Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by ane2200

Fetelor, ajutor. Am vazut ca unele dintre voi ati mai trecut prin probleme similare. Poate nu la fel de grave, dar pe acolo. V-am mai spus eu o data ca imediat dupa ce am nascut, am plecat cu bebe la Brasov, la mama, pentru ca aici in Bucuresti eram prea multi in casa - stateam cu socrii si mai aveau si un caine si o pisica. La Brasov am stat 2 luni, timp in care socrii s-au mutat in apartamentul pe care si-l cumparasera. Relatia mea cu sotul s-a racit de tot in astea 2 luni, asa ca atunci cand am venit acasa toata treba era pe capul meu. Noroc ca a venit si mama cu mine vre-o 3 sapt - ca a trebuit sa zugravim si sa ma ajute la curatenie. Am stat eu asa vre-o 2 luni si la sfarsitul lui iunie am plecat la Tusnad. Dupa doua saptamani de stat la Tusnad - la sfatul sotului, sa feresc copilul de canicula - ne-am intors ieri acasa. Asta dupa ce in week-end am trecut si pe la socrii la Cornu, ca a fost ziua soacrei. ce credeti ca imi spune sotul?
Ca el s-a gandit si cel mai bine ar fi sa divortam. Sau putem ramane casatoriti in ochii lumii, dar separati in fapt. Noi am tot avut astfel de discutii, dar niciodata nu s-a pus problema ata de serios. Simt ca mi-a cazut cerul in cap. Ce sa fac? Mai are vre-un sens sa incerc sa fac ceva? M-am gandit inclusiv la varianta intoarcerii definitive la Brasov. Nu mai stiu ce sa fac.

Ane & Raul - 17 martie 2007


imi pae rau...dar ce explicatie ti-a dat?poate si-a gasit pe cineva in timpul in care ai fost plecata.....Doamne...nici nu stiu ce sa zic,......eu am postat mai demult pov unei prietene de-amea care din cauza bebelului s-a despartit de sotz pt ca zicea el nu i-a mai acordat la fel de multa atentie ca la inceput........ce sa zic nu pot sa te condam ca nu am dreptul dar nu cred ca ai facut bine ca ai stat atat de mult departe de el...stim fff bine cum sunt barbatii ca-i mananca in fund non stop asa l-am sfatuit atunci pe fete sa nu-si neglijeze copii mai mari adica sotzii ca nu se stie ce se intampla....
Incearca sa discutati...vb cu el cu parintii lui, cu nasii cu prieteni de-ai lui...sa afli ce s- intamplat...eu zic ca daca nu e comunicare intr-o relatie atunci relatia este sortita esecului.....
Nu te da batuta.....lupta pt sotzul tau si pt tatal copilului tau....incearca sa afli ce s-a intamplat........multa putere sa treci peste asta.....

Si sa fie o lectie pt cele care de dragul copilului pleaca si-si lasa sotii singuri....despartirea asta nu e o solutzie ac se poate ajunge la cine stie ce altceva



Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 4

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica

www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Laina, a zis ca s-au adunat multe de-a lungul timpului, insa lucrul care l-a deranjat cel mai tare e ca nu vorbesc frumos cu parintii lui - adica ma mai rastesc la ei daca se baga unde nu le fierbe oala si dau sfaturi nesolicitate. De iubit il iubesc, desi in ultima perioada aveam impresia ca e doar obisnuinta. Si el zice ca ma iubeste si ca va continua sa ma iubeasca, dar ca asa nu mai merge. Ca sunt o mama desavarsita dar o sotie inexistenta.

Ane & Raul - 17 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

ane: eu una nu stiu ce sa spun, pe noi parca ne-a unit si mai mult copilul... gandeste-te bine daca mai tii la el, incearca sa descoperi daca el la tine si la bebe... Ce nu ii convine? Din ce cauza vrea despartirea? , desi stiu ca nu asta te face sa te simti mai bine...

adelyna: condoleante! , si fruntea sus, ca toate merg mai departe.

tzuna: am avut o colega de liceu care a avut asa ceva si nu se vede mai deloc, foarte putin cand rade tare. si pe tine.

Despre bebe2 - daca n-as fi facut cezariana era in lista si bebe3 Numai ca o sa asteptam macar 2 ani pana la bebe2, in care ar trebui sa reusim sa ne facem si casuta . Si abia apoi vedem ce si cum, daca se mai poate sau daca mai vrem si bebe3 (he he, ce curajoasa ma dau inca )

Cu apa in urechi: in burtica nu tot cu apa in urechi era? Eu nu m-am stresat inca sa nu ii intre apa in urechi nici la baita...


Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

ane, acum am vazut mesajul tau. Imi pare rau ca ai probleme. Nu stiu ce sa inteleg, relatia cu sotul nu a fost grozava de la inceput, din moment ce spui ca ati avut discutii? Si la Tusnad ati fost impreuna? Ca, daca te-a trimis pe tine singura, eu as suspecta o alta relatie. El ce motive invoca pentru divort? Tu ce simti pentru el? E greu sa-ti dai cu parerea daca nu cunosti mai multe despre situatie.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

ane, eu zic ca ar merita sa luptati. si...stiu ca e usor de zis...dar cel mai bine ar fi fost sa inchiriati o camera undeva, sa stati singuri. nu duce la nimic bun sa stati cu parintii ni unuia dintre voi. ce sa spun si eu...situatia dintre voi, si ce simtiti fiecare nu am de unde sa stiu, dar daca va mai iubiti, macar un pic, merita sa va acordati o sansa, si voua si copilului. arata-i ca il iubesti, fa un compromis si incearca sa te schimbi un pic, daca tii la el si la casnicia voastra... daca ai nevoie sa se schimbe si el un pic, spune-i-o, dar..."tonul face muzica", ai grija cum i-o spui... Si cel mai bine si cel mai bine este sa va inchiriati macar o garsoniera prapadita, dar in care sa fiti doar voi.

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Fetelor voi vb de faptul ca au bebeii vostri o masa la 3-4 noaptea? Pai al meu mananca tot din doua in doua ore!!! Am incercat in fel si chip sa-l obisnuiesc sa manance mai rar dar mi-a urlat de foame de scula tot blocul! N-a mers nici cu ceai nici cu suzeta... daca mai stiti voi altfel... Asta e "soiul"... ca asa a fost si maica-sa !


Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

anne2200, s-a intamplat ceva de vrea sa divorteze. intai trebuie sa afli ce este la mijloc. raceala nu este un motiv, se poate rezolva daca veti comunica! nu stiu ce sa zic. e dureros...

Laina, s-or place copiii prin empatie, dar ce te faci ca intra in familie de popi! si tata, si fratele meu... tata e preot de 37 de ani. a botezat sute de copii si nu simte bucurie mai mare decat sa-i boteze! are si o tactica de nu zice copilu nici miau! n-am auzit sa-i loveasca sau altceva! su si ei o mare responsabilitate cand fac asta! dar poate tu ai auzit sau ai avut experiente neplacute!

duminica tata imi boteaza puiul si sunt tare mandra!

arissa, exact asta e cuvantul: isterie! urla din toti rarunchii, in cascade!ragusise si se invinetise! n-am pomenit sa planga vreodata asa! nu se linistea la nimic! ce mai, am fost doua legume si eu si barbatul meu! nici acum nu mi-am revenit!
avea temperatura 37,9 si dr. a zis ca e de la agitatie dar probabil m-a pus sa-i pun supozitor cu novocalmin ca sa ii calmeze durerea, daca avea, si sa se linisteasca. cred ca s-a speriat si el de reactia mea!

Raluca si Luca(8 aprilie 2007)


Luca, dragostea mea

Poze Luca
http://photos.yahoo.com/ralucamoise2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

De acord cu Laina, sentimente exista deci merita sa mai incerci sa faci ceva. El sa inteleaga ca e o perioada mai dificila pentru o proaspata mamica iar tu sa te schimbi putin. Chiar sa incerci sa te porti mai frumos cu socrii, daca asta il doare asa de tare.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Raluca, sunt fericita pentru tine ca ai asa o familie frumoasa. crede-ma, dar de fapt stii si tu cat de putini preoti aleg meseria asta din vocatie. eu sunt foarte dezamagita de ce-am vazut ("preoti" care intrebau la spovedanie doar de experientele de natura sexuala, si cu lux de amanunte, altul care nu a vrut sa il inmormanteze pe unchiul meu pe motiv ca a trait cu matusa mea casatoriti doar legal..insa a acceptat dupa ce i s-a oferit o suma frumusica...si asa mai departe...) Ai tai cred ca sunt din aia de treaba, si-as vrea si eu sa stiu ca puiul meu e botezat de un om de care sa nu-mi fie rusine de rusinea lui.

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ane, imi pare sincer rau pentru ceea ce ti se intampla! Eu zic sa mai lasati putin timp pentru a va gandi mai bine, de fapt sotul sa se gandeasca! Daca te iubeste asa cum zice, va reflecta, va pune totul in balanta si va decide, cu siguranta, sa fiti in continuare o familie! si sper sa treci peste toate cu fruntea sus! Noi, toate, iti vom fi alaturi!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput