Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117368
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54241
3. Bilantz olguta12 48188
4. J D E monica70 38441
5. A murit Laura! craciunitza 29231
6. Un nou inceput...(2) danangie 27574
7. scrisoare catre mama Picasso 22265
8. Curiozitate! Ana68 21619
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20335
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20208

post an entry in your weblog   Jurnalul lui kristinutza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
kristinutza
veselie
Acest mesaj a fost trimis de kristinutza pe data de 08/04/2007 la 15:58 .:. 1991  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt
radu e copilul meu. daca ma intreaba cineva ce face radu, ii raspund cu tot simtul raspunderii: "rāde". as putea paria, de la distanta, ca radu, daca nu e ora somnului, rāde.
e vesel, pur si simplu, il vad ca e fericit.

oare cum am facut asa un copil?! eu sunt tematoare, nesigura pe mine, obosita din totdeauna, sictirita si lenesa, dependenta de persoane si ritualuri, complexata ca-s urata, uracioasa si ursuza, neprietenoasa, jignesc fara rost, sunt naiva de multe ori (asta ca sa nu zic direct ca-s proasta ), nostalgica si melancolica, nehotarata, imbufnata sau trista. trista pana-n maduva oaselor.

iar radu? radu e o minune. el e vesel, e fericit. ranjeste de la prima clipa a trezirii si pana adoarme. rāde din tot sufletul si rāsul lui nu se poate sa nu fie contagios. nu e mofturos, nu e rasfatat... e copilul perfect la care eu nici n-am indraznit sa sper. ma gandeam ca, in clipa in care voi deveni mama, viata mea se va schimba total: ca voi fi si mai obosita, si mai nemultumita, cu nervii facuti prastie de pretentiile unui kkcios. si cand colo, "surprize, surprize" - am nascut copilul perfect: copilul care, de la fix 2 luni doarme linistit toata noaptea, adoarme singur (acum, la un an jumate se urca singur in patul lui si imi face "pa! nane! cu_ca, cu_ca" (nani! culc#259;, culc#259;), care mananca fara mofturi chestii cu bucatele, nesarate si fara e-uri, care face pp si kk regulamentar la olita, care se comporta exemplar cand suntem in vizita sau suntem vizitati, care stie sa se joace singur, care n-a plans la iesirea dintilor si maselelor, care n-a fost bolnavior, care rāde grozav de fericit la orice mica descoperire.

fericirea a fost intotdeauna in sufletul meu, dar nu si veselia. intr-un fel ciudat, stiu ca sunt fericita chiar si atunci cand plang.
dar devin vesela odata cu radu cand spune "mama" si cand vine sa ma pupe. gesturi mici si scumpe.

cred ca suntem fericiti amandoi. doar ca el e si vesel.

iar eu parca ma inveselesc treptat atunci cand imi dau seama ca am pacalit destinul: radu n-a copiat de la mine defectele. ci a luat ce-a fost mai bun in lumea asta. ceea ce nici n-as fi avut curaj sa cer pt el: veselia.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Trimite reactia ta
 

Meme1
membru junior

Posted 12/04/07 @ 22:27 Reply with Quote
Cristina, asa sa fie Raducu mereu, vesel si sa va aduca numai bucurii!!!
Back to top

cge
Mama Cool

Posted 25/05/07 @ 15:51 Reply with Quote
Ce frumos ai scris !!
Asa sa ramana Radu mereu: vesel si fericit.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj