Razvan nu vorbeste!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Spic,
NU era vorba de doudou.
ERA vorba de joc obsesiv cu pet-uri (sticle de plastic).
Ori citesti tot subiectul (ramane la alegerea ta, evident) si pricepi, ori... alege tu.
Una peste alta, nu vad motive pt. care sa mai scrii aici.


Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Cristina,

Stim f bine ca toti medicii din RO sut absolventi ai unei facultati de medicina, si cu toate astea nu inseamna ca sunt toti competenti.
Daca medicul tau este - bravo lui. Eu mi-am dat cu parerea ( ca un "nepriceput", vazand un filmulet cu un copil care recita o poezie). Tu - mama lui, vezi mai multe, stii mai bine ca cel din film si cel de toata ziua nu e acelasi (probabil).
Nu vroiam decat sa iti spun parerea mea, ca nu pare si ca poate nu e ce se crede, si sa nu indopi copilul cu medicamente degeaba. (ar fi prima data in RO cand s-ar intampla asta?).

Rautacioasa zici tu?
Imi pare rau. Sper sa fi fost mai clara cu a 3a postare. Nu mi se pare normal sa afirmi ca daca are "cateva" caracteristici (care mie - din ce ai enumerat tu, si la care m-am oprit eu, mi se par efectiv NORMALE) - gata e autist.

90% din francezi sunt autisti? Probabil. D-aia vin oamenii in Franta la medic, ca sunt autisti si intelegenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Draga mea, da, inca esti superficiala. Si te legi de cine nu trebuie, desi poate ca intentiile tale erau bune pe undeva. Repet, te legi de cine nu trebuie si incerci sa transmiti ceva bun intr-o maniera f proasta.

In plus ai si citit in graba textul pe care il analizezi, nu vorbea nimeni aici de doudou.

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Probabil ca asa e cum ziceti voi.

Eu ma retrag. Unde dau si unde crapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro

Pacat, ca-mi placea mult nick-ul tau scris cu galben, mare pacat.
Pacat ca poti fi o persoana atat de superficiala, si nici macar sa nu-ti dai seama, mare pacat.
Sa zici "Doamne fereste, sarumana Doamne si pupati-as talpile Doamne, bine ca nu-i la mine in ograda asa ceva"!

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)


Atata timp cat nu ma cunosti - eu as zice sa iti masori vorbele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Spic,
(vad ca am animat tare si inutil subiectul ):
pe langa "Rainman", exista o maaaaaaaare paleta de tulburari ale spectrului autist.
Razvan face parte (din fericire??? inca nu stiu daca sa ma bucur, sau nu...) din cei cu "autism inalt functional".
Apoi... Razvan a fost vazut de 5 medici pana acum, si ne-am oprit. Este suficient, nu mai facem alte cercetari. Vestea "buna" este ca toti 5 au picat pe acelasi diagnostic (poate putin pe langa ca formulare, unii spunand "tulburare autista", si ultimul, medicul curant, spune "posibil sindrom Asperger" adica "autism inalt functional") si DA, ai ghicit, fara sa se cunoasca intre ei.
Gata, nu mai am nimic sa-ti spun.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu fac parte dintre acele persoane care se sperie si apoi cauta sa afle daca e sau nu asa.
Mai bine iti pui o mie de intrebari si duci un copil la 10 medici, toate astea azi, decat sa regreti peste 10 ani !
Cred ca asta e cel mai important: ca parintii sa nu astepte sa treaca timpul, timpul poate fi pretios si e posibil sa treaca in detrimentul copilului.


Si eu mi-am "carat" copila la medici, sa aflu de ce nu vorbeste, de ce refuza sa rosteasca un cuvant cu orele !!!
Si am parut nebuna in ochii lor, dar macar stiu ca am investigat ce am putut.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristina, Spiculet, va rog linistiti-va. am vazut reclamatiile si am considerat ca e cazul sa va scriu aici. stiu ca sunteti amandoua mame bune si persoane de calitate, e vorba doar de o neintelegere. Cristina a vazut multi medici, e constienta de diagnosticul pus si din fericire Razvan face progrese, de care ne bucuram imens.
in subiectul asta nu isi are loc disputa.
multumesc amandurora pentru intelegere,

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Roxana,
multumim pt. interventie.


Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Spic, eu vreau sa-ti spun ca Razvan si mama lui lupta impreuna de ceva vreme sa fie un copil ca ceilalti de varsta lui. Eu o stiu pe Cristina din grupul nostru de spiridusi de ianuarie-februarie, e o mamica f. responsabila care n-a facut un subiect doar ca sa aiba ce scrie sau sa-i panicheze pe altii. Ea, cred ca prin subiectul acesta chiar incurajeaza acei parinti care trec prin situatii similare. Le arata ca se poate, din pacate e posibil ca nu in toate cazurile sa fie asa. Razvan a avut si mai are pb. Cristina nici nu le-a expus pe toate. Acum puiul ei este f. bine, dar n-a fost dintotdeauna asa, poate ar fi bine sa te documentezi putin legat de caz.
Cristina multa sanatate lui Razvan, asteptam de la voi numai vesti bune.


Mergi la inceput