Ati comandat vreodata la Provea ?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catyB spune:

Ajutati-ma va rog cu o adresa de returnare a coletelor la Provea! Voi cum ati provedat?Nu as vrea sa trimit coletul inapoi iar apoi sa fiu buna de plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Splaiul Independentei nr.319
Obiectiv 19B
Sector 5 Bucuresti
LINEA DIRECTA

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Phania spune:

buna ziua, sper sa nu apara de doua ori mesajul meu, pentru ca mi-a dat o eroare la prima incercare. am o problema si va rog sa ma ajutati. am primit un plic prin care sunt "rugata" sa platesc o factura catre provea. recunosc faptul ca am comandat acum cateva luni pe un talon dintr-o revista, dar nu am primit nimic. acum ma trezesc cu "bucuria" asta si nu stiu unde sa merg sa lamuresc problema. va rog frumos sa imi spuneti unde pot merge ca sa iau legatura cu ei. am inteles ca este si in romania aceasta firma, dar nu ii stiu adresa sau un numar de telefon. insist sa va rog, deoarece in scrisoare spun ca mi-au mai trimis o alta inaintea acesteia si ca nu am luat-o in seama si ca nu are rost sa le scriu si ca trebuie doar s aplatesc. cum sa platesc ceva ce nu am primit? de aceea vreau sa merg sa lamuresc aceasta problema. va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellllena spune:

aveti mare grija........ este cea mai mare teapa pe care am luat-o.nu numai ca am comandat un sutien si o pereche de chiloti si am primit in schimb trei perechi de chiloti oribili de cea mai proasta calitate dar am primit comanda dupa patru luni si m-a costat 1100000,enormmmmmm.iar acum primesc lunar chiloti pe care nu i-am comandat si nu reusesc sa dau de ei,telefonic nu sunt de gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vampirache spune:

Buna fetelor, din pacate este tzeapa. Am primit azi in cutia postala (nu prin posta) o notificare cum ca am sa le platesc 90 RON pe ceva ce am comandat in iulie (si in pliant era 17,90RON) plus inca o pereche de chiloti de 65 RON, pe care nici nu am visat sa o comand. Nu am primit niciun pachet de la ei iar maine am de gand sa fac mare scandal - nu pentru suma ci pentru magarie. Produsele pot fi bune si frumoase, dar daca asa fac ei afaceri, mai bine lipsa.
Oare voi avea sanse maine sa ma inteleg cu ei???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Acelasi lucru ca si voi am patit si eu , adica am facut o comanda in Iulie si nu am mai primit-o niciodata.Saptamina trecuta am primit si eu de la ei acea notificare prin care eram instiintata ca am de plata 95 RON .Eu facusem comanda in valoare de aproximativ 30 RON.Azi am sunat la ei si mi-au spus ca daca nu am primit nici un colet pot sa nu iau in considerare acea notificare.

------------------------
ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea72 spune:

021 407 57 04este nr. de telefon la care puteti suna.Eu am comandat direct de pe site,am sunat la ei dupa 3 saptamani , m-au cautat dupa nume si mi-au zis ca,comanda este luata dar sa am rabdare ca dureaza intre 4-6 saptamani si dupa 6 saptamani am primit pachetul dar dupa inca 1 luna am mai primit un pachet pe care nu l-am ridicat si le-am zis la posta sa-l trimita inapoi pentru ca nu facusem alta comanda ,oricum vreau sa-i sun sa le spun ca nu am ridicat acel colet .

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vampirache spune:

Am sunat la ei azi, au zis ca daca nu am primit coletul sa nu iau in considerare notificarea de plata, ca asa este politica firmei, ca elvetienii nu si-au dat seama cum e in Romania si "merg pe incredere". Bla Bla. Au fost amabili, dar asta nu m-a facut sa ma razgandesc la adresa lor. Le-am spus sa ma stearga din baza de date si am dat si un mail, ca sa ramana totul scris. Eu una m-am lecuit de facut comanda prin toate cupoanele aparute prin reviste. Sau doar sunt eu ghinionista .
Va pup si va doresc sarbatori fericite si lipsite de "notificari de plata" aiurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Colega mea a patit exact la fel, adik nu i-a venit comanda, in schimb s-a trezit in cutia postala cu somatie de plata de 1 milion si ceva . Si ea s-a agitat, si s-a pus pe telefoane, cert e ca i-au stricat Sarbatorile cu tampeniile lor.Mi se pare absurd sa te dezvinovatesti ca NU ai primit ceva si deci nu ai de ce sa platesti.Din punctul meu de vedere, sunt o firma extrem de neserioasa, si n-as comanda niciodata nimic de la ei, nici daca mi-ar oferi pe gratis produsele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystal75 spune:

Si eu am comandat la Provea...am primit coletul dupa 2 luni...am platit 17,..+transportul 9 lei parca....coletul urmator nu l-am primit pt ca iti scrie pe factura nr coletului urmator si data pana la care se poate refuza acea comanda, pe care ei o considera facuta automat, refuzul se face pe site-ul lor...totul a fost ok.

Mergi la inceput