*Gravidute&Mamici de IASI (3)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Simona..si eu am nascut prin ceza cu rahi anestezie...a fost SUPER!!!!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Cristina, casa G e vis-a-vis de Lic.Alecsandri..au materiale mai pretioase, preturile sunt destul de ok..oricum mici nu-s! dar sunt si materiale faine..
cum e ceza.cu rahi anest.?adica e anestezie partiala, nu totala?





Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by alynta27
Bebe plangea la baie! Azi i-am facut o baita mai calduta si nu a plans deloc! Facem progrese! Ne luptam cu colicii! Luam Sab Simplex! mamicile care ati dat acest medicament cum l-ati administrat? Eu ii dau 15 picaturi la fiecare masa!




Si noi i-am facut baita intotdeauna mai calda decat cele 37 de grade recomandate. Asa s-a simtit el bine...ce gangureala si balaceala facea...
Am luat si noi Sab Simplex,dar n-a avut nici un efect.Cel mai bine ne-a mers cu Debridatul.
Bafta multa in continuare.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am reusit sa mai citesc din urma. Am cam absentat in ultimul timp. Scuze.

Vesti?! Sigur, cum nu?! Si anume...joi nasc!!!!Azi am fost la medic si a decis ca e mai bine sa nasc joi, pe 12. Emotii. Da. Si de astea.

Simona, poate o sa fim colege de salon...
Pup fetele toate. O sa trimit un sms Simonei (Simo78)

Fug, ca maine tr sa merg la spital pt analize, probabil pe la pranz imi da drumul, dar tr sa-mi pregatesc cele necesare

Oana 37+5zile Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+

AMR 2 zile





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ghinetz bafta pentru joi! Stiu ce simti, credema! Va fi bine! A sa fii ceam mai fericita femeie din Univers cand vei tine minunea in brate![majoretamajoreta]
]Mariussimiuc am sa incerc si altceva dupa SabSimplex ca bebe e tot agitat si plange!
Siminoc pun si pentru tine majorete !

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata fetele!
Ieri nu am mai intrat ca mi s-a stricat tastatura si nu puteam scrie.
pt Oana si Siminoc(esti pe aproape si poate bb vrea incurajari).
Eu azi ma duc la control si o sa vin cu vesti. Dar am asa o presimtire ca saptamina viitoare va fi marea intilnire.
As vrea si eu niste nr. de tel sa va dau un mesaj din spital caci al meu sot nu e cu DC.Mail-ul meu e Monika0223@yahoo.com
DAca sapt viitoare nasc pe mine ma va interna in spital cu citeva zile inainte pt analize. Asta e politica dr. mele.Asa ca s-ar putea sa ne vedem fetele numai ca eu voi fi la gravide.
V-am pupat.
Am asa emotii pt. control( de fapt intotdeauna m-am dus ca la examen).


Monica 36+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Neata!
Azi la 17 merg si eu la eco! azi ma duc cu stickul sa iau si eu ceva imagini cu puiuta..sau poate s-a transformat in puiut?
vreau sa il intreb pe dr cum sa fac sa rezerv si eu o rezerva..
a fost cineva in rezerva? e mai bine decat in celelalte saloane sau...? am inteles ca rezerv . sunt de 2 paturi.. oare tre` sa ii dau ceva pt. rezervarea asta acum?

nu imi zice nimeni ce e si cum e rahianest?



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Buna burtici, sunt si eu o viitoare mamaica de ian-fevr 2008 din Bt si as vrea sa va cer si voua cateva sfaturi daca vreti sa ma ajutati. Am programare pe 25.07 pt morfo de trim I, la dr Iliev, ati auzit de el? Aveti idee ce fel de ecograf are, adica masurarea pliului nucal se poate face si pe eco normal, sau are 2D, 3D....?

Gya 9+

http://lilypie.com/pic/070701/sh8J.jpg

http://bd.lilypie.com/JnFup3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Gya, felicitari si sarcina usoara!
Masuratorile se fac mereu in 2D. Din ce stiu eu, Iliev are si eco 3D.
Deci pliul nucal ti-l va masura in 2D.
Iliev e cunoscut ca fiind unul din ce mai buni ecografisti din Moldova..dar e aici si un "dar" (e vb. de oana_oana2006)care a avut o experienta trista si nefericita cu acest dr..si poate mai sunt si alte cazuri..



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

GHINETZ iti tin si eu pumnii!!! O sa fie bine! Sa faci un bebic frumos, sanatos, mancacios si somnoros, sa-ti aduca numai bucurii!

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput