cosmetice

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

quote:
Originally posted by Veve
sunt bune servetelele de la Olay?Ce tip de ten ai tu?Eu ma gindeam sa nu fie prea...nutritive,ca tenul meu e cam mixt si nu suport nimic gras pe el...Mai foloseam de alea de la Pond's,dar nu erau cine stie ce...[/maroon]

Irina & Veve cea cumintzica foc!



Si Sofie ti-a raspuns dar iti "arat" si eu fata cealalta a monedei: mie nu mi-au facut bine (eu am ten mixt) si nici mamei mele (care are ten normal). Dupa vreo 2-3 sedinte de folosire ne-am iritat pe fata si aratam amandoua ca un c_r de gaina! Cel mai bine este sa gasesti esantioane si sa incerci, decat sa cumperi ditamai cutia si pe ruma sa le arunci. Pentru curatatul fetei folosesc YR demachiant din gama Serum vegetal si 1 data la 2 zile peeling Cu Botanical Facial Scrub.
Crema de zi este Hydra Advance si cea de noapte.... na, ca nu-mi aduc aminte.... in orice caz ceva revitalizant, intr-o cutie cu capac verde (in orice caz nu este din gama biocalmille)

Lidia
Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Aaaaa!ca un "c" de gaina e bun!Se poate si mai rau!...cel putin la mine!
Mersi mult!ideea cu esantioanele e foarte buna!Cit despre creme,le cam evit pt. ca n-am intilnit-o pe aia care sa nu-mi faca probleme;un spalat si-o lotiune tonica e de-ajuns;numai pt.ochi si buze le folosesc pe alea ale lor...cum se cheama?ca mi-e lene sa ma uit...cu ambalaj grena....

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by papadie

Vevika lasa physique-ul ...de baza e cardul de la Macy's
päpä



Papaaa!!!M-ai innebunit cu cardu' tau la Macy's!macar povesteste-mi ce-i cu el de-i asa grozav!?...
Mersic,Sofie!Sa sii ca chiar o sa ma risc la niste Olayuri....
L'Eau d' Issey Lidia!!Cum l-am uitat???E si preferatul sotului meu...cel barbatesc, normal!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

vevika stii tu sistemul cel frumos cu reuceri daca ai card
imagineaza-ti ca au niste sale-uri super misto la parfumuri. adeca mai ieftine decit in duty free otopeni
d-aia te tot chinui ca ocare sunt!
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Asa,Papasadiko!In loc sa ne tu ma !!Las' ca te prind eu si-ti dau.....ca mi-ai vindut pontu' cu Macy's!!!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mai fetelor, sa revenim la Romanika nuoastra de baza... io am norokul sa am un ten care (inca!) nu are nevoie de foarte multe ingrijiri, cremuiri shi alte-alea. Shtiu, o sa zicetzi probabil, ca la orice virsta, incepind cu 15 ani trebe sa facem ceva pt fatza nuoastra.... ashea este, teoretik! Insa io am observat ca daka ii akord prea multe ingrijiri (mashti, creme, tratamente) se obrazniceshte shi se ingrasha mult mai repede . In konkluzie, m-am limitat la o crema cu aloe vera, naturala, fiindka altele (skumpe, de firma!!!)
m-au iritat groaznik (mai e shi sensibilikos rau tenu asta al meu .... ). La machiaj sunt f f f multzumita de cele de la Seventeen shi rimelul bourjois

danat

Mergi la inceput