Ati comandat vreodata la Provea ?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adrien spune:

Cine ma ajuta si pe mine? Am comandat si eu un set de la provea...din curiozitate. Am primit coletul dupa 5 saptamani, am platit si am trimis un email la adresa relatiiclienti@provea.ch, ca nu vreau sa mai primesc nimic de la ei si sa ma stearga din baza lor de date, pentru ca adresa din tara nu era nicaieri mentionata.In cazul in care nu iau in considerare refuzul meu si incep sa primesc diferite colete, cum au patit si altii,fara sa comand , cum sa procedez?astept raspunsuri.mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

M-am trezit si eu abia acum sa caut pe net dupa asa discutii. Am primit si eu 2 pachete, unul pt barbati unul pt femei si le-am trimis mail pt anularea coletelor urmatoare, cu nr de pe facturile primite, da inca nu am primit niciun raspuns de la ei.

Pe pliantele acelea cu descrierea produselor scrie ca avem drept de opozitie si ca exercitarea acestui drept se face prin trimiterea unei solicitari scrise, prin posta, cu confirmare de primire, la adresa Provea, in mod gratuit, o data pe an.

Intrebarea mea, in ce limba sa le scriem oare? Engleza e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am mai zis cred, am primit de la ei, in loc de colet, un aviz de plata, o factura. Dupa 2 astfel de scrisori am sunat, au raspuns ffff greu, am dat o groaza de bani cat le-am ascultat lor muzica, zile la rand. Eram decisa sa fac scandal dar tipa care a raspuns era f serviabila, cica nici o problema, ma scoate din baza de date. Toate bune si frumoase numai ca vineri am primit iar, dupa cateva luni bune, o alta scrisoare prin care ma invita sa platesc ce nu am primit.

Cum naiba scapam de astia? Voi le-ati gasit leacul?

In acelasi timp o prietena e la fel ca voi, a primit un colet si acum primeste fara numar de la ei desi nu le mai vrea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Cum am mai scris acum ceva timp, am primit si eu factura de la Provea pentru niste produse pe care nu le-am primit, asta prin decembrie. Le-am scris, le-am spus sa verifice in baza de date, mi-au scris inapoi si-au cerut scuze si au spus ca se va rezolva. In martie-aprilie am primit din nou plic de la ei, cu o suma mai mica decat prima data, dar cu penalizarile aferente. Le-am scris din nou, de data asta nici un raspuns.

Primesc iar plic in iunie, in care ma amenintau ca vor trimite dosarul in judecata, daca nu platesc. De data asta m-au suparat rau, am sunat 2 zile la rand, nu mi-a raspuns nimeni, muzica si-atat. Le-am trimis mail in care le-am cerut imperativ sa verifice, ca eu n-am primit nimic de la ei, ba chiar in perioada in care scria pe factura ca as fi primit produsele, eram plecata in concediu, sa nu ma ameninte pe mine cu judecata.
Am primit mail a doua zi, ca sunt stearsa din baza de date, cu scuzele de rigoare. Dar parca nu-mi vine sa cred ca s-a terminat, exact ca in filmele thriller, desi se pare ca monstrul a fost exterminat, mai ramane o larva pe undeva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sunt niste cretini.
Am sunat luni, m-am infipt in fufa aia (care a raspuns surprinzator de repede). I-am zis ca nu inteleg, daca am sunat acum cateva luni si mi s-a spus ca m-au scos din baza de date de ce incep iar sa primesc hartii sa platesc ceva ce n-am primit.
Sa va zic ce mi-a spus? Am capiat. Cand eu ii zic ca cea cu care am vorbit mi-a spus ca ma sterge din baza de date ea a zis ca nu e adevarat, colega ei m-a intrebat daca ma mai intereseaza coletul si ca eu am zis ca da si ca astfel in martie mi l-ar fi trimis din nou si ca acum pt aia ma someaza. Am urlat la ea, pe langa ca imi spune o tampenie neadevarata, unde e in pana mea si cel de-al doilea colet, ca n-am primit nimic. Ma rog, i-am zis ca ii reclam la OPC si la firma in elvetia, mi-a zis ca n-am decat. Cica m-a sters acum dar sincer...cred ca tocmai mi-a "trimis" din nou colet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Sunt in aceeasi situatie Aissa!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutaM spune:

la ce numar de telefon ati sunat ca sa reclamati ca ati primit factura dar produse nu.
la fel patesc si eu
am comandat un set de lenjerie, l-am platit, dar acum primesc facturi ca am de plata nu stiu cat pentru niste produse pe care nu le-am comandat si m-ai ales nu le-am primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutaM spune:

tocmai i-am sunat si le-am zis ca primesc fcturi pentru ceva ce nu am comandat si a zis ca mi-a inchis contul si ca nu voi mai primi nimic. astept sa vad de acum. poate ma trezesc cu o bucurie mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sz_luiza spune:

Buna fetelor. Alaltaieri am gasit si eu intr-o revista o plianta cu provea, mi-au placut lucrurile, dar m-am gindit ca inainte sa comand n-ar fi rau sa ma uit pe net dupa firma asta ca nu mi-a placut ideea ca lunar sa-mi trimita pachete necomandate. Asa am dat de forumul asta. Ce sa zic, i-mi pare bine ca nu am comandat. Eu in Ungaria locuiesc, am citit si foumurile de aici, si la noi merge circul. Multi au reclamat, anul trecut i-au si amendat cu 10.500.000 Ft(38.888 Eur)si le-au interzis sa mai faca reclama in tara. Alaltaieri am gasit reclama in revista , asa ca nu cred ca trebuie sa mai comentez cit de serioasa e firma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sz_luiza spune:

Inca ceva: am mai citit ca cineva s-a uitat dupa firma asta la elvetieni, si NU EXISTA. Nu e inregistrata. Deci e vorba de o banda de excroci, care se bazeaza pe faptul ca oamenii sint cinstiti credibili si platesc.No comment.

Mergi la inceput