PLEDOARIE PENTRU SANATATE

PLEDOARIE PENTRU SANATATE | Autor: mamidestefan

Link direct la acest mesaj

Pledoarie pentru Sanatate



M-am hotarit astazi sa scriu citeva rinduri ...care sper sa aprinda "macar o scinteie" undeva in constiinta fiecareia dintre voi..stiu ca suna putin patetic ..dar imi doresc ca sa transmit un mesaj simplu ..MERITA SA NE PESE MAI MULT DE SANATATEA NOASTRA..DACA NU O FACEM DE DRAGUL NOSTRU ...SA O FACEM DE DRAGUL PUILOR NOSTRI..CARE ..NE VOR SI PESTE 5..10..20 DE ANI.. SANATOASE.


Am sa incep prin a va scrie ca pe la 20 de ani am facut destule greseli ..care mi-au afectat starea de sanatate intr-un fel sau altul..dar am avut norocul de un organism rezistent care nu a cedat cu una cu doua ..dar cu timpul mi-am dat seama ca ar trebui sa am mai multa grija ..adica ..sa maninc mai sanatos ..sa dorm mai mult..sa fac mai putine excese..sa fiu mai optimista ..si sa gindesc mai pozitiv . Cert e ca sunt citiva anisori de cind maninc cit de cit sanatos ..dar am continuat sa caut solutii si terapii ..care sa imbunatateasca starea de sanatate ..

Asa am aflat de lamiie cu miere...de spirulina..de sucul de morcovi...de uleiul de somon..etc..

Dar mai nou ...am aflat de "curatarea colonului"..si am sa postez citeva rinduri care mi-au dat de gindit :

"Este deja bine-cunoscut faptul ca 70% din imunitate este data de intestine. Iar daca activitatea acestora este dereglata, va avea de suferit si eficienta sistemului imunitar.

Irigatia colonului ajuta la eliminarea toxinelor si deseurilor din organism, la iindepartarea simptomelor neplacute cauzate de indigestie (dureri abdominale, balonare, senzatie de voma), la combaterea insomniilor, a starilor de nervozitate, favorizeaza absorbtia vitaminelor si mineralelor, regleaza greutatea corporala.

Toxinele din intestin conduc la imbolnavire
Atunci cand suferi de constipatie sau cand organismul da semne de oboseala (te simti fara vlaga, apatic, irascibil), poti apela la “curatarea” intestinului gros. Intarzierea digestiei si a eliminarii deseurilor iimpiedica organismul sa elimine iin iintregime resturile alimentare de pe peretii tubului digestiv. In acest fel, toxinele zabovesc prea mult timp la nivelul intestinelor si, iin loc sa fie eliminate, vor fi resorbite si vor ajunge iin sange si limfa, ducand la deteriorarea starii generale de sanatate. Din cauza alimentatiei dezechilibrate, bogata iin grasimi si conservanti, dar saraca iin fructe si legume, tot mai multi oameni sufera de constipatie. Un simptom care, de altfel, poate genera numeroase boli. Cum este posibil? Ce legatura pot avea insomniile, afectiunile cailor respiratorii sau bolile de piele cu intestinul gros? Ei bine, au legatura, caci la nivelul colonului sunt proiectate energetic toate organele si glandele principale din corp. Deseurile care stagneaza la un anumit nivel al acestuia vor afecta organul care este proiectat pe zona respectiva."

Ca urmare ..am incercat metode care ar putea ajuta in acest scop ...Si daca clima cu cafea a ajutat putin ficatul ..
ei bine cu PROGRAMUL COLONIX ..REZULTATELE SUNT PESTE ASTEPTARI..

Sunt doar 6 zile de cind l-am inceput , dar efectele sunt deja destul de evidente :
dupa 2 zile
-tenul s-a curatat foarte bine
-tranzitul intestinal e normal
-rinichii "muncesc" mult mai bine

dupa 4 zile
-sunt mult mai plina de energie decit eram de obicei
-somnul e mult mai bun
-pofta de dulce s-a redus destul de mult
-ma concentrez mult mai bine (ca in perioada asta ma pregatesc pentru niste examene)

Despre cum actioneaza ..produsele din programul asta ..nu prea as vrea sa va vorbesc ca nu e chiar placut ..tot ce pot sa spun ..este ca te curata in adevaratul sens al cuvintului ..nici mie nu mi-a venit sa cred ca un om la 30 de ani ..aparent destul de sanatos..poate sa elimine asa "ciudatenii"..si din cite am citit ..asta e doar inceputul.. Cred ca eram un candidat perfect la "cancer de colon" ..daca nu in viitorul apropiat ..probabil in cel indepartat ..oricum ..acum nu ma mir de ce.. pe fond de stres ..nesomn ..si cafea ..mi se facea foarte ..foarte ..rau ..

Nu vreau sa sune a reclama ..ca nu imi da nimeni nici un ban pentru asta ..dar e pacat ca la noi in tara nu sunt mai bine mediatizate efectele pozitive ale "curatirii colonului"..fie cu produsul asta ...fie cu alte metode.
As mai vrea sa va scriu ca o persoana apropiata mie ..a facut deja o luna de program ..si pe linga faptul ca a slabit 10kg ...e un alt om ..are un alt tonus si fizic si psihic ...

Cred ca o buna "curatire de colon" urmata de o alimentatie cit de cit sanatoasa ...ar fi solutia pentru multe probleme de sanatate ale multor femei ..si nu numai .

Cam asta am vrut sa va scriu ..si sper ca mesajul meu sa ajunga la "cine are urechi sa auda" ..altfel ..
VA DORESC DIN TOT SUFLETUL SA FITI SAU SA DEVENITI CIT MAI SANATOASE.



LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

lidia uite ca eu is prima care are urechi de auzit

in ce consta programul colonix?? zi mai pe indelete sa pricep si eu pentru ca ma intereseaza sa ma bag si eu ...si nu ca sa slabesc ci ca sa imi mai curat organismul de toxine ca stiu ca am ceva probleme...


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

si eu as vrea sa aflu amanunte

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by nushulica

lidia uite ca eu is prima care are urechi de auzit

in ce consta programul colonix?? zi mai pe indelete sa pricep si eu pentru ca ma intereseaza sa ma bag si eu ...si nu ca sa slabesc ci ca sa imi mai curat organismul de toxine ca stiu ca am ceva probleme...


INGRID



Aici scrie mai multe despre www.drnatura.ro/?i=0" target="_blank">COLONIX..

Iar aici am aflat eu de "curatarea colonului"
Ii multumesc pe aceasta cale celei care sta in spatele nickname-ului Loma




LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Va rog continuati discutia la subiectul detoxificarea colonului.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput