Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

karra80, acum, privind in urma recunosc si eu ca am gresit plecand la Brasov. Dar m-am gandit la ce e mai bine pentru copil. Nu credeam ca va reusi sa distruga relatia noastra. Care - recunosc - nu era dintre cele mai straluciter. Dar ne-am dorit amandoi copilul si in februarie chiar vorbeam de bebe2. Sotul venea in fiecare week-end la Brasov cat am fost noi acolo, dar pe masura ce treceau saptamanile il simteam tot mai rece. Cu siguranta a avut grija soacra-mea de el - ca si pe mine m-a sunat o data sa-mi zica ca vreau sa-l indepartez pe sotul meu de familie. Asta pentru ca am indraznit sa intreb cand se vor muta socrii in apartamentul lor, ca sa putem veni noi acasa.
Si tocmai asta ma socheaza - ca acum, cand stam in sfarsit singuri, socrii s-au mutat la casa lor, suntem doar noi doi si copilul, se strica tot. Nu mai inteleg nimic. Intr-adevar, lipsa comunicarii distruge relatia.

Ane & Raul - 17 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Cand isi baga soacra coada...

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ane, am citit si mesajul tau original. Nu intelesesem de fapt cauza. LUPTA! El te iubeste, spui, asa ca speranta exista!!! Cred ca a spus tot ce-a spus si ca sa te determine sa lupti putin si pentru el, nu sa fi intru totul a copilului. Si unde mai pui ca e si influenta soacrei... Stati de vb pe indelete, stati vreo doua zile singuri (asta daca poti lasa copilul la mama ta) si rezolvati problema pana nu se cronicizeaza. Lupta pentru tine, pentru Raul... amandoi meritati o familie fericita!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

buna fetelor....va multumesc ptr felicitari !da azi implinim 2 lunisoare si cantarim 5500 si avem 59 de cm...nu am luat decat 700g luna asta,cam putin in comparatie c luna trecuta,dar f bine tinanad cont prin ce a trecut...
Copilu meu e schimbat tare...nu prea papa si asta ma enerveazael mai mult variaza de la 40 la 100ml...aziam fost la doc sa vdm knd facem vaccinu si i-am spus ce se intampla si ne-a schimbat laptel,am trecut pe Humana...si acum face kk de3 ori pe zi...e mult,dar dam vina pe schimbare...saracul aseara nu vroia sa pape nici lapte u mucilagiu(k ar treb sa ii mai dau macar o zvreo 2 zile asa),nici simplu si cauta sanul intr-o disperare si i l-am dat macar sa se linisteasca si spre surprinderea mea a curs laptic...a papat vreo 30 de min apoi i-am mai dat niste lapte praf cam 30 ml si a dormit pana la 2...am incercta sa ma mulg dar nu a iesit nimic...numai cand papa el curge...nici nu stiu ce sa mai fac!!!!dar merg inainte cu speranta in suflet ca totul va fi bine si va iesi si soarele pe strada mea...

ANE imi pare tare rau ca treci prin asa clipe mai ales ca e vorba si de un bb mic la mijloc!pana la urma cmunicarea face totul....sper sa te ajute Dumnezeu si sa fie totul bine!!!

Mady cu Razvan Stefan 9.05.2007 LA MULTI ANI PUIU MAMII!!!TE IUBESC ENORM DE MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Mady, sa-l pui des la san ca iti revine laptele. Nici eu daca ma mulg nu curge decat f putin dar cand suge luca vine lapte de se ineaca! o sa fie bine!

Raluca si Luca(8 aprilie 2007)


Luca, dragostea mea

Poze Luca
http://photos.yahoo.com/ralucamoise2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

buna seara,
am reusit si eu in sfarsit sa-l conving pe sotul meu sa-mi faca un filmulet despre ANA.

il pun la semnatura si astept cu nerabdare parerile voastre!

va pup si va doresc o zi buna in continuare



http://www.youtube.com/v/wX3e6O2OlBg

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

imi pare tare rau pt tine ANE si eu am avut o perioada cand ma certam cu sotul meu din cauza parintilor lui (nici eu nu-i suport si vorbesc urat despre ei) nu se ajungea la discutii despre divort dar cand vedeam ca e de rau incercam o perioada sa vorbesc frumos despre ei. Ce vreau sa spun e sa incerci sa te prefaci fata de el si socrii tai macar o perioada pana se linistesc apele si incearca sa afli ce il deranjeaza de fapt de vrea sa divorteze spune-i sa se gandeasca la bb ca el are de suferit.
Merita sa incerci sa-l tii langa tine daca nu asa mult pt tine in special pt bb.Incercati un psiholog sau ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ane trebuie sa fii tare si sa lupti pt dragostea ta si familia ta. incearca sa te stapanesti in ceea ce priveste relatia cu socrii, chiar daca te deranjeaza. vino aici, descarca-te la noi, dar lor vorbeste-le cat poti de frumos si nu uita ca si indiferenta e o arma. si fata de sotul tau, vorbeste-i de bine, chiar daca gandesti altfel, daca pe el il doare asa mult relatia ta cu ei.
cat despre sot ... tu stii cel mai bine, dar incearca sa-l recuceresti. stiu ca e greu sa fii 3 in 1 (mama, sotie, femeie) dar cu perseverenta se poate reusi.
uite de-asta am refuzat eu sa plec din bucuresti, oricat de greu mi-a fost cu bebe mic, ca sa nu-si bage "ala" coada.
mai erau pe aici mamici care ziceau ca dorm cu bb-ii si taticii dorm in alta camera. parerea mea: NU ESTE BINE!!(sa nu dati cu rosii)
te asteptam cu vesti bune!!

mady ma bucur mult ca bebe e bine.

loradin chiar ma gandeam la tine azi ... ce face zgatia???

aaa ... pai sa vi-l spun si pe matei. aseara avea bazdaci, multi si nevrozati. intr-un final a adormit, dar s-a trezit pe la 1.30 cu o matzaiala pe el, si mie mi-era somn de nu mai puteam sa stau langa patutul lui sa-l descant, asa ca l-am luat intre noi. explic pozitia: pat de doua persoane, fix la mijloc, intre pernele noastre, pun o pilota impaturita si-l asez pe matei acolo, deci vine cam in dreptul capetelor noastre. buuuun! a adormit individul bine merci, ma trezesc pe la 3, cand ma uit ... nu-mi venea sa cred: matei era fix in capul sotului. sotul dormea cumva cu spatele la el si matei calare pe capul lui, pe burta. imi pare rau ca nu m-am gandit sa le fac o poza , dar cand i-am vazut nu stiam cum sa-l iau mai repede.
am vizionat poze cu timi ... ma omoara cu freza ei. exact ca timi adoarme si matei cand are nervi, daca-l tii de mana.
vizionat si filmuletul anei ... dulcica foc!
va pup!


mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

loradin, frumos filmuletul iar Ana este o minune! Dar se vede in ochisori ca e o neastamparata! Are o privire ageraaaaaaaaa, mama, mama ce le-o pati pielea baietilor cand s-o face mare!!! si pisica e frumoasa!



Raluca si Luca(8 aprilie 2007)


Luca, dragostea mea

Poze Luca
http://photos.yahoo.com/ralucamoise2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

venim si noi la apel!!!!!

adelyna...............condoleante!te asteptam sa treci mai des cu vesti.

diana_jors................casa de piatara!!!!!super poze!

karla32.............vai,prin ce sperietura ai mai trecut si tu!bine ca nu e nimic grav.

Mihaelaaa........noi cu darius vb.in 3 limbi.(adica mai mult tac-su....ca el are vechime pe aici cu limbile .eu ii vb. in romaneste si mai rar franceza si engleza.taica-su se plimba cu el prin casa si ii numeste obiecte in cele 3 limbi(romana,franceza,engleza)si propozitiile scurte la fel i le spune.
acum eu ma rog sa fie Darius perspicace sa ,,prinda,, macar una din ele.

tzuna................pupacim noi o Mariuca duclce,asa capricioasa cum e ea!

ane2200.................imipare rau ca treci prin asa ceva! nu stiu ce sfat [pot sa-ti dau

uffff!a inceput sa maraie mandru'de foame.fug la datorie.poate revin.am vazut pozici de la cununie,fetita cu picioruse in gurica,matelot neinfricat.....
am fugit ca se darama casa de urlaturi



Carmen si Darius

am crescut

Mergi la inceput