Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

loradin super filmuletzul...si ana e o comoara.....

Ne inscriem si noi in clubul celor tinutzi de manutza pana adorm...noi in fiecare seara.....si de fiecare data inainte as adormim.... na ca nu am invatat-o in bratze am invatat-o tinuta de mana..........

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

loradin, sunt mortale si Ana si pisica!

rebiana, nu prea ai ce sa faci cu programul de noapte, asa facea si stefi pana s-a hotarat singura ca e cazul sa doarma mai mult. Pe mine m-a ajutat faptul ca am lasat-o sa doarma singura in camera ei si nu ma mai trezesc la fiecare miscare pe care o face - eu cand o vedeam ca deschide ochii si se foieste ii bagam tzatza ca sa adoarma la loc. Acum la ultima masa, cea de dupa baie, ii dau sa suga din ambii sani si chiar daca adoarme o mai indes eu, ii deschid gurita si daca simte gust de laptic mananca asa prin somn..

karla, ce spaima ati mai tras si voi, bine ca n-a fost nimic.

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

tuturor!

Am revenit si noi pt cateva zile in Tm si nu se putea sa nu va fac o scurta vizita. Nu am citit prea mult din urma, dar voi incerca sa recuperez.
Ca noutati - de vineri papam mar cu biscuiti si peste aprox 1 saptamana vom incerca si supa de legume.
Am facut sapt trecuta si vaccinul de 4 luni si din nou am plans de mama focului, dar dupa aceea am uitat repede. Noaptea dormim de pe la 10 pana la 6, apoi (de cele mai multe ori) ne culcam inapoi pana la 10-11. Pe zi nu prea doarme, dar macar doarme noaptea. Pe burta tot nu ii place sa stea, nu am ce sa ii fac; in schimb ii place in sezlong, ca nu e chiar culcata si vede mai bine ce se intampla in jurul ei. E incredibil de curioasa! Nu trebuie sa rateze nimic!
Nu mai stiu ce altceva sa va mai povestesc... Stiu ca am mai vrut sa va scriu ceva dar nu imi amintesc acum.

Legat de bb2 - sotul a inceput apropourile, dar eu as vrea sa mai astept pana anul viitor. As vrea un bb de martie...iunie 2009 - asta depinde de el. A, si ar fi frumos un baietel. Sa vedem ce va mai fi pana atunci.

ANE, imi pare rau de ce ti se intampla. Oare socrii sunt singurul motiv? Se poate ca in perioada cat ai fost plecata sa fi avut mai multa influenta asupra sotului si sa il determine sa ia o hotarare.

Eu tocmai din cauza distantei am revenit in TM (sunt doar 60 km, dar totusi suntem departe...), mai ales ca sotul va fi plecat o saptamana din tara si nu vroiam sa i se faca asa de tare dor de noi. In plus, il vad ce mult tine la a mica si cum se joaca impreuna, cum mai uita de servici cand ajunge acasa si atunci cum pot sa stau departe de el?

KARRA, trebuie neaparat sa ne intalnim si noi. Nu am reusit cat am fost gravide, ar fi frumos sa ne intalnim inainte sa implineasca fetele 6 luni.... POate prin august, eventual cand va intoarceti 'bronzate' din concediu ? Mai vorbim pana atunci!

de incheiere!

Anca, de MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

uitasem sa va spun...fata mea a dormit azi 4 ore si acuma doarme iar nu a mai facut asa ceva de cand avea o luna! se vede treaba ca i-a priit plimbarea la tara

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

ioanaradu,Mihael@,nu-l tin nici eu pe Davidut prea mult pe fundic,sigur coloana lor e inca fragila,dar e tare suparat sa-l asezam pe spate,il mai pacalim punandu-l pe o perna,semisezand,dar asa e mai usor pentru el sa se ridice,se prinde de hainute si "face abdomene'.E tare dragut,ne amuzam de el cat munceste sa se ridice,iar el se supara cand nu reuseste.

alexia3,nu am aparatul atasat de mine,dar e tot timpul la indemana si facem poze zilnic,avem mii de poze si le salvam in cate un album,cam o data pe saptamana.

Mihaelaaa,noi vorbim acasa doar romaneste,deci David nu aude decat "accidental" limba engleza,dar este ok,uite Karina a inceput la modul serios cu engleza abia cand am ajuns aici si se descurca de minune.A terminat gradinita cu calificative foarte bune,este la nivelul celorlalti cu engleza si se descurca binisor si cu franceza,care e a doua limba in Ontario.
Deci,David va vorbi in primul rand romaneste,urmand sa invete celelalte la gradinita.
Nu vrem sa mergem in tara si sa nu poata comunica cu bunicii,verisorii,etc,ar fi frustrant pentru el.

Legat de "socializare",nici Davidutu nu se inscrie la "sociabili",plange si cand doar incearca cineva sa-i vorbeasca,nu mai vorbesc cand e luat in brate.Seamana cu mine,eu am fost mai "padureata",nici acum nu ma omor cu vizitele,intalnirile cu prietenii,chefuri...
Insa Karina e total diferita,crescuta in aceeasi atmosfera,e hipersociabila,ceea ce i-a prins f.bine aici.Cu David prevad ca voi avea probleme la capitolul asta ,sau poate se mai schimba...

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

albume foto
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=75985946" target="_blank">slide David 1-2 luni
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=76372227" target="_blank">slide David 3 luni
www.bebo.com/PhotoAlbumBig.jsp?PageNbr=1&PhotoAlbumId=4895816508&MemberId=4362272177&PhotoId=4895842071" target="_blank">nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

,am uitat...am facut un slide cu cateva poze din luna a treia a lui Davidutu,poate aveti timp...

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

albume foto
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=75985946" target="_blank">slide David 1-2 luni
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=76372227" target="_blank">slide David 3 luni
www.bebo.com/PhotoAlbumBig.jsp?PageNbr=1&PhotoAlbumId=4895816508&MemberId=4362272177&PhotoId=4895842071" target="_blank">nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_lia spune:

Buna
scrisesem ditamai mesajul si l-am pierdut nu mai eram logata...
Sa vad daca mai reusec sa revin:((

Deci, dam si noi de veste ca suntem bine, sanatosi...
Bilant 3 luni: 6750g, 68 cm (baschetbalista lu' mama). Bem in fiecare dimineata sucut de morcov si mar. In rest doar tzatzi de la mami. Inca nu ne intoarcem de pe o parte pe alta, in schimb, la fel ca si bb de lilidana, vrem sa stam numai in fundulet si in picioare. Cand i-am spus pediatrului m-a certat ff tare si mi-a zis ca n-are voie pana la 6 luni. Acum incercam sa o mai pacalim, dar o mai asez din cand in cand, mai ales ca vad ca isi ridica caputzul si se chinuie de numa.
Acum doarme pentru prima oara pe burta si se mai trezeste speriata din cand in cand. Lunea e ff obosita pt. ca suntem ff plimbareti in weekend. O tinem numai prin paduri, sate de bunici, petreceri, magazine...
Asa... Mai uram Casa de piatra! pt. Diana, ii doream intelepciune Anei si admiram filmuletul lui Loradin.

Acum ma duc sa mai trebaluiesc nitel, pana nu se trezeste puiul.

Am pus si cateva poze in albumul mare si in cel de 3 luni (sa vedeti cum stam pe scaun)


Lia & Bianca Maria - 30 martie 2007

Alte poze
Ticker
CATEVA POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Buna seara stup!

Ioanaradu, da, numai san ii dadeam atunci, de-am rezistat sa astept 5 zile. Vedeam ca nu se chinuie, si am asteptat.Si mi-a daruit un kk de toata frumusetea! :))

Frumos filmuletul...ingerasul ala iti face probleme Loradin?

Eu i-am dat azi piersica, la recomandarea medicului. M-a prevenit ca este posibil sa o deranjeze la burtica...pentru ca intr-adevar...la 4 luni piersica e tolerata mai greu. Dar nu e contraindicata. Marthei i-a placut tare...se lingea pe bot...si nici la stomac nu a deranjat-o. Iar nu a mai facut kk de 2 zile...mai astept...

Tzuna...multa sanatate mariucai!

Mady...ma bucur ca ai iarasi copilashul langa tine...multa sanatate si RABDARE.

Ane, conteaza mult ce simti si tu. Eu zic ca merita sa lupti...daca ati decis sa aduceti pe lume un ingeras, inseamna ca va iubiti.Trebuie insa sa afli adevaratul motiv pentru care sotul vrea sa divorteze.Numai asa ai sanse sa reusesti.

Vreau si eu copil care ridica capul cand sta pe burtica...tot cu nasul in scutec sta... :(

Cat ceai poate sa bea un bb de 4 luni? Ca ieri a baut 100 ml si cred ca daca ii dadeam mai bea. Mananca san si fructe...

Seara buna,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna seara stup,

Nu am mai scris de ceva timp./....dar am lipsit motivat.....a avut nepotu' capacitate.....iar d evreo 2 sapt umblam dupa un teren ....vrem s ane facem o casuta de vacanta.....

Deci sa incepem cu inceputul:

LA MULTI ANI! sarbatoritelor lunii iulie ELYY 2003, RAISA FUDULU, LILI_G, MARTUTA

LA MULTE LUNISOARE - ALBINUTELOR SI BONDARILOR sarbatori .....

FELICITARI noilor crestini,

FLOPICI - eu sunt din Baia Mare - Maramures......daca ajungio la noi .....mi-am placea s ane vedem.....ma poti apela pe mess: nora_c78@yahoo.co si vb

DIANAJORS - CASA DE PIATRA!.......si felicitari.....esti cea mai proaspata nevasta . Primeste niste de la bebe Nicolas,

ANE - trebuie sa discuti cu sotul tau.....si eventual putina diplomatie cu socrii ar ajuta.....zici ca ei si faci ca tine......nu-i baga in seama cand iti dau indicatii pretioase......

LORADIN - ana e minunata

TZUNA - TE felicit ca ti-ai dori s ainfiezi un bebe.....si noi ne dorim......dar eu mai vreau si un bebe2.....mai ramane sa-mi conving sotul.....

Multa putere.....si sper sa scapi cat mai repede de problemele Mariucai......ai nevoie si tu de putina liniste,

ADELYNA - condoleanta.....si speram sa iti revi cat mai repede,

MADYBULANCEA- pt tine si puitul tau.....ma bucur ca sunteti din nou impreuna....

REBIANA - sper ca Luca sa intre in clubul celor care dorm toata noaptea cat mai repede

Acum sa va povestim si despre noi; Avem 4 luni si o sapt - 7.200 kg....si 67cm.....eu zic ca-i bine avand in vedere ca eu am 1.56....dar semanam inalti cu tati.....Papam numai san.....din cand in cand suculet de morcov cu picaturi de fier,......care ii place la nebunie.....azi am inercat si 4 lingurite d epiure de piersica si s-a lins pe botik....deci ne place...

Dormim de la 10-11 sear pana la 5-6-7 legat.....dupa care papam putin san si mai dormim pana la 8 dusi.....avem deja doar 5 mese pe zi si in jur de 150-180 ml....eu sunt ff multumita.....
are si mese de 100 , restul arunc si nu insist....

M-am uitat la pozele cu albinutele si bondarii nostri.....si am ajuns la concluzia ca sunt minunati.....

la tot stupul si sper sa atasez si niste poze d ela botezul nostru.....si sa ne vedeti cum aratam la 4 luni.

Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

uitati aici cu ce mi-am mai ocupat eu timpul azi.....

luna 5

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput