Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Delia,La multi ani,multa fericire si multe bucurii!

eu sunt suparata,azi mi-am facut ECO TIROIDIAN si am un nodul tiroidian de diam 8,2/4 mm ,GUSA GRADUL II,maine merg sa-mi fac analize de sange respectiv TSH,FT4,TPO, in functie de rezultate tb sa incep tratament.
sunt speriata nu stiu nimik despre acesti noduli iar ce am citit azi pe internet m-a ingrozit!!!


Sorana este bine acum,am avut pb cu ia a durut-o burtica a avut crampe...,am facut mari progrese cu olita ,ii mai pun Pamp doar noaptea si la somnicul de la amiaz .

nu prea sunt intr-o forma buna de ceva vreme ,motiv pt care mi-am si facut aceste analize pe care recunosc le-am neglijat ...adica de vreo doi ani ,practic tb sa merg la control dupa ce am nascut ,poate daca mergeam din timp...

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Soanso si prietena mea a avut 3 noduli super nasoi, l-a analize n-a iesit nimic, adica valorile bune, dar ei erau acolo, incepuse sa aibe probleme nasoale, abia respira, cresteri in greutate, nervi....s-a operat in decembrie si e super ok acum. Nu trebuie sa-ti faci griji

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

amintindu-ne de frumoasa actiune umanitara de anul trecut, cand ne-am grupat foarte frumos si am ajutat un baietel grav bolnav, dar si in spiritul sarbatorilor de Paste ce vor veni, vreau sa va implic intr-o noua
ACTIUNE UMANITARA

despre ce este vorba:

tatal lui nichita este membru in Club 4x4 (au forum ca al nostru:). baietii de acolo organizeaza des actiuni umanitare in diverse locuri. anul acesta, cu o saptamana inainte de Paste, se vor duce in acelasi loc ca si inainte de Craciun 2007, respectiv la Valea Plopului-jud. Prahova, unde se afla un fel de adapost, camin, asezamant nu stiu exact cum sa-i spun de copii abandonati sau orfani. acolo sunt si cateva mame abuzate, dk nu ma insel. sunt 200 de copii de toate varstele am inteles. Acest asezamant este o initiativa privata a Parintelui Nicolae Tanase / Fundatia PRO VITA si se sustine exclusiv din donatii si voluntariat, fara ajutor de la autoritatile statului, deci va dati seama ca e greu.
clubul asta 4x4 organizeaza destul de istet actiunile, adica ei se ajuta si de ceva sponsori plus donatiile personale ale membrilor. si cara tot cu masinile lor 4x4 desigur:)))
de Craciun 2007, Nichita si-a donat si el o parte din jucarii acelor copii ( acolo sunt copii de la 0 la 18 ani). a primit o diploma pe care am atasat-o la pozele acestei actiuni umanitare la care o sa va dau imediat link.
idee este urmatoarea:
eu m-am gandit ca una din benele acestor masini (ei se duc muuuulti cu muuuulte masini) sa o umplem cu jucarii. copii de-acolo nu au. din donatii se acopera in primul rand mancarea si alte cheltuieli importante, jucariile sunt pe ultimul loc, va dati seama.
fac un apel la voi, in primul rand fetele din bucuresti, dar nu numai ele, sa donam jucariile in stare ok cu care nu se mai joaca copiii nostrii, pentru niste clipe de bucurie copiilor amarati de la Valea Plopului. m-am gandit sa donam si niste banuti, in masura in care vreti si puteti, sa strangem cat s-o putea si sa hotaram la sfarsit daca luam ceva lapte praf de ei pentru cei mai mici dintre copii de-acolo sau ce propuneti voi.
daca unele dintre voi nu aveti posibilitatea, ca disponibilitatea eu sunt sigura ca o avem toate de aici, sa donati bani, macar jucariile de care se pot desparti copiii vstrii ar fi binevenite. ganditi-va chiar si ca faceti o curatenie in camera copilului inainte de Paste si , odata cu curatenia, bucurati niste copii.
ca si logistica, orice punga, pachet, sac cu jucarii, chiar si hainute, de la fetele din bucuresti, va fi ridicat de mine de la domiciliul vostru sau de unde vreti voi, nu trebuie sa va carati niciunde cu el.
pt.fetele din tara sau exterior care vor sa contribuie cumva, ne organizam impreuna intr-un fel.

vreau sa va arat pozele facute de forumul Club4x4 la actiunea umanitara de Craciun, unde va spuneam ca a donat si Nichita jucarii, sa vedeti locul acela, sa vedeti copiii de acolo si modul in care s-au organizat baietii respectivi.

Haideti sa ne grupam si noi sa trimitem acelor copii, prin tatal lui Nic care va merge si de Paste, o masina cu jucarii din partea noastra pentru amaritii aia.

Aveti aici pozele de la respectiva actiune umanitara, vizionati-le pe toate.
http://s33.photobucket.com/albums/d61/nichita/umanitara%20craciun/
Va multumesc si astept sa ma chemati pe forum sa ridic pungi cu jucarii.
eu incep donatia cu un sac de jucarii, o punga de hainute si 100 roni.

haideti fetelor, o sa se faca si poze cu copilasii cu jucariile primite, sa vedeti unde au ajuns ele si cat se bucura ei!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda eu ma bag cu ceva jucarii, nu prea multe ca nu prea mai am, am donat la greu de Craciun la TNB acolo la cort....ceva hainute as avea, dar mai micute asa..daca merg e ok, si ceva banuti...200 de roni sigur. Zi-mi daca e ok si vb

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni

Madau, primul venit, primul servit. cand vin sa le iau? ca tb sa fiu pe faza la fiecare donatie ca ar fi o luna si o saptamana pana pleaca baietii acolo si eu am din 2 in 2 zile dentist sau alta obligatie dupa serviciu, cu nichita dupa mine. deci din 2 in 2 zile pot veni sa ridic pachete. cand vrei sa vin? vineri am dentist. maine sau luni.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

ma bag si eu cu haine si jucarii. nema massari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am sa vorbesc cu tatal lui Nic sa primeasca toti copiii care isi doneaza jucariile, diplome din partea Clubului 4x4, organizatorul. deja o bena de 4x4 va fi pastrata goala pentru jucariile noastre.

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni
MIRI: sac haine si jucarii


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda cred ca reusesc sa le strang si sa ti le dau maine dupa amiaza....pe la ce ora ar fi bine? Sa vad daca ma incadrez ca timp

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ies la 5, la 6fara un sfert sunt la gradinitasa-l iau pe nic, la maxim 18:30 sunt la tine. e ok?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni
MIRI: sac haine si jucarii
BUBAMARA: hainute, jucarii, 100 ron

haideti ca incepe, ce ma bucur! maine ma vad deja cu madau. cum i-am spus ralucai (bubamara), va rog sa-mi trimiteti la andreea.tudor@gmail.com adresa voastra si nr tel. ca-mi fac "baza de date" sa o iau metodic cu "recoltarile", intr-o luna sa terminam, sper ca voi avea unde sa merg:)), ba chiar imi doresc sa ma aglomerati! ce bucurie facem daca strangem multe jucarii. si sa va ganditi la propuneri ce facem cu banii. e in functie si de cat strangem, fireste.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput