Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

La tricouri nu-i asa greu cu masurile. Eu ma gandeam la chestii mai 'pe forme' gen un top, o rochitza, sau mai stiu eu.
Oana si cum ai platit comanda de la VS? Desi sincer pe mine nu m-au incantat foarte tare produsele lor, am fost in vreo 2 magazine cand era in State, insa in cataloage am vazut chestii care mi-au placut. De preturi nu mai zic, am vrut sa iau o camasutza de noapte, era super simplutza, insa mi-a placut mult materialul, era tare finutz si matasos, dar nu m-am indurat sa dau 30 de dolari pe ea (fara taxe). In schimb la capitolul servire, jos palaria, m-a 'atacat' o vanzatoare cum am intrat, se oferise sa imi faca modificari la sutien ca sa-mi fie bun, ce mai...
Mi-ati facut un dor nebun de colindat mall-urile din SUA, sper sa mai ajung macar o data in viata pe-acolo, ca si turist si cu banutzi suficienti in buzunar. Sau sa sper ca vor ajunge si la noi mall-urile cum sunt la ei (in sensul ca poti sa te si 'atingi' de ceva, nu doar sa te uiti lung).
Oare sezonul de reduceri la austrieci cand incepe?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana nu se plateste vama pe hainele astea din franta, de pe laredoute. doar o taxa de transport si cam 10% din valoare. dar de multe ori, daca bagi anumite coduri de reducere, iti scade din suma, sau iei gratuit anumite chestii sau primesti cadouri. depinde ce cod alegi. codul il primesti in mail, sau le pun fetele de la acest subiect pe forum.
cica si de la strawberry, daca nu le ceri factura, nu se plateste vama, e considerat cadou.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Saluti fetele!
Azi am ajuns mai tarzior la servicel...si dupa un periplu prin oras...ce e afara.....crunt...am baut la apa...sigur fac broaste in burtica

ma duc sa bag ceva la ghiozdanel ca e cam gol saracu'...

pup fetele! Aly, Gio, kate, kitzy, oana


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...eu sunt aproape sigura ca voi plati vama, dar mai astept cateva zile sa imi ajunga pachetul la usa si va povestesc eu ce si cum.
Aly...eu am vazut pe sit-ul lor niste chestii super misto...am comandat pe net cand au inceput reducerile si am platit cu CC
...de fapt eu am platit cum ar veni pretul intreg...diferenta care am castigat-o la reduceri mi-a acoperit costurile de transport!
aici au inceput deja reducerile la unele magazine 10-20%, e prima tura si o sa mearga progresiv...doar la mango au inceput direct cu 50%...din 1 iulie vor fi reduceri peste tot.
...si cu reducerile astea daca nu esti pe faza la inceput...nu mai gasesti decat ce ramane, adica marimi XL sau XS, sau lucruri naspa...eu de obicei cumpar la prima tura de reduceri ca daca astept 70% nu mai gasesc nimic sa imi placa.
Krelia ...aici la mine

...cautand pe aici am gasit si niste discutii despre marimile de la VS si fetele ziceau ca de fapt M de la ei e L la noi
...si eu atat am calculat de mi-au sarit capacele si eram in dubiu daca sa iau S sau M ca eram la limita dintre cele 2 marimi...si pana la urma am comandat M gandindu-ma ca treningul nu trebuie sa fie chiar mulat ca un top
...si daca e adevarat ca M e ca un L de la noi atunci inseamna ca imi e mare


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana ai dreptate cu reducerile, dar no, asta e, eu numai mai incolo ajung prin zona. Cat despre marimi la VS, nu stiu exact ce sa-ti spun, stiu doar ca eu port S si in rest marimea asta o cumparam si acolo si imi era buna, nu era mare. Chiar, de curiozitate, cat te-a costat transportul?
Krelia pofta buna! Si ai grija cu umblatul pe caldurile astea, ca-i periculos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana Chiar, de curiozitate, cat te-a costat transportul?
.....
Cat despre marimi la VS, nu stiu exact ce sa-ti spun, stiu doar ca eu port S si in rest marimea asta o cumparam si acolo si imi era buna, nu era mare.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




45 ron...atat a fost transportul...aprox 20$
Aly hai ca mi-a mai venit inima la loc...sper sa imi fie bun ...ca parca ma si vand vanzand un trening sau facandu-l cadou...ca apoi sa imi comand altul!

eu in Ro nu stiu sa zic daca port S sau M...ca difera foarte mult
...in De port S...dar aici femeile sunt predominant mai ...decat in Ro


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza. M-am tarat cu chiu cu vai din pat azi sa fac , dar macar ma bucur ca e aia de vineri .
Onutz da' in America tu cam cum crezi ca sunt madamele? Daca eu acolo (si totusi am ceva poponetz) mi-am luat pantaloni marimea 1 si ma imbracam de la copii (e drept, cu XL la nadragi si cu un M-L la tricouri, dar totusi). Vezi si tu, in cel mai rau caz il pastrezi pentru cand o sa fii .
Gagix, va trimit un pic de racorica de la Cluj, la noi a plouat azi noapte si acum e innorat si anunta si pe azi ploaie, sper totusi sa putem culege visinele. Ne-am trezit de ce zgomot facea vantul, la fix ca ne-am recuperat uscatorul intact de pe balcon, altfel cred ca-l culegeam de prin curtea vecinilor. Gio voi sunteti ok? Am auzit la radio ca a fost furtuna serioasa la Timisoara azi noapte.
toate fetele, imi fac curaj sa ma apuc de munci.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Aly merci de cafelutza.
Eu deja am spalat perdelele, sunt la uscat in balcon ca nu le pot intinde direct in geam ca fiind sintetice nu le pot stoarce asa ca astept sa se scurga apa. Eu tot ma apuc de spalat geamuri ca arata ca stropite cu acid
Si daca vine ploaia, asta e, o sa le mai spal peste o luna-doua.
Maine inca am de mers la lucru ca avem ceva sesiune de live surgery dar nush pe ce transmite si nush nici daca transmite pe ceva televiziune din tara. Dar dupa ziua de maine, sunt in concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ce harnica esti! Eu daca nu trebuia sa ajung pe 8 la scarbiciu, nu ma dadeai jos din pat nici cu macaraua. Si geamurile mele sunt varza, dar asta e, nu-mi vine nimeni in inspectie, or mai astepta pana am timp si de ele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gata si geamurile si cumparaturile si mor de cald
Gio, Onutz, Kreliutz, Kate unde sunteti?

Mergi la inceput