Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


tuturor.
Aly a fost furtuna naspa, sa vezi cum imi erau florile de dimineata...
Clau s-a trezit si mi-a adus uscatorul de haine in casa. marco a inceput sa planga, asa ca a dormit cu noi.
In rest suntem ok.
Kitzy harnica mai esti!!!

eu am umblat sa-mi iau bulertinul, dar mi-au gresit adresa asa ca numai marti il scot. ieri Clau a luat amenda si azi am umblat sa o platesc, sa duc chitanta la politie...umblatura ce mai.
am mancat cu el in oras si acum am ajuns acasa. mai stau putin si iar plec dupa pitic.
sunt bucuroasa ca vine weekendul!!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

hop si eu pe aici. vroiam sa plec la o tura de cumparaturi, dar renunt pe motiv de baietel agitat. Asa rau il agita caldura asta...Vreau sa ploua vreo 2-3 zile numai sa fie racoare.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetele, am plecat, ma asteapta o gramada de treaba acasa, sper sa reusesc sa fac tot ce mi-am propus.
Va doresc un weekend super!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Mai, mai, ce liniste pe aici. Am venit repejor sa va dau ca fug la treburi, rapoartele de luni, bate-le vina.
Sambata am fost la cumparaturi, din pacate nu am reusit sa-i gasesc la iubi camasi si cravata cum am vrut eu, sper sa reusim pana vin nuntile. Ieri am fost la tara la gratar cu toata satra lui papuc, a fost super fain si m-am bronzat de numa, desi chiar n-am stat la soare, dar m-a prins cat am tot umblat de colo colo. Pe maini cel putin sunt ca o tiganca.
Pupici la fete si o saptamana frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Azi savurez cafeaua mai mult k niciodata ca sunt oficial in concediu
Aly te-ai bronzat ca tractoristii?
Ieri am stat mai mult pe acasa, am iesit doar spre seara la terasa cu niste prieteni ca trebuia sa ne aduca invitatia la nunta si apoi iar acasa.
O zi buna va doresc, mai stau si eu un pic pe acasa si ma duc la ai mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy nu m-am bronzat ca tractoristii ca am avut un top. Dar oricum, mainile sunt cele mai expuse intotdeauna.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Asa-i. Si eu pe maini sunt mai bronzata decat in restul corpului cum circul afara toata ziua si inca n-am iesit la plaja sa-mi uniformizez un pic bronzul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Si eu p'aci! neatza!
sambata fuseram la gratar..o gramada de oameni..vreo 6 perechi...gagicile au stat la reginele pe patura (si au barfit0..iar baietii au dat burtile jos ....si s-au ales cu febra musculara ....dar a fost misto ..am avut vreme frumoasa ..
..iar ieri...din nou relash total..sau mai bine zis leneveala la greu ...
...azi, in drum spre serviciu, iar am avut o mini-altercatie cu varsta a 3a.... ma opresc la un supermarket.....dau banii, imi aranjez ce cumparasem in pungi...tanti imi da restul, io mi-l pun in portofel..si in timp ce "aranjam" eu treburile....au o voce de tataic.."hai duduie mai repede sa trecem si noi"......noroc ca m-a prins intr-o zi de luni buna...ca al;tfel, nu stiu dk tineam cont de parul lui alb din cap, sa ma ierte DD....oricum, i-am zis la sfarsit, asa de racoreala ..."pacat ca aveti varsta asta si parul ala alb in cap, ca nu stiti sa va purtati deloc" ..pey, pe bune mai fetelor....or fi ei batrani si trecuti prin viata...dar cel putin sa respecte si ei timpul altora, asa cum si noi, tienrii ii respectam pe ei (ceea ce i-am si spus de fapt)...sa nu creada ca pt batranetea lor trebuie sa ma grabesc eu...sau...sa fi plecat cu banii aiurea prin pungi, nearanjati in portofel, nenimic, doar ca sa intre el la casa mai repede.....am si eu 2 batrani acasa...dar pe cuvantu' meu, ca nu-s asa prost crescuti ca batranelul din dimineatza asta....in fine....am pus totul pe seama batranetii lui...dar la momentul acela imi venea sa explodez ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Aly mersi de cafea. fain ca te-ai bronzat.
Kitzy esti fericita ca esti in concediu, nu?
Krelia si pe mine ma dispera unii batrani. eu vad la bunicii mei, au asa idei cateodata, de ma ingrozesc. asa ca las totul pe seama batranetii lor....

Noi sambata am fost la Lugoj, de la italianul de la care am luat mobila. asa ca am dat comanda de masa in buc., 2 scaune de buc., dulap papuci pt. hol, cuier, masuta de living. acum sa vedem cat ne face reducere, ca daca nu...luam o masuta mai ieftina de living.
Ieri am lenevit, nu am avut chef de iarba verde. dimineata la biserica, piata, cofetarie si leagane, dupa amiaza la Zoo si la terasa in Unirii. oricum a fost un weekend de relax total.
sapt. asta insa, ma bag rau in , mai ales ca vin si nasii nostri de cununie in weekend.

si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mai itzesc si eu nasul dintre rapoarte.
Gio si eu trebuie sa ma apuc de curatenie (in principal spalat geamuri, plus as vrea sa fac si mobila din bucatarie, ca de Pasti am cam fuserit-o, insa prima data sa treaca ziua de miercuri.
Kreliutz ce fain, exact asa si noi ieri la gratar, berbantzii au fost bucatari sefi, noi fetele numai am comandat si-am stat de povesti (si-am papat, normal ). Cat despre batranei... acuma sa ma ierte Dumnezeu, dar noi nu stam dupa ei pana se mosmondesc? Oricum, n-ai ce le face, dupa o varsta oamenii devin sacaiti.
Kitzy eu cred ca ajung sa imi 'retusez' bronzul peste 3 saptamani.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput