salariile care au crescut in tara...dar astia sunt doar cei atrasi de material...cei care vor si altceva sacrifica salariile alea marete pt a acoperi alte nevoi...oamenii sunt diferiti.

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)




ezactamente

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ploua.. si ce plouaaaa.. da' ce tunaaaa... brrr. oribil. fulgere unu' dupa altu', tunete de-alea nasoale de-ncep toate alarmele din parcari sa urle... naspa. daca-mi plange iar motanu' de frica in miez de noapte, mooooor... si culmea culmilor..macar dac'-ar fi ceva mai racoare. nope. n-avem.. am iesit la o plimbare in mamaia, ca a venit mihaiul mai devreme, cerul era complet negru, pe jos nici n-apucase sa se usuce de la ultima "udare" da' hainele se lipeau pe noi.. nicio boare, nicio suflare..
motanu' meu a fost cam marr toata dupa-amiaza.. nu se pune ca de la 2 n-a mai vrut sa doarma pana la ora actuala. nu se pune ca nici la mancare parca n-a prea percutat.. offf, sa iasa naibii si no 4, sa scapam si de asta, si poate-om avea bafta de o sapt - doua de relax pana la urmatorii...
ma retrag, ca mi-e si frica sa mai stau pe-aici (masuta lu' laptopu' e fix langa geam, si-l simt la propriu cum vibreaza la fiecare tunet..). va pupez si va doresc o noapte linistita

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput