cosmetice

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Irina, cum se face ca ne potrivim asa bine la gusturi?Nu ca nu m-as bucura, dimpotriva!!

Din ce-am citit pe-aici folosesc cite ceva de la fiecare..aproape!...In Romania foloseam pt.fata si par L'oreal,pt.corp Nivea si machiaj Max Factor,Revlon si Rimmel(care sunt super si nu prea le gasesc aici) si ceva...Oriflame! Din pacate cind am venit aici am fost neplacut surprisa de calitatea produselor in comparatie cu cea europeana..Asa c-am fost nevoita sa umblu ca bezmetica si sa descopar ce mi se potriveste.Pt.ten,dupa experiente dezastruoase cu L'oreal si Nivea,m-am oprit la Yves Rocher si Neutrogena.Pt.par...alt dezastru cu L'oreal,Nivea si Pantene,m-am oprit la Vidal Sassoon si Clairol.Pt.corp am folosit un timp Dove si Oil of Olay(Olaz in Europa) dar erau prea...rich [punk]pt.pielea mea asa ca acum inca experimentez diverse firme.(ADELA (si cine mai are si foloseste Yves Rocher) apropos de Hamammelis:incearca samponul pt.par si corp de bebe;e super si are un miros!!!!)Ca lapte de corp folosesc Nivea,Oriflame cu miere siJergens(nu stiu daca este in Eu.).Pentru machiaj nu ma pot hotari la ceva anume;in general folosesc Max Factor,L'oreal, Revlon,Maybelline,Yves Rocher si Neutrogena.Iar parfumuri...depinde de starea-n care sunt dar le schimb frecvent...pentru zi:Cerruti "Image"(Camelia,"1881" este no.1 pe lista;am avut ceva ramas din tara si e urmatorul pe care mi-l cumpar),"Hugo women" si "...OH!de Moschino",iar mai pt.seara "Cabotine" de la Gres si "Lily chic" de la Escada...
Si gata!

Irina & Veve cea cumintzica foc!
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

tip's -VEVE: un sampon bun este Physique...in rest axeaza-te pe yves rocher!!!!in materie, in magazine gasesti niste panarame de cosmetice[>>](pt parfumuri fa-ti card la Macy's).

Ehehehe creme de corp Hammamelis (YR), tonice de la Lancome (aroma tonic de struguri e fff misto), pt fatza si maini Yves Rocher.
Ruj si oja YR de asemenea ( cu l'oreal am luat tzeapa la oje...adeca sarea de pe unghii de parca erau artificiile de 4th of July)
parfumuri J'adore-Dior, Pleasures- Estee Lauder, Feminine -D&G.
Sampoane tot inseamna tratament anti matreata si geaba:(
cam astea-s
päpä


Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Vreau si eu produse Yves Rocher!!!!!
Am cumparat din Paris si mi-au placut mult dar aici nu gasesc sau daca gasesc sunt la preturi de 4, 5 ori mai mari ca cele din uniune!
Nu stiti cei de la firma nu trimit cataloage si in romania!!!

Ione`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danac spune:

quote:
Originally posted by Reliana

Eu, una m-am îndragostit de produsele de la Yves Rocher. Mai putin parfumurile pe care le cumpar dupa nas,adica le schimb tot timpul, iar pt par folosesc Fructis de la Garnier si de care sunt foarte multumita!



Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie de curand cu Yves Rocher
De machiat nu prea ma machiez si cand o fac am produse de pe unde apuc,si care imi plac si mi se potrivesc ca si culoare(in ultima vreme santde lipp-gloss-uri am si nivea,si manhatan,si..nu mai stiu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Hai si eu, ca astea-mi plac...
Eu folosesc Yves Rocher la creme, demachiant, tonic, masti de fata, spumante si lotiune de corp... rujuri si rimeluri de la Maybeline ca tin toata ziua, alte "manichele" nu-mi pun pe fata ca nu-i nevoie, poate la vreo ocazie folosesc o "tinted cream" de la Yves Rocher ... oje de la Sally Hansen, la fel tin o vesnicie ... sampoane Pantene (cel combinat cu balsam ptr volum)si uneori Fructis Garnier ... vopsea de par tot de la Garnier (gelul)...parfumuri, folosesc de ani de zile Tresor de la Lancome, si de vreun an am descoperit Ardenbeauty de la Elizabeth Arden ... mai imi plac si imi fac bine gelurile de dus de la Johnson's cu lapte de ovaz si miere sau citrice si cele de la Jergens, cit si servetelele de fata Olay, care pentru mine sunt o adevarata binecuvintare de cind au aparut, pentru ca sincer, imi scutesc cei 90$/luna la cabinetul cosmetic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

quote:
Originally posted by ionela-roxana

Vreau si eu produse Yves Rocher!!!!!
Am cumparat din Paris si mi-au placut mult dar aici nu gasesc sau daca gasesc sunt la preturi de 4, 5 ori mai mari ca cele din uniune!
Nu stiti cei de la firma nu trimit cataloage si in romania!!!

Ione`



Ione... cind eram in Ro cumparam produse Yves Rocher de la parterul magazinului Bega, chiar in stinga la intrare, erau preturi acceptabile (asta prin 98-99)...dar incearca si unul din siteurile lor,au adrese cam prin fiecare tara, da-i o cautare dupa yvesrocher pe yahoo sau google.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Ca produse pentru fata foloseam pina acum vreo 2 luni cind mi s-au terminat produsele de la Biotherm si Clinique (se gaseste si in Bucuresti), un pic cam scumpute, dar meritau pe deplin. Am incercat acum 2 ani si Yves Rocher si acum am inceput dn nou. Un ruj de care sint fascinata si pe care l-a descoperit sotul meu,este cel de la Christian Dior, DUOSTYL, adica la un capat ruj si la celalalt creion. Ca pret ajunge cam la 18-20$, dar merita ca, dat o singura data pe buze, te tine o zi intreaga, asta daca nu va lingeti pe botic permanent. Ca parfumuri, Davidoff Cool Water, Hot Couture de la Givenchy si recent mi-am facut o placere destul de scumputa Coco Mademoiselle de la Chanel, de care sint foarte incintata. Pentru par, samponul si balsamul de la L'Oreal pentru par vopsit cu care ma impac perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

Yves Rocher - creme, demachiante, lotiuni si alte alea.
Ruj si farduri: Maybeline si/sau Oil Of Olay;
rimel: Rimmel;
sampon: Citre Shine (o chestie aparauta de curand, pana acum o luna foloseam produse speciale pentru blonde - aveam suvite - de la John Frieda).
Parfum: Eau de Issey Miyake (este parfumul la care ma intorc totdeauna). Am mai incercat Emporio de Armani, Jungle de Kenzo, Dolce Vita de Cristian Dior. Dar cel pe care-l iubesc cel mai mult tot Eau d'Issey ramane.

Lidia
Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Irina imi place de mor parfumul suaf din gama Hahamčlis dar produsele Yves Rocher nu-mi plac deloc. Totusi am sa comand ce mi-ai recomandat pt bebelusi.
Fetelor vad ca YR are mare cautare la voi dar eu NU ma impac bine deloc... Stati sa va spun! Mi-am luat o oja din gama Yria dar e f proasta. Apoi mi-am luat un fard de ochi (care mi se parea mie cremos) din gama Couleurs Nature. Aoleooo ce mare tapa. NU SE INTINDE deloc si mai si zgaraie pleoapa. Rujul din gama Luminelle tot nasol. Nu e nici un pic gras si sta aiurea pe buze. [>>]
Produsele de ingrijire sunt bunicele. Am retinut crema Bio-Calmille si am un lapte parfumat de corp (sotul mi l-a luat) Shafali care e bunicel.
Va rog sa-mi spuneti si mie concret ce produse ati folosit de la YR si de care sunteti multumite ca sa stiu sa-mi comand si eu. Am retinut ca gelul anti-celulita ar fi bun (parca Reliana a zis candva). Am sa-l incerc.
Eu v-am sugerat ce sa NU comandati.

de la Adela si bb Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Adela, nu neg ca produsele YR, pot sa fie si de calitate nasolala, eu n-am patit-o cu nicicare. Tenul meu e foarte problematic, si fac alergie si la cele mai scumpe creme, însa cu YR,multumesc Domnului, n-am avut pâna acum nici o problema. Adela, nu stiu ce sa spun, poate produsele nu au fost proaspete, desi ma indoiesc ca si-ar permite asa ceva, de ce nu le-ai trimis înapoi cu reclamatii?

Mergi la inceput