*Gravidute&Mamici de IASI (3)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Bine ca te-ai distrat Kriss!
Bebe plangea la baie! Azi i-am facut o baita mai calduta si nu a plans deloc! Facem progrese! Ne luptam cu colicii! Luam Sab Simplex! mamicile care ati dat acest medicament cum l-ati administrat? Eu ii dau 15 picaturi la fiecare masa!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Pupici si de la mine nu am mai intrat in ultima vreme pe net ca am cam umblat lelea.Acum nu stiu ce se intampla dar burtica mea se intareste foarte des o fi un semn sa stau mai linistita,acasuca?Dureri nu am .

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Am aterizat sa vad ce mai faceti si sa va tin la curent cu noutatile si n-am fost atenta! Am postat la cap trecut!
Le transfer imediat!


Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by siminoc


Hopa si io pe aici! Seara buna si pupici!
Noi tot in formula de doi in unu! Avem ceva noutati, ca am fost vineri la gine. Bebe nu se grabeste deloc. Colul s-a mai scurtat un pic si s-a deschis un pic. Daca pana joi 12.07.2007 nu se hotaraste sa vina la intalneala cu mami si tati, dr va interveni. Indiferent daca incepe travaiul sau nu, va fi cezariana, ca nu s-a intors! Doar poate un miracol (la care, bineinteles, ca mai sper!)! Dr mi-a spus sa ma gandesc ce anestezie vreau! inclin spre rahi, pt ca stiu cum ma simt dupa, am avut si la operatia de apendice (ce-i drept acu' 100 de ani) si-mi voi vedea comoara, da' tr sa mai studiez subiectul!
Acu vreo sapt sau doua dr ne-a schimbat DPN-ul din 9.07 in 12.07, da' cred ca eram (si sunt) prea nerabdatoare si nu l-am schimbat!


quote:
Originally posted by alynta27
Sa vedeti ce am facut... Pe 4iulie am implinit 3 ani de casnicie! L-am lasat pe bebe acasa cu sora si am iesit la un suc! A fost cuminte si a dormit!



Felicitari! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)



Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:


quote:
Originally posted by mariussimiuc
Apropo de analize,a facut cineva Triplu Test? Eu trebuie sa ma duc sa-l fac luni. Si mai costa si o groaza de bani. De ce mai spun astia ca analizele pentru gravide sunt gratuite cand trebui sa platesti absolut totul? Eiii...bebelusii si noi sa fim sanatosi...



Daaa! Aiurea tare! De fapt consultatiile la med de fam cica sunt gratuite.... ca parce n-ai cotiza lunar din salar si mai cotizeaza si angajatorul!
Iar analizele, nici macar alea de baza nu sunt gratuite, daca se termina plafonul lunar!
Eu am facut triplu test la recomandarea dr. L-am facut tot la Cuza-Voda (tot la recomandarea dr), la 17 sapt si ceva. Am platit 65 ron. A iesit bine.


Simona, mamica de Miruna

Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by siminoc

[quote]Originally posted by kriss79
Siminoc, mai ai 4 zile(teoretic)..incepem galeria?

Am vazut ca nici una nu e prea interesata..dar poate poate..nu e nimeni dornica de o intalneala intre burticoase?



De ce nu? Da' stii cum se spune? Nu-i pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste!

Intalneala? Cand? Hai!!!!!!!!!! Acu' cat se mai poate! Adica pana joi!


Miruna

Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:


quote:
Originally posted by mariajinx

Buna,
eu sunt noua pe aici! are cineva idee cum decurge o nastere naturala cu dr. Gabriela Toma ,maternitatea Cuza Voda !
Am 32 saptamani si e prima nastere.Nu vreau sa raman cu sechele
Pupici

marria



Bine ai venit! Sarcina si nastere usoare!
Nu stiu nimic de dr. tau! Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe informatii.



Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Noapte buna!

Simona, mamica de Miruna

A M R 3 ZILE (teoretic! cu tot cu prelungiri!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Pupici si de la mine nu am mai intrat in ultima vreme pe net ca am cam umblat lelea.Acum nu stiu ce se intampla dar burtica mea se intareste foarte des o fi un semn sa stau mai linistita,acasuca?Dureri nu am .

teo


Cred ca ai contractii Teo! sa vb. cu medicul despre asta!

Simona, dar ce activa esti
SIMONA SI MIRUNA!!!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Alina ,multumesc de urari! L-am vazut pe David in poze ,e superb...M-a impresionat..Sa ii dea Dumnezeu tot binele din lume!..Vazandu-te cu el m-ai facut sa imi doresc si mai mult sa o tin pe Amalia in brate!
Kriss,de abia astept sa mai vad poze.Care e Casa Giulia si cam cum sunt preturile la materiale?
Eu doar ce mi-am facut un sarafan la croitoreasa ,dar mi l-a facut asa de mare si larg si mai e si un maro mai deschis k arat in el de 90 kg si nu 70 si umpic cat am eu .Dar sotul e extrem de incantat k zice k ma face sa par in luna mare .Cred si eu la cat material in plus e in el.
pupici,

Cristina 24+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput