Ati comandat vreodata la Provea ?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bocutza spune:

eu am comandat si am primit coletul. insa, am avut o surpriza: desi comandasem un set (chilot si sutien)am primit 3 perechi de chilotei. iar despre pret nu va spun: trebuia sa fie 40 lei cu taxe incluse, si in realitate a fost de 85
asa ca... mai ganditi-va!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bocutza spune:

uitasem... coletul a venit dupa 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni29 spune:

Feriti-va de aceasta firma
Eu am comandat de la ei un set de lenjerie intima anul trecut in vara...l-am primit, am fost multumita de el, insa dupa 2 luni am primit trei perechi de chiloti pe care nu i-am comandat si care costau foarte mult. Am sunat la ei, m-am certat cu ei si mi-au zis ca daca nu-i vreau sa ii trimit inapoi (mi-au dat ei adresa unde sa ii trimit). In aceeasi zi m-am dus la posta si le-am trimis coletul inapoi. In decembrie am primit somatie ca nu am platit factura pentru acei chiloti. Le-am scris prin e-mail, mi-au raspuns ca nu au primit coletul, ca isi cer scuze si ca se va indrepta problema daca le trimit dovada de trimitere a coletului. Am scana dovada de la posta si le-am trimis-o. Nu m-au mai contactat asa ca am presupus ca s-a rezolvat. Azi am primit din nou avertizare ca nu am platit coletul si ca imi percep penalitati.
Sunt o firma de hoti...nu comandati de la ei.
Nu veti mai putea scapa de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sussy spune:

Am comandat un set de lenjerie de la ei, am primit coletul dupa 2 sapt cred, am platit si am trimis un email ca nu vreau sa mai primesc nimic de la ei si nu am mai primit nici un colet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Hai ca incep razboiul cu ei. Cum am spus pe aici am comandat la ei aucm 100 de ani, printr-un pliant prima data, apoi pe site a 2-a oara si nu am primit niciodata nimic. Ca acum sa ma trezesc ca primesc scrisoare ca am de plata 109,40 pe nuste produse ne-primite.
Am sunat la telefonul de pe hartia primita dar nu facea apel iar dupa 5 a raspuns un robot care m-a anuntat suav ca au program 9-17.
Le-am dat un mail si maine o sa sun iar si ii fac cu ou si otet, idiotii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almateea spune:

am comandat si eu la provea..proasta alegere..comanda a fost in iunie 2007 iar primul semn de viata de la ei a fost in decembrie cind am primit intr-un plic un mandat postal in valoare de 116,5 ron(comanda mea era de 40!!)am sunat imediat la firma si parea ca lucrurile intra in normal..peste inca o luna alta atentionare de plata de data aceasta in valoare de 96,70..am trimis un mail prin care reclamam situatia si ceream anularea comenzii.Stupoare, insa..ieri primesc o alta atentionare prin care sint instiintata ca am de plata 104,70 si daca nu le raspund dosarul meu ajunge la Serviciul contencios!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

quote:
Originally posted by aissa

Hai ca incep razboiul cu ei. Cum am spus pe aici am comandat la ei aucm 100 de ani, printr-un pliant prima data, apoi pe site a 2-a oara si nu am primit niciodata nimic. Ca acum sa ma trezesc ca primesc scrisoare ca am de plata 109,40 pe nuste produse ne-primite.
Am sunat la telefonul de pe hartia primita dar nu facea apel iar dupa 5 a raspuns un robot care m-a anuntat suav ca au program 9-17.
Le-am dat un mail si maine o sa sun iar si ii fac cu ou si otet, idiotii!





Aissa, sunt in aceeasi situatie... Am comandat anul trecut prin primavara cred, de pe un talon dintr-o revista, dar n-am primit nici un colet (sau l-au pus in posta si mi-a fost furat, cum am mai auzit). Primesc scrisoare in decembrie ca am de platit 119 lei pentru produsele comandate+ 3 perechi de chiloti. Le-am trimis mail ca n-am primit nimic, mi-au raspuns si-au cerut scuze. Luna trecuta primesc din nou scrisoare, de data asta cu o suma mai mica (fara cele 3 perechi de chiloti). N-am mai luat-o in seama. Insa ieri am primit un alt plic, in care ma someaza sa platesc pentru ce n-am primit. M-am saturat de ei, azi le scriu iar mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Alma,
Eu tare cred ca astia te mint cu nerusinare cand spun ca "au pus pachetul in posta si s-a furat". Hai sa fim seriosi, la TOATE coletele care iti vin cu plata ramburs trebuie sa mergi la posta, sa prezinti buletinul, sa semnezi de primire a coletului si, bineinteles, sa platesti. Posta nu aduce colete si ti le lasa in cutia postala!!! Iar curierii de la firme specializate nici atat!!
Eu zic sa-i ameninti si cu Protectia Consumatorului, sa ii atentionezi ca ii poti da in judecata pentru hartuire, si sa stai linistita: atata timp cat nu ai semnat nimic de primire a coletului, nu ai nici o obligatie de plata. Daca ei au inventat coletul care ajunge singur in cutia ta postala, sa inventeze si modalitatea de plata care sa ajunga singura la ei. Din cutia ta postala. Pai nu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Buna fetele,

Si eu am patit la fel ca voi. Am trimis talon din nu stiu ce revista in iunie 2007 si desi nu am primit nici un produs au inceput sa vina instiintarile de plata. Ultima a venit in urma cu vreo 2 saptamani desi sunasem la ei de 2 ori(aceiasi placa cu "daca nu ati primit nu luati in considerare") si au zis ca au notat si ca nu o sa mai primesc facturi. Ma rog, asadar plina de nervi am sunat si a 3-a oara la ei si le-am spus ca am luat legatura cu avocatul si le-am spus sa imi dea numar de inregistrare a sesizarii mele...nu mi-au dat asa ca am cerut numele persoanei cu (virgula) care am vorbit mi l-a dat si am spus ca daca se mai intampla sa mai primesc vreo factura de la ei o sa ii dau in judecata. Deocamdata nu am mai primit nimic...sper ca i-am speriat suficient...
Revin cu detalii daca mai e sa mai primesc ceva de la ei.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

dar am si eu o intrebare..

Ei cum fac dovada ca voi ati ridicat coletul/coletele respective?!?!
Adeca..ei or fi trimis..problema lor..dar cum fac e dovada ca acele produse expediate (sau nu) au si fost ridicate de voi? caci in general coletele ajung la posta cu plata ramburs..platesti - iei coletul..nu platesti..nu iei coletul....

sau e vreo procedura care mie imi scapa?...

Edit - aha..m-am prins vine la cutia postala..direct....f.ciudat!!!!

Mergi la inceput