Detoxificarea colonului ( 2)

Detoxificarea colonului ( 2) | Autor: teo37g

Link direct la acest mesaj

Detoxificarea colonului 1

Imi cer scuze ca m-am bagat ca musca-n lapte si am deschis capitol nou , am vazut ca sunteti cam nedumerite pt un alt capitol
V-am citit in celalalt capitol , e drept doar cateva mesaje , ca nu prea am timp sa le citesc pe toate cele 20 de pagini , si am o intrebare intrebatoare cat costa COLONIX si LEPICOL si de unde le procurati


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

neata!!!

Colonixul costa 350 RONi (cu tot cu taxe curier) si il comanzi pe www.drnatura.ro. Contine ceai, pastile si prafuri pentru 30 de zile.

Lepicolul costa in jur de 23,7 RONi in farmaciile Help Net, detalii despre produs gasesti aici: http://www.dita.ro/Lepicol.pdf.

Eu sunt in a 12-a zi de Colonix si nu vad schimbarile de care zic fetele, adica inca ma mai balonez, la capitolul energie stau la fel...parca fata imi este mai curata, dar nu bag mina in foc....

dezamagirea mea este ca am ajuns sa las ceaiul si 10 minute si uite astazi am respectat ritualul, au trecut 2 ore de la prafuri si eu scaun ioc!!! iar forfoteala in burta nu am avut decit in ziua in care am evacuat niste chestii mai ciudate, in rest NADA!!!!

cele mai multe scaune pe zi au fost 2...nimic mai mult...si apa am ajuns in unele zile sa beau cite 3 litri...

am ajuns sa cred ca nu mai iau Colonix pentru inca o luna, e mult prea scump pentru ce face (asta in cazul meu)....dar voi achizitiona in schimb Lepicolul.

asta este, sunt cam dezamagita, dar mai am pina voi termina tratamentul si concluzia finala o voi trage atunci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo37g spune:

Multumesc de raspuns mama lia si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Desi mi-am promis ca am sa renunt la
"pledoaria mea pentru sanatate" ..
totusi nu pot SA NU IMI EXPRIM INCA O DATA REGRETUL
CA UN SUBIECT ATIT DE UTIL PENTRU SANATATEA FIECAREIA DINTRE NOI
NU REUSESTE SA CAPTEZE MAI USOR ATENTIA CELORLALTE VIZITATOARE SAU MEMBRE DC.

Dar pina la urma ..asa se intimpla si in viata ..
sunt unii iuti de picior ..care fac lucrurile la repezeala
iar cei din urma ..renunta sa mai schimbe ceva .

Despre COLONIX ..am scris cred destul de mult ..dar nu cred ca
va fi niciodata suficient ..MIE PERSONAL MI-A SCHIMBAT VIATA.
Ramin foarte indatorata celei care a scris pentru prima data despre el :
Loma ..
Desi eram convinsa ca dupa 4 saptamini ..voi reusi "sa ma curat "complet ..m-am inselat ...
Teoretic mai am 2 zile din program (desi ..cred ca fibrele au sa imi ajunga mai mult timp)..
si continui sa elimin zilnic ..
si mai mult si de mai multe ori ..
Pe mine ma si mira de unde...ca burta mi s-a aplatizat complet.
Poate s-a accelerat procesul si de la electrostimularea pe care o
fac de ceva timp ..asta nu stiu sigur ...
dar cert e ca tocmai am decis sa imi comand inca un pachet ..
ma cam ustura la buzurar ...dar imi pasa prea mult de sanatatea mea
ca sa nu fac efortul asta .

Cam atit am vrut sa scriu ...cine are urechi de auzit sa auda ...
iar in rest VA DORESC SA FITZI CIT MAI SANATOASE

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pledoarie pentru Sanatate
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Mama lia, sunt in asentimentul tau.
Si eu sunt pe ultima suta de metri cu tratamentul "minune" Colonix si constat si eu acelasi lucru : cam scump pt un laxativ.
Poate ar trebui subliniat ca nu toate persoanele reactioneaza la fel.
In cazul meu efectele sunt mai mult decat modeste.
Cat despre ceai , am ajuns sa-l las si cate o jumatate de ora si nimic.
Am luat tratament pt doua luni dar ma gandesc sa cer restituirea banilor pt cel de al doilea pachet.
Mi-as fi dorit foarte tare sa functioneze , din pacate e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Mamidestefan nu ai de ce sa imi multumesti, ma bucur ca iti foloseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaGN spune:

Pana la urma eu am facut un tratament traditional: tarate in apa, + muuuulta apa si ceai, chiar si 4 l. Dupa masa cam 3-4 linguri de tarate inmuiate, si imediate, sau in timp ce le mananci, 1-2 cani de apa/ceai.
Si are efect.
Fara crampe, etc, etc.

Mi se pare o chestie naturala. Si mi se pare ok. Bine, si mancare cat mai sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

Mamidestefan, ma bucur ca la tine se vad asa rezultate.

eu mai am o saptamina de tratament si am ajuns sa las ceaiul cite o jumatate de ora ca sa fiu sigura ca am scaun....intr-o seara nu mi-am facut ceai, deoarece a doua zi aveam o intrunire la serviciu si nu imi permiteam sa ies in timpul sedintei si va spun ca nu am iesit deloc in acea zi....

cu mina pe inima si cu parere de rau eu nu vad imbunatatiri la mine....ba mai rau, m-am ingrasat un kg, cu toate ca am mincat mai mult salate.....si ce ma doare e ca burta e la fel de umflata....

asta este, sunt organisme si organisme!!!! sper ca macar colonul sa fie ceva mai curat...probabil ca era incarcat rau de tot si de aceea nu se vad rezultate....dar la cit costa eu nu ma mai hazardez la inca un pachet. asa ca voi continua cu LEPICOL si voi incerca pe perioada verii sa elimin carnea din alimentatie....

sanatate la toate va doresc!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Fetele care ati continuat cura cu Colonix, ne mai spuneti ceva despre rezultatele avute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

dupa cum vezi, la unii a functionat cura cu Colonix, rezulate sau vazut, iar la altii nu prea si din pacate eu ma numar printre cei fara rezultate, sau cel putin nu vizibile....sper insa ca macar colonul sa se fi curatat in parte de reziduri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Eu sunt in a 6-a zi insa in afara de un scaun mai consistent la sculare nu am observat nimic deosebit.
mai astept...

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput