Miresele anului 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana si rochia mea a fost intr-o bucata si corsetul destul de strans. Insa pe mine m-a cam ros corsetul. Daca adaug asta la rosaturile de pe genunchi de la combinatia minune cercuri fara ciorapi... iti dai seama ce iese. Eu cica planuisem o baie cu spuma in noaptea respectiva. Aiurea, dusul pe care l-am facut o sa-l tin minte toata viata, nu stiu ce nu ma ustura.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect





..si eu am avut probleme dar numai in zona "poponetului" si pe solduri...am avut ciorapi cu adezivi si acolo unde cercurile mi-au frecat pielea direct a fost jale...mai ales cand stateam jos pe scaun ma asezam direct pe primul cerc pentru ca imi ridicam rochita...asa ca io la cercuri de acu in colo zic pas...si sfatuiesc pe toata lumea sa poarta ciorapei intregi!

cat despre rochite daca ai avut deja o experienta neplacuta cu ei...te sfatuiec sa mergi in alta parte!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly dragute rochitele. astea sunt mai elegante, eu nu vreau chiar asa. si la A&A concept (unde si-a facut Monica Columbeanu rochia de mireasa), am gasit ceva dragut, poate pt. nasa sa vedem.
Oana mersi. Il voi studia maine, caci e tarziu acum.

Pe mine nu m-a ros corsetul. Si rochia mea a fost dintr-o bucata.mama vroia sa mai imi prinda ceva la spate, ca ii era frica ca cedeaza siguranta si raman exact cum am venit pe lume. dar nu am avut probleme.In rest nu am avut nicio problema cu rochita si nu m-a ros pe nici unde.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Am facut pentru toata lumea.

Oana eu auzisem dinainte ca jeneaza cercurile, s-a mai plans lumea de rosaturi la popou, de asta eu am fost prevazatoare (mai ales cum stiam ca n-o sa am ciorapi) si mi-am facut o jupa de matasica subtire pe care am cusut-o de cercuri. Ei, dar desteapta de mine, nu mi-am dat seama ca in momentul in care umblu si ma misc, ma frec cu genunchii de cercuri, si jupa am facut-o deasupra genunchilor, cu care a fost jale. La popou n-am avut nimic, m-a protejat f. bine jupa, era foarte bine daca o faceam mai lunga. Eu n-as sfatui lumea sa renunte la cercuri, ca nu stiu cum ma miscam fara ele, dar sa se protejeze fie cu jupa, fie cu ciorapi.
Gio tu ai fost norocoasa. Rochitzele alea e drept ca-s elegante, dar asa si vreau, ca doar e nunta lui frate-meu, o face intr-un local cu pretentii, in plus, cam asta e stilul meu de a ma imbraca la nunti.
Fetelor, va doresc o zi minunata!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Aly merci de cafelutza!
Si eu am avut cercuri la rochie si ciorapi cu banda adeziva, dar n-am avut absolut nici o problema pe nici o parte, nu m-a jenat nimic, nici macar corsetul. Singurul inconvenient cu corestul a fost ca atunci cand l-am dat jos, ma dureau toate coastele
Eu n-am auzit sa jeneze cercurile si n-am avut probleme, noroc ca le-am purtat ca la cat de grea a fost rochia, cred ca ma tragea in jos( am avut peste cercuri un jupon super infoiat si bogat, plus 4 straturi de rochie). Pe langa greutate cred ca ma si topeam de cald cu atatea toale pe mine

Aly, frumoase rochitze mai ales ca portocaliul e una din culorile mele preferate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

V-a cuprins cumva moleseala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

Kitzy esti libera azi...hai ca incep sa te invidiez
Aly...la Nichita ai incercat? poate gasesti ceva mai misto pe acolo.
Gio, maica-mea a simtit ca are nevoie de o saptamana libera...si asa repede repede, recomandarile pentru ceva unde sa se odihneasca, sa aiba all si toate conditiile si sa nu sara de 750-800 euro, ca merge single...concluzia a fost tot Turcia
...facem ce facem si tot la turci ajungem


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz din pacate nu-s libera azi, sunt doar de dupa-masa
Dar sunt libera vineriasa ca ma poti invidia peste 2 zile. Medicii sunt plecati la un congres asa ca ne restrangem putin personalul, clinica trebuie sa ramana deschisa oricum.
Asa mi-e de cald si n-am nici un chef sa am duc la lucru pe vremea asta, imi vine sa dorm in picioare.
Aly cafea de dupa-amiaza dai cumva? Trebuie sa-mi incarc cu ceva bateriile sa nu dau chix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana habar n-am ce si unde e Nichita asta.
Kitzy dau si cafea de dupa-masa, am o groaza de lucru azi, plus ca trebuie sa raman fresh ca am condus de la 4.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Onutz din pacate nu-s libera azi, sunt doar de dupa-masa
Dar sunt libera vineriasa ca ma poti invidia peste 2 zile.



acu sa-ti spun eu...maine e liber aici, vineri mi-am luat concediu asa ca abia astept 4 zile acasa...nu chiar complete, ca e lung rau drumul asta...dar oricum asta e domnie pentru mine!

Aly...eu din Central mi-am luat de la un stand unde erau multe lucruri, un sacou de la ea...si sunt foarte multumita de el...ma gandeam ca o fi prin Cluj vre-un magazin de-al ei!
http://www.nichi.ro/


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz 4 zile libere? Pai e festin deja! Si ma mai invidiai pe mine?
Luna asta am o nunta, dar am cu ce ma imbraca,luna viitoare mai am o nunta si o scot si pe aia cu imbracatul, dar in august am 2 nunti si acolo chiar nu mai stiu ce sa-mi cumpar, ca nu m-as duce cu aceleasi haine
Parca vad ca o sa stabat Clujul in lung si-n lat sa-mi gasesc ceva care sa-mi fie bun si sa-mi si placa.

Mergi la inceput