Miresele anului 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


dus strumf la gradi, acum astept sa vedem cand mergem la Politie pt. cartea de identitate.
asa ma enerveaza ca ma tine blocata in casa.
Lui Marco nu i-au mai iesit bubite, sper sa fie ok.
a plouat toata noaptea si e noroi afara, macar de-ar iesi soarele sa mai usuce pamantul.

Kitzy mersi de , pe maine.
Aly ai vazut...te-a prostit al tau sot. probabil te-a vazut pre stresata si din cauza aia.
azi iar vreau sa merg in cautarea rochitei...
Pt. nas in sept. am rezolvat. va lua acelasi costum, eventual schimbam vesta si lavaliera, asta in functie de culoarea rochiei mele.

si o zi buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio nu stiu cat a intentionat sau cat n-a inteles ce l-am intrebat. Succes la cautari si sa ne pui o pozica sa vedem si noi ce iti iei frumos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kitzy merci de cafea, o zi frumoasa si pe maine!
Gio...e asa naspa cand cauti ceva, ca nu gasesti nimic ca lumea...si noi trebuie prin septembrie sa mergem la o nunta si habar nu am cu ce sa ma imbrac...dar dupa ce am discutat aici de costumul lui Clau...mi-am dat seama ca pot lua in considerare rochita de la starea civila pentru ca nimeni din cei care vor fi prezenti la nunta nu au vazut-o ...si e pacat sa zaca in dulap degeaba
Aly...probabil nu a inteles exact ce intrebai tu!

...in sfarsit am primit si noi confirmarea de la hotel...slava domnului! acu doar rabdare sa mai avem


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Tocmai m-a anuntat sotzul ca mai avem o nunta in septembrie. Exact cam in perioada in care ne gandeam sa mergem in Austria. Asa nu ma trage atza deloc sa merg, e si in Zalau, nici nu mi se pare nu stiu ce super obligatie (o fosta colega de faculta a sotzului). Mai vedem daca mergem sau trimitem bani. Parca a fost un facut anul asta, cu nunti tot pe cand ne planuiam noi concediul.
Oana foarte bine te-ai gandit cu rochitza, eu insa am avut aceeasi rochie si la nunta si la civila, asa ca... n-am de ales. Numai sa gasesc ceva frumos. Parca au innebunit astia, majoritatea rochiilor sunt negre, rosii sau kaki. Kaki nu-mi place nici de frica, rosie si neagra am deja.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am gasit o posibila rochita, mai am un magazin de vazut si daca nu o iau pe aia. nu e chiar ce vroiam, dar e simpla si draguta. nu e lunga pana in pamant si are nuante de galben, maron, auriu. ca sa pot lua sandalele care le-am avut ca mireasa.
Aly e plin de rochite rosii, si eu m-am uitat la cateva, unele nu ma cuprindeau peste piept, altele in talie.
Daca nu aveti asa obligatie la nunta din sept., trimiteti bani si mergeti in concediu.ar fi culmea acum sa amanati vacanta.
Oana e foarte buna ideea cu rochita de la cununie. si eu am purtat compleul de la civila.doar nu le-am lasa sa zaca in dulap.
ma bucur ca ati primit confirmarea de la hotel.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...e greu tare sa gasesti ceva frumos, si pana la urma accepti sa dai si o suma mai mare si tot nu gasesti ceva care sa te multumeasca 100%...cel putin cu mine asa s-a intamplat cand imi cautam rochita pentru starea civila.
...asa ca numai cand ma gandesc ca mi-ar trebui ceva ma apuca durerile de cap

...iar acum multa lume ma intreaba daca nu cumva fiind aici e mai usor, dar au astia frate un stil ca rochii de seara aici ca sa imi placa doar la Chanel, Dior, Armani etc...ceea ce nu e cazul ...dupa aia sa stau sa ma intreb cati dintre invitati au vazut-o si pe unde ma mai pot sau nu imbraca cu ea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Super Gio, bice ca ti-ai gasit ceva!
...daca inca nu v-ati hotarat cu Turcia exact ce si cum va puteti uita si aici http://www.teztour.ro
... e un site detul de bun!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio tot e bine ca macar ai gasit ceva cat de cat.
M-am dat si eu putin pe net si uite www.amanda.ro/gala/4.htm" target="_blank">ce am gasit (rochitza portocalie). Imi mai place si www.amanda.ro/gala/14.htm" target="_blank">asta tot portocalie, dar e cu corset si m-am lecuit la nunta de corsete. Sa vedem sambata daca gasesc ceva pe placul meu.
Oana la mine nu ajunge ca-s mofturoasa si pretentioasa de numa, mai am si talia mica si solduri late si ai nostri inca pun semnul egal intre femeie si scandura, deci... tare greu cu gasitul pe masura. Din ce am probat acum sambata, nu era una care sa nu trebuiasca modificata.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...uf, tot asa sunt si eu mofturoasa, si Marius zice ca pana nu umblu cel putin 1 luna nu-s sanatoasa...da vorba ta tot ce fac astia azi e numai pentru 90-60-90...si cum iesi putin din "dimensiunile perfecte" nu-ti mai gasesti nimic

cu corsetul eu m-am impacat destul de bine, doar ca mama de frica sa nu pice rochia de pe mine ca era intr-o singura bucata m-a cam strans si in unele poze se vede...dar in rest a fost foarte bine
tu ai avut ceva patanii?

...dragute portocaliile !


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana si rochia mea a fost intr-o bucata si corsetul destul de strans. Insa pe mine m-a cam ros corsetul. Daca adaug asta la rosaturile de pe genunchi de la combinatia minune cercuri fara ciorapi... iti dai seama ce iese. Eu cica planuisem o baie cu spuma in noaptea respectiva. Aiurea, dusul pe care l-am facut o sa-l tin minte toata viata, nu stiu ce nu ma ustura.
Portocaliile sunt dragutze, insa sa vedem, sunt de la salonul care a vrut sa ma jegmaneasca cu rochia de mireasa, asa ca, nu stiu, vedem ce si cum.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput