Miresele anului 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...nu stiu bine sau rau...noi estimasem 10.000 euro


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana ce stiu sigur e ca pe noi electrocasnicele ne-au costat 500- euro si mobila cred, vreo 6000. restul....le are Clau contabilizate, nu mi-am mai batut capul si eu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana ce stiu sigur e ca pe noi electrocasnicele ne-au costat 500- euro si mobila cred, vreo 6000. restul....le are Clau contabilizate, nu mi-am mai batut capul si eu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">




da Gio astea sunt preturile
noi nu am luat un apartament nou asa ca am vrut sa il refacem cu totul...nu sa mai amanam pe cand o sa fim mutati acolo...chiar daca asta inseamna acum sa strangem cureaua

din ceea ce anticipez acum cu totul de la faianta si zugravit...pana la electrocasnice totalul va fi undeva peste 15,000 euro pentru 2 camere....asa ca nu vreau sa imi inchipui cum e la casa!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz eu acum 3 ani am bagat in casa 12.000$ (si la momentul ala dolarul era 3.4 lei) plus nu stiu cate salarii (ca pe astea nu le-am mai pus la socoteala. Si din banii astia mi-am pus gresie/faianta in bucatarie, o baie si hol (am si cumparat gresia/faianta pt baia mica), usi, zugravit in hol/ o camera/baie/bucatarie (aici m-a costat doar zugraveala, manopera vreo 2-3 bericici, c-a zugravit tata), parchet am cumparat in aproape toata casa, de pus am pus doar intr-o camera, corpuri de iluminat, prize, intrerupatoare, instalatii de baie, centrala, aragaz, termopane (astea m-au uscat) si ... gata. Pentru frigider am facut credit, de mutat m-am mutat cu mobila mea din camera de la mama, iar pentru mobila din bucatarie mi-a dat sotzul (pe atunci doar prieten) bani, ca nu mai aveam de unde. Si de atunci... nici n-am mai socotit.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...e ceva de neinchipuit, poate e mai bine sa nu calculezi pana la urma ca iti faci inima rea!
Oricum aveti o casuta frumoasa...am vazut pozele atunci dupa ce a-ti terminat cu marea renovare...si Gio la fel, am observat pe langa Marco prin poze ca apartamentul vostru e foarte spatios si frumos.
Puteti fi mandre amndoua de ce aveti!

...sper in 2 luni, poate 3 luni maxim sa fim si noi mutati si sa va dau de baut de casa nouta (am putea si mai repede, sa vedem cu fondurile cum stam!)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cum al nostru e bloc nou, aveam inclus in pret: termopanele, centrala, parchet, gresie, faianta, grupuri sanitare.
Dar noua nu ne-a placut greisa/faianta/parchetul, asa ca am luat altele mai scumpe si s-au adaugat la pretul final. Nici usile nu le-am lasat cele standard, nici intrerupatoarele/prizele. alea nici nu le-am mai socotit.
Plus ca ap. ti-l dadea in alb, si noi am adus un alt zugrav, care a indreptata mai bine toti peretii si ne-a dat culoare si zugraveala aia mai speciala pt. un perete in living, bucatarie si camera lui marco.
Oricum noi suntem super multumiti de ce am facut si cum a iesit, nu am luat nici un designer de interior, peste tot sunt ideile noastre.

Oana pt. o casa......nici nu are rost sa te gandesti.te termina finisajele, ajunge sa coste dublu, fata de cat te-a costat ridicarea casei in rosu.
Mersi, dar mai avem de facut la el, dar asa incet, incet .
Kitzy imi zici si mie daca as putea sa-l duc maine la gradi?
Nu ii mai curg ochisorii decat putin de tot. asta am vazut azi dim. de atunci, nimic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana doamne ajuta sa terminati si voi, sa va mutati la casa voastra, ca doamne ce bine e!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor!
Iar vin cu cafeaua super strong, parca e tot mai rau pe zi ce trece cu somnul asta. Si maine iar trebuie sa ma trezesc ca am 'ora de covrig' de la 8. Abia astept sa pun iar mana pe volan, dar... ce-as mai dormi de dimineata... Si cica maine ar trebui sa dam o raita si prin oras sa-mi caut haine pentru nunta lui frate-meu... mai vedem, ca daca tot asa e vremea ca azi (ploaie si urat) nu-mi arde de plimbari.
Onutz sa dea DD sa va terminati si voi cat mai repede casutza.
E drept ca finisajele is scumpe, dar la apartamentele noi fiti fara grija, ca nu le dau constructorii moca. Sunt incluse in pretul de vanzare cu varf si indesat. La ce preturi au apartamentele noi, daca ai terenul iti construiesti linistit o casa de banii aia, sau chiar mai putin (zic sa ai terenul pentru ca sunt extraordinar de scumpe terenurile in Cluj).
Gio sa-ti traiasca Marcolino, sa creasca frumos si sanatos, voinic si destept si sa va bucurati de el toata viata!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

La multi ani , COPII!

Neatza la fete! Sa aveti o zi frumoasa! si....sa vina week-endul mai repede! ...ma duc sa sorb din cafelussa aburinda..si...mai viu

spor la treburi! ...si la srvicel..si la casutze...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cica diseara avem invitatie la premierea filmului lui Mungiu, la TIFF (ca hotelul unde lucreaza sotzul e sponsor). Oare cu ce sa ma imbrac, ca ma tot ameninta sotzul ca vine numai lume de fitze...



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput