Albinute si bondari de martie-aprilie 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Noi am luat 720g luna asta. Am cantarit-o alaltaieri si avea 5720g. Eu sunt multumita, in conditiile in care saptamana trecuta am luat doar 180g. Dar e de asteptat pe caldura asta.
Pana cand trebuie sa-si dubleze greutatea de la nastere? Pana la 3 sau pana la 4 luni?
Daca e pana la 4 poate avem sanse. Ca a fost cam 3,2, nicidecum 3,48 cum au zis ei. Si ma gandesc ca daca ia tot 700 si luna viitoare ajingem la 6,4kg, dar nu cred din moment ce se zice ca dupa 3 luni isi incetinesc ritmul de crestere. Om vedea!
La inaltime am mai crescut sigur, dar n-am apucat sa o masor. O masor cand se trezeste si va zic. O sa o si cantaresc incaodata, dar nu a facut kk de 2 zile si o cantari si ala ceva si nu vreau sa-mi fac iluzii .

Despre aparate de bucatarie m-am gandit si eu la ala 5 in 1 pe care l-am gasit pe http://be be lusul tau.ro/detalii.php?cod=BM03 si aici http://www. chic bebe.ro/products/322-ajutoarele_mamei/3560-baby_moov_robot_5_in_1_bebedelice.mbs sau la procesorul asta multifunctional gasit pe bebelusul tau si pe http://www.chic bebe .ro/products/322-ajutoarele_mamei/3560-baby_moov_robot_5_in_1_bebedelice.mbs. Eu am si un robot Philips, dar tare greu mi se mai pare sa-l murdaresc pt cantitatea infima de suc sau piure pe care-l papa bb. Si am gandesc ca astea create special pt bb sunt mai micute.

Mai revin eu daca mai am ceva de spus.


de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Sa ne traiasca sarbatoritii zilei:


ROBERT de Elyy2003
FABIANA MIHAELA de AIIA!
RAMONA de Dani7asi
THEODORA-IOANA de Elpower!
ANA MARIA de Camitu
ANA MARIA de Florin_a!

Ela, ca de obicei, prima.

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Pana la 4 sa si-o dubleze (doar in visele cele frumoase) si pana la 12 sa si-o tripleze.

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multumim Mihael@ pentru urari, pentru articol si pentru raspuns!
Articolul imi da si mie curaj sa pun ventilator in camera, ca nu mai putem! L-am trimis pe tati sa-l ia de la tara.
Iar despre greutate... apoi daca nu ne-om dubla-o pana la patru luni, atunci asteptam anul ca poate o triplam, nu?

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Bine ai revenit AIIA!!

Fetelor, am o dilema tot legata de diversificare.Deci se incepe cum vrea fiecare cu sucuri/cereale/legume.Se introduc treptat fructele/legumele/cantitatea de cereale.Acum se stie ca sucurile sunt pt masa de la ora 10, supa pt pranz iar cereale seara.Se poate introduce in acelasi tp si o leguma noua pt supa de pranz si un fruct nou pt suculet sau se asteapta sa se introduca toate frctele(2,3)pt suc si mai apoi se incepe si cu supa????????Adica se introduceprima leguma in mom cd s-a inlocuit deja masa de 10 in totalitate cu suc sau piure????Sper ca m-am facut inteleasa.

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

asa....io nu pastrez piureuri la frigi never ever. Ce ramane arunc. Nu imi place nici gustul piureurilor "statute". Alt pitic de-al meu... dar in emisiunea cu pricina asta era una dintre diferentele piureurilor...

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

www.braun.com/me_en/products/fooddrink/foodpreparation/handprocessors/mr6000/models/mr6550bchc.html" target="_blank">Mixerul braun la care ma gandeam... pt. ca vad ca are piciorul de pasat din platic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Au aparut mamicile le martie-aprilie 2008 ... de fapt prima mamica... dar urmeaza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

ELIANA SI EU AM TOT DIN ASTA BROWN DAR ARE PICIORUL DE PASAT DIN INOX.E MAI REZISTENT!!!!

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

quote:
Originally posted by elyanne

www.braun.com/me_en/products/fooddrink/foodpreparation/handprocessors/mr6000/models/mr6550bchc.html" target="_blank">Mixerul braun la care ma gandeam... pt. ca vad ca are piciorul de pasat din platic







mie mi se pare f bun; am unul de cativa ani si fac supe-crema la greu cu el. paseaza bine.

ma gandeam si io la un storcator de fructe beton si voiam sa va intreb dc ala de la reclame tv, al lui nenea jack o fi asa bun cum zic ei... am citit deja ceva pe net dar parerile sunt drastic impartite. voi stiti ceva de el? ce altceva mi-ati putea recomanda?

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
http://b1.lilypie.com/eEDwp2.png

Mergi la inceput