Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza la amiaz!
Dau si eu un ochi, ca vad ca m-ati pus absenta nemotivata.

Onutz am venit la timp, dar de pomana, era picata ceva siguranta nu mergea nimic prin birou de pus in priza, inclusiv calculul, asa ca am somat pana pe la 10 fara cand s-a rezolvat problema si acum bag mare ca e zi de raportare si pe langa obisnuitele rapoarte am mai primit cereri pentru inca 2... unul l-am rezolvat pentru al doilea nu stiu de unde sufletul sa scot datele, dar mai vad eu. Prin urmare sunt cu nasu-n rapoarte. Sper sa-ti reuseasca experimentul henna (ai zis si ce nuanta sa-ti ia?) si sa nu te dezamagesti din prima, ca asta, cum iti ziceam, dureaza pana se prinde calumea in par.
Gio bine ca ati convins-o pe mama ta sa vina la voi. Lasa ca trece timpul si o sa puteti sarbatori si asa cum vreti voi.
Coana mare bafta cu lucrarile la dantura, sa fie cat mai putine, putin dureroase si putin costisitoare.

Si la Cluj a fost vreme urata in weekend, am stat prin casa. Sambata am avut musafiri (niste colege de-ale sotzului care tot voiau sa vada unde stam) si ieri am facut noi vizite (la socrii si la ai mei). Eu inca mai sper ca se vor mai intoarce caldurile, ca prea repede s-a facut vreme de toamna.
Pupi, fug la treaba! (da' mai vin)


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana am aflat si eu ca amurit, of doamne, DD sa-l odihneasca in pace.
Marco are deja un repertoriu, cam saracut, in comparatie cu cateva fetite de la spiridusi, dar e baiat, ce sa-i fac?
Eu la 1 an si 9 luni faceam propozitii, el cred ca seamana cu Clau.
Zice: mama, tata, mami, tati, gata=tata, pa=pam, caca, da, nu, papa. Mai zicea: Adin, Dani, bebe, acum nu mai vrea.

azi e sarbatoare, asa ca plecam in oras, nu avem ce face in casa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio nu te stresa ca asa-s baietii, mai lenesi la vorba Si maica-mea ne tot povesteste ca eu am vorbit mai repede ca si frate-meu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Onutz am venit la timp, dar de pomana, era picata ceva siguranta nu mergea nimic prin birou de pus in priza, inclusiv calculul, asa ca am somat pana pe la 10 fara cand s-a rezolvat problema si acum bag mare ca e zi de raportare si pe langa obisnuitele rapoarte am mai primit cereri pentru inca 2... unul l-am rezolvat pentru al doilea nu stiu de unde sufletul sa scot datele, dar mai vad eu. Prin urmare sunt cu nasu-n rapoarte. Sper sa-ti reuseasca experimentul henna (ai zis si ce nuanta sa-ti ia?) si sa nu te dezamagesti din prima, ca asta, cum iti ziceam, dureaza pana se prinde calumea in par.
[font=Georgia]


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year[/red]




normal ca daca am facut "comanda" am facut-o ca la carte...castaniu!(de fapt asta e culoarea mea naturala si din cate am inteles henna iti da si un luciu la par)
Mi-am cumparat si de aici...nu de alta dar sa testam mai multe feluri...si o sa incerc sa vad ce si cum, pe cutie scrie ca trebuie sa stai 1 ora cu maglavaisul ala pe cap...in primul weekend in care voi fi aici o sa incerc.

...dar mai am o intrebare: cam cata rabdare trebuie sa am?...adica vreo 2-3 aplicari?
Tu cat de des te faci?
Hai ca te-am ametit de cap iar


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu trebuie sa te iei dupa informatiile din pachet. Daca stai o ora nu-ti iese nimic. Eu ma fac cam pe la 8-9 seara si ma clatesc a doua zi dimineata pe la 6-7 (in functie daca merg sau nu la servici in ziua respectiva). Ca sa iasa mai inchisa la culoare eu o prepar cu ceai negru si cafea, nu cu apa fierbinte cum scrie in prospect, si pun si un galbenus de ou pentru tratament. Sa nu folosesti perie de vopsea, se aplica cu degetele. Sa-ti iei manusi din alea chirurgicale. Pui prima data la radacina, apoi se intinde pe par. De facut, eu ma fac cam la 2-3 luni, depinde ce chef am. Recomandat este la 2 luni. N-as sti sa-ti spun cu exactitate cand s-a apropiat nuanta de ce am vrut eu, dupa cate aplicari, chiar nu mai tin minte. Sa zic dupa 3-4, dar nu bag mana-n foc. Sper ca ti-am raspuns la toate intrebarile. Mai intreaba-ma daca am uitat ceva, nu ma zapacesti, nu-ti fa probleme.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de prin oras. Mi-am luat o pereche de balerini din plasa, rosii. ieftini ca braga. sa fi vazut reactia lui Clau cand i-a vazut.

maine tre sa merg si la clinica, si cu masina la service. sper sa nu se suprapuna mai multe sa circul cu taxi, ca sunt toate in parti diferite de oras.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Poftiti la de marti. aici si e asa de urat.....
am dus-o pe mama la clinica, am lasat-o in grija unei doamne, care a dus-o la un prof.
eu am venit sa-l pregatesc pe Marco pt. gradi si dupa ce-l duc merg dupa mama.daca termina pana atunci.

aseara am iesit la , a fost frumos, am mancat pe terasa si nu ne venea sa credem ca nu trebuie sa fugim dupa Marco sau sa mancam pe rand. pe urma am mers intr-un bar,in stil turcesc, am baut un coctail si acasa.

s-a trezit piticul, revin mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti la !
La noi iar e urat de numa, tot nu mai prind ocazia sa spal gecile de iarna. Sper ca va reveni totusi caldura, macar pentru cateva zile.
Gio tin pumnii sa nu se suprapuna nimic si sa poti circula cu masina ta.

Edit: se pare ca azi aveti porti dubla de cafea .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

a internat-o pe mama pana maine, sa-i faca toate investigatiile.
i-a facut EKG si nu i-a prea placut.

revin mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sanatate multa mamei tale. Dar ce nu i-a placut, ca EKG-ul e o procedura super simpla. Prefer sa fac 10 EKG-uri decat sa-mi ia o data sange.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput