Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio eu m-am obisnuit cu ea de atatia ani. Mai imi spune al meu ca miros ca o capita de fan la vopsire si 1-2 saptamani dupa dar prefer sa miros a fan decat a amoniac. E drept ca nu-i usor de pus si de dat jos, ca tot clatesc la ea si cel mai groaznic e ca nu-i voie sa te speli atunci imediat cu sampon (cica ar fi indicat 2-3 zile, eu musai a doua zi sa dau sampon, altfel ma mananca pielea capului de mor). Insa n-as trece la vopsele chimice, nici nu stiu cat ar mai prinde pe parul meu care de atata vreme e tot cu henna.
Eu la placi nu ma pricep, eu am parul lins si super hiper incapatanat, asta e si unul din motivele pentru care il las lung, ca scurt nu sta nicicum.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, eu am placa de al Remington cu posibilitatea de setare a caldurii pana la 200 grade...si placa e formata dintr-un strat ceramic si desupra un strat din teflon
sunt foarte incantata de ea...o am de 1 an...o folosesc o data pe saptamana, dupa care 5 zile parul meu arata impecabil...spray am de la wella, gama profesionala si a fost 60 ron...mai folosesc dupa ce ma spal si un balsam pentru intinderea parului, care nu se clateste tot de la wella, asta parca a fost 50 ron...eu folosesc si un balsam care se clateste, ca am un par atat de des care se incalceste intr-un asemenea hal de ma innebuneste

ce imi place e ca parul meu straluceste asa frumos si ramane matasos dupa ce folosesc placa
cu prima placa pe care am avut-o, nu era ceramica intr-adevar, dar efectul era ala de care zici tu...parul era cam ciudat dupa ce il intindeam


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Weekend placut! Ne auzim luni!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, abia acum ai vazut ca mi-ai raspuns...eu cred ca m-as putea face cu Hena asta ...atata timp cat eu am folosit un sampon fara amoniac...si nu m-am mai facut de 2 luni...acu parut meu e natur 100%
Merci mult de indicatii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana nu stiu ce sa zic...e buna placa remington, am folosit-o pe a cumnata-mi, dar tot nu iasa ca la coafor. oi fi eu prea fixista, nu stiu ce sa zic.
Aly si ce-i daca mirosi a fan, ai parfum natural 100%.

fete eu mai fac ultimele chestii pe aici, la ora 18 imi iau sotul de la birou si plecam spre Ab. sper sa venim si cu mama, caci azi cand am vb. cu ea, nu mai vroia sa vina.

weekend fain si calduros sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Va doresc si eu un sfarsit de saptamana frumos!

P.S. Aly am dat deja comanda acasa de un pachet de Henna...si azi ma uit sa vad poate gasesc si pe aici!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iar apar la spartu' targului ......da' nu-i nimic...asa mi se face mai tare dor de voi ....cele prezente

azi am inceput o noua fila din capitolul "maselussa"...nu mai doare nimic...ca nah..am totul scos...insa tot tre' sa ma duc pana acolo si sa dau banu' ....si daca tot am inceput..cred ca voi continua si cu restul problemutzelor ...

acu'...sa intru in linia de plutire....mie nu-mi place placa...si nici atunci cand ma duc la coafor (ceea ce se intampla din an in paste....cel mai mult a fost cand m-am dus la probele de coc )...caci, oricum am eu parul lins de vaca...sa mi-l mai intinda si ele ....cu el sau cheala tot un ...d'ala......as face ceva sa mi-l onduleze...cica ar exista un permanent foarte slab...de tratament...hmm...ca permanent din ala oaie fusai in facu' si cand m-am plicti de el, jap, tuns scurt si vopsit...de nu ma mai recunoscura colegii.....
iar la vopseluri...nu ma mai vopsesc de mult....acu', daor cu crema din aia la pliculetz, al carui nume imi scapa in momentul asta...dar, sunt sigura ca stiti de ce zic.....

traiasca vikendul!!!

pupi la fete!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Bag sama ca ati cam kefuit in vikendu aista!

hai, trezirea si la condicutza!!!

pup...ma duc la cofi...dk vreti sa veniti si voi.....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi am venit aseara din Ab, am adus-o si pe mama, maine dim. mergem la clinica.
A fost fain in Ab, marco s-a distrat si rasfatat, ca de obicei. a mai scos 2 cuvinte: a mea= amiaaaaa si mie. Imi place ca desi are putine, le foloseste in contextul bun.
In schimb a fost naspa vremea, 16-18 grade, a plouat, mai mult prin case, spre disperarea lui marco, pe care a trebuit sa-l scot si pe ploaie afara, ca nu se mai putea.
Nu a prea baut lapte, dar stim si cauza: a iesit varful caninului nr. 3. azi dim. l-a baut pe tot, cred ca urmeaza cateva zile de liniste si pe urma maraieli cand iasa de tot. asta e...

azi vom merge la o cina romantica, profitam ca e mama aici. serbam in avans 1 an de la cununia religioasa, iar pe 19 partea a2-a, caci acum avem interdictie de la dr..

o zi buna va doresc, se pare ca e liniste pe aici...
Krelia mersi de .


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hopa...lume noua
...si uite ca vorba aia e adevarata "Cei din urma vor fi cei dintai!"...merci de cafea madam si o saptamana frumoasa iti doresc de aici de la mare departare
Gio...aici a fost frumos, chiar m-am mirat 28 de grade...da lasa ca saptamana asta se anunta ploi...ca nu se paote a fie frumos prea mult timp
...bine ca ai convins-a pe amma ta sa mearga la Tm cu voi...si uite ca puteti profita de ocazie sa aveti si o cina romantica
Deci Marco gangureste...abia astept sa ne spui cum va fi cand va incepe sa vorbeasca...de-adevarat!
Aly...o fi intarziat, ca si eu am dormit azi mai mult decat trebuia

fetelor io inca sunt socata de vestea cu Pittis...nu pot sa cred, imi placea atat de mult vocea lui...si imi aducea atat de mult aminte de copilarie!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput