Miresele anului 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Hai ca iar am ajuns cu spiridusii la ZZ, din cauza unei fufe.
Aly mersi de , acum merg si eu sa o fac.

Cred ca tot in Antalya vom merge, si poate la acelasi hotel, acum ramane de vazut.
am gasit oferte frumoase pana in 600 euro/pers. All.
In Mallorca sunt preturi mari si e doar demipensiune.
Sa vedem cine se mai inscrie cu noi, ca vrem sa nu mergem singurei si pe urma merg la ag. sa platesc.

beau cafeluta si merg cu marcolino la un mag. de mobila, ca mai avem de mobilat holul si baia.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

600 de euro/pers. dupa jumatatea lui septembrie? mi se pare destul de scumpicel.
Succes la 'vanatoarea' de mobila.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Neatza!!!

Cred ca tot in Antalya vom merge, si poate la acelasi hotel, acum ramane de vazut.
am gasit oferte frumoase pana in 600 euro/pers. All.
In Mallorca sunt preturi mari si e doar demipensiune.
Sa vedem cine se mai inscrie cu noi, ca vrem sa nu mergem singurei si pe urma merg la ag. sa platesc.

beau cafeluta si merg cu marcolino la un mag. de mobila, ca mai avem de mobilat holul si baia.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">



Gio...exact ce iti ziceam si eu am ramas socata de preturile din Mallorca...ma asteptam la ceva similar cu Turcia, se pare ca m-am inselat...si nici macar nu au all
...spor la cumparat de mobila...incepe sa se apropie si pentru noi momentul asta
Zilele astea si saptamana viitoare v-a fi gata zugravit, faianta, gresi si usile cele noi...mai ramane parchetul si apoi vine mobila!

Asa cum am anticipat...bugetul pe care l-am facut noi initial aproape ca se dubleaza


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by ooana

Asa cum am anticipat...bugetul pe care l-am facut noi initial aproape ca se dubleaza




Stai linistita, asa se intampla de obicei.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly anul trecut am fost in Turcia in sept. la inceput. am platit cam 850 euro/pers. caci am vrut cv.
am mai stricat in plus cam 400 euro pe tampenii: geaca de piele la clau, un glob de cristal in 3D cu noi si ceva haine pt. marco.
eu m-as bucura sa mergem tot acolo si sa stricam pana in 1500 euro. astea sunt preturile la turci, ai tot ce vrei: mancare, bautura, doar daca vrei sa faci ex. optional si cumparaturi in Antalya.
Asa e Oana mari preturi, si sincer...nu prea m-a incantat nici un hotel. la turci stele sunt stele, la spanioli habar n-am.

Mobila nu mi-a placut, doamne ce greu e sa gasesti. cred ca tot de la Mobexpert luam pt. hol, ca sunt preturi mai mici decat la italieni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

quote:
Originally posted by ooana

Asa cum am anticipat...bugetul pe care l-am facut noi initial aproape ca se dubleaza




Stai linistita, asa se intampla de obicei.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




da asta asa e ...insa parca nu imi vine sa rad, scump frate...ca mai bagi intr-un apartament inca jumatate din banii pe care i-ai platit pe el!

...si poze de la Bruxelles daca vreti sa vedeti aici
http://new.photos.yahoo.com/oana.morait/album/576460762403062441


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana misto poze.
Tare mandra cred ca ai fost cand ai vazut steagul Romaniei la Bruxelles!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana ai dreptate. Eu am pierdut la un moment dat sirul investitiilor. Cat despre poze, cred ca-ti dai seama care m-au lasat .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...cand am vazut steagul Ro nici nu pot explica senzatia...am facut poate 10 poze diferite acolo...

...la NATO...in fata portilor nu ai voie sa stationezi, e zona de maxima securitate, nu ai voie sa faci poze...am mers cu autobuzul, ne-am dat jos acolo, m-am uitat si am vazut paza de la poarta....am fugit repede la poarta...am verificat camerele de luat vederi care erau mobile si in momentul in care nu mai eram in unghiul lor...asa incat sa nu ma vada...am scos aparatul si am facut poza
....in urmatoarea secunda a venit o persoana de la paza...am crezut ca vine sa imi ia aparatul...dar a inceput sa ne intrebe ce facem acolo...si i-am spus ca pur si simplu ma uita ca un turist...ne-a zis sa parasim zona...asa ca am plecat!
Acolo steagul Ro era in partea dreapta...pacat ca in poza nu se vede...dar nu am avut timp sa foloses zoom-ul sau sa centrez ci pur si simplu am facut o singura poza si am sperat sa iasa bine

Orasul e superb...nu m-am asteptat sa imi placa atat de mult!

Aly...noi avem lista completa cu toate cheltuielile...asa ca probabil de asta ma apuca plansul cand vad ca totalul urca fara oprire ....


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si noi ne-am calculat un buget pt. apartament: mobila, gresie, faianta, parchet,electrocasnice, etc.
ne-am ingorzit cand am vazut totalul.
ei ...la unele a urcat pretul, la unele a scazut, dar oricum am depasit suma estimata.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput