*Gravidute&Mamici de IASI (3)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Ce toanta sunt!
SIMINOC valabil si pentru tine!!!


iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Gya, felicitari si sarcina usoara!
Masuratorile se fac mereu in 2D. Din ce stiu eu, Iliev are si eco 3D.
Deci pliul nucal ti-l va masura in 2D.
Iliev e cunoscut ca fiind unul din ce mai buni ecografisti din Moldova..dar e aici si un "dar" (e vb. de oana_oana2006)care a avut o experienta trista si nefericita cu acest dr..si poate mai sunt si alte cazuri..



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana





Kriss,
Sper din suflet sa nu mai fie si alte cazuri nefericite, desi am mai auzit de prin alte parti ca asta e obiceiul lui sa nu se deranjeze de acasa pt paciente
Eu merg la el , sau mai bine zis am mers, de vreo 7 ani si la cab din Podu Ros nu are decat echo 2D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vin si eu sa maresc galeria pentru Oana si Simona!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna fetelor1
Nonna bafta pe saptamana viitoare!
Kriss am inteles de la cineva care a stat in rezerva ca esti singura in camera si poate sta cineva cu tine sa te ajute!


Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

quote:
Originally posted by oana_oana26

quote:
Originally posted by kriss79

Gya, felicitari si sarcina usoara!
Masuratorile se fac mereu in 2D. Din ce stiu eu, Iliev are si eco 3D.
Deci pliul nucal ti-l va masura in 2D.
Iliev e cunoscut ca fiind unul din ce mai buni ecografisti din Moldova..dar e aici si un "dar" (e vb. de oana_oana2006)care a avut o experienta trista si nefericita cu acest dr..si poate mai sunt si alte cazuri..



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana





Kriss,
Sper din suflet sa nu mai fie si alte cazuri nefericite, desi am mai auzit de prin alte parti ca asta e obiceiul lui sa nu se deranjeze de acasa pt paciente
Eu merg la el , sau mai bine zis am mers, de vreo 7 ani si la cab din Podu Ros nu are decat echo 2D



Oana , dar ce anume ti s-a intamplat referitor la dr Iliev?

Gya 9+

http://lilypie.com/pic/070701/sh8J.jpg

http://bd.lilypie.com/JnFup3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Am sosit de la medic. Bebe e bine, are 3Kg, dr zice ca e ceva mai micut de statura (Vlad a avut 53cm) iar luni ne vom interna la gravide pentru analize iar in cursul saptaminii viitoare se va naste minunea.
Au inceput emotiile de pe acum.Mi-e groaza ca voi sta in spital dar asta e . E greu ca e cam departe de casa si voi fi singura, nu am rude in Iasi si nici sotul nu va putea veni zilnic la mine.
Asta e, ce sa ma mai sclifosesc atita...Vom trece peste toate important ca bebe sa fie bine.
Oana si siminoc, sa dea dd ca totul sa fie bine , si bebelusii sa fie asa cum ii doreati.
Ma voi gindi la voi miine.

Monica 36+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss dar ca sa stai in rezerva am inteles ca trebuie sa faci cezariana.Nu stiu daca tu ai optat pt asta deja.Mi-a spus o doamna asistenta de la Cuza Voda.Acum nu stiu sigur dar ma intreseaza si pe mine,daca afli ceva,anunta-ma te rog

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Noona mai ai putin! Stiu ce simti! Dar mai e putin si vei fi fericita sa iti cunoasti minunea!!
Moldoveanca, Kriss am intrebat pe cineva care a stat in rezerva la CV. Ea a vorbit cu dr. ei imediat dupa ce a facut cezariana ca vrea rezerva. Nu crede ca trebuie sa faci cez. ca sa stai acolo! Costa 500mii pe zi!
Ce remedii contra constipatiei aveti (naturiste)? In sarcina nu am avut deloc aceasta problema, dar de cand cu alaptarea, mai greu!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna seara.

Nu-mi vine sa cred ca maine e ziua cea mare. Emotii? Cam da. La 1 am iesit din spital (mi-au facut analize), iar maine la 8 trebuie sa fiu din nou acolo. Nu stiu la cat va fi operatia. Cred ca dimineata.
Am fost la salon si m-am facut frumoasa. Am refacut bagajul (verificat + adaugat cele necesare). Acum merg sa-mi fac un dus. Azi am dormit cand am ajuns acasa. Nu stiu ce o sa fac la noapte...

O seara buna in continuare. Si multumesc pentru sustinere si gandurile bune
O sa dau un semn cat pot de repede.

Oana 37+5zile Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+

AMR 2 zile





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Avem deja 38 de sapt. Am modificat si la semnatura

Oana 38sapt Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+

AMR 2 zile





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput