cosmetice

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danac spune:

quote:
Originally posted by Adela

Irina imi place de mor parfumul suaf din gama Hahamèlis dar produsele Yves Rocher nu-mi plac deloc. Totusi am sa comand ce mi-ai recomandat pt bebelusi.
Fetelor vad ca YR are mare cautare la voi dar eu NU ma impac bine deloc... Stati sa va spun! Mi-am luat o oja din gama Yria dar e f proasta. Apoi mi-am luat un fard de ochi (care mi se parea mie cremos) din gama Couleurs Nature. Aoleooo ce mare tapa. NU SE INTINDE deloc si mai si zgaraie pleoapa. Rujul din gama Luminelle tot nasol. Nu e nici un pic gras si sta aiurea pe buze. [>>]
Produsele de ingrijire sunt bunicele. Am retinut crema Bio-Calmille si am un lapte parfumat de corp (sotul mi l-a luat) Shafali care e bunicel.
Va rog sa-mi spuneti si mie concret ce produse ati folosit de la YR si de care sunteti multumite ca sa stiu sa-mi comand si eu. Am retinut ca gelul anti-celulita ar fi bun (parca Reliana a zis candva). Am sa-l incerc.
Eu v-am sugerat ce sa NU comandati.

de la Adela si bb Julia


Uite eu sant foarte multumita de o crema cu efect de pudra de la YR se numeste Biospecific-regulation,dar bineinteles depinde de tipul de ten.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Adela: lapte de corp Hamamelis (cu aroma de portocale-ma dau dupa dush cu el, merge bine).
-pt fatza CelDefence si ADN,refreshing toner-ADN, demachiant gel Bio Calmille si pt maini crema de arnica. Pina acum numai de YR produse de fatza am fost multzumita. Si mai am ceva dragutz de la ei -o crema de fatza (illuminating cream sau ceva de genul asta) true colors.
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

hai sa ma bag si eu putintel pe aici..eu lucrez la firma Coty Cosmetics..si chiar comercializam brand-uriel Margaret Astor Si Rimmel...pe care le si folosesc...am vazut la cineva..ca nu i-a placut oja L'oreal ca sarea de pe unghii...sa va spun un secret..oja care sta cat mai putin pe unghii este si cea mai buna..nefiind plina de toti compusii aceia care iti ingalbenesc unghiile...iar..oja se tine max.3 zile pe unghie...mai trebuie lasata sa respire...luati oja ..ca un machiaj al unghiei...si atat..
Mai folosesc si produse Lancaster...la farduri vorbesc..
la parfumuri...Cool Water..care este tot de la Lancaster...dar m-am indragostit de ROMANCE de la RALPH Lorent - este bestial

SAmpon si balsam..L'oreal..pt par vopsit..

Va pup

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexy spune:

Eu folosesc crema Versace woman,parfum Versace ,Opium,Cartier,am un spray Cabotine de Gres,rimel Guerlaine si Lancome,si ca produse de
machiat cele de la Bourjois si Lancome iar la baie am toata gama Dove

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Una din firma de cosmetice de calitate mi s-a parut Givenchy, inclusiv body lotion pe care o folosesc si acum pt. burtica...

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Maria eu eram cu oja. Problema e ca tzinea jumatate de zi:((( Problema e ca m-am dus la o cina festiva oferrita in cinstea plecarii noastre din Boston si m-am facut de kko cu unghiile
m-am exprimat gresit NU a tinut putzin, ci FOARTE PUTIN!
päpä


Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumulina spune:

multumesc mult ptr raspunsuri. m-ati lasat...masca

,don'soara Alex si bb Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Camelia draga,eu stiu cum de ne potrivim asa???Eu ma bucur!hai sa traim!
Papaaaa!!!Mersi de tips-uri!Pe Phisique l-am incercat dupa ce-am dat chix cu Vivid-ul(L'oreal) cind am aterizat aici...N-am fost super incintata de el..
Adelutzo,poate-ai patit si tu cu YR cum am patit eu cu L'oreal de exemplu;calitatea americana e diferita de cea europeana;probabil ca aici or fi mai reusite?!?!?Dar depinde mult si de ten;mie de la ei nu mi-au placut deloc gelurile de dus!inafara de cel pt....cu care ma mai alint si eu din cind in cind...!..
Sofie,serios sunt bune servetelele de la Olay?Ce tip de ten ai tu?Eu ma gindeam sa nu fie prea...nutritive,ca tenul meu e cam mixt si nu suport nimic gras pe el...Mai foloseam de alea de la Pond's,dar nu erau cine stie ce...

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Vevika lasa physique-ul ...de baza e cardul de la Macy's
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Sofie,serios sunt bune servetelele de la Olay?Ce tip de ten ai tu?Eu ma gindeam sa nu fie prea...nutritive,ca tenul meu e cam mixt si nu suport nimic gras pe el...Mai foloseam de alea de la Pond's,dar nu erau cine stie ce...[/maroon]

Irina & Veve cea cumintzica foc!
[/quote]

Mie imi fac Excelent... eu le folosesc pe cele pentru ten sensibil, dar am vazut ca au si pentru ten gras si pentru ten uscat, eu zic sa le incerci pe cele pentru ten gras si daca nu-ti fac bine, treci pe cele ptr ten sensibil...dar "cheia succesului" e ca trebuie sa te tii de ele, adica le folosesti zilnic ... eu folosesc unul in fiecare dimineata cind fac dus.

Mergi la inceput