Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Anda ,ma bag si eu :jucarii ,ceva hainute ,nu prea multe ca le dau mereu la niste copilasi fara posibilitati dar am sa iau si de la nepotii mei ,adica de 7 si respectiv 8 ani si 100 ron.Problema e ca locuiesc in Dr Taberei ,cam departe de tine si de venit undeva nu stiu daca ne putem sincroniza ,avem program diferit ,eu sint full time mamica ,deci cu plodu' dupa mine ,nu stiu exact cum si cind ne putem vedea ,poate ai tu vreo idee

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata!!!

Lavi+Feli, ehehehehe...sa fiti voi sanatoase...anul trecut am descoperit ideea cu insula asta de vis, dar fiind atat de departe si posibilitati d echarter ioc, am renuntat la ea. Mi s epare enorm de mult pentru copila mea cea zbenguita un asemenea drum. pana la o varsta mai ianintata a ei, cred ca voi zice pas, desi gasisem oferte ok.
Dar Lavi, cred ca o sa incep de azi sa caut niste oferte si pe Grecia, doar ca io nu-s foarte mare fana a hotelurilor-club de acolo, ca stau execrabil la capitolul servicii si bunavointa la niste preturi...

Anda77- ma bag si io cu hainute si jucarii. Pot sa fie si mici-mici hainele? Care e termenul-limita? ca io nu prea pot sa ma misc zilele astea, ca-s full d etreaba si trebuie sa ajung la mama sa triez obiectele pe care sa le trimit.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ma alatur campaniei initiate de Anda, cu jucarii, cred ca si ceva haine si ceva banuti. Eu cu Noki suntem vecine asa ca Anda eu zic s ane lasi pe noi doua pe saptamana viitoare intr-o dupa-amiaza, vii cu Nichita si stam si prin parc?
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, telegrafic ca-s copiii ciorchine pe mine - la barcelona am stat la amrey diagonal. nu am timp sa caut acum, rezervarea am facut-o prin venere sau prin bookings, nu mai tin minte exact.
vezi ca s-ar putea sa fie vreun targ ceva in perioada aia si de-aia sa fie asa de aglomerat si scorurile alea... ca se adapteaza si ei cererii.
la celelalte intrebari rasp mai incolo, acum nu timp. sry

anda, eu ma pun pe cautat/sortat hainute. jucariile le-am cam maritat, s-o intreb si pe sor-mea. mai am si 2 cutii de lapte praf formula pt varsta mica, ramase de la ana. iti trimit mail sa-ti zic ce si cum, n-am timp azi dar pana lunea viitoare ai inventarul complet.
fug

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Ma alaturi si eu actiunii noastre umanitare, cu hainute si jucarii si sunt foarte incantata de initiativa si de faptul ca putem fi de folos unor copii.

Eu am citit despre acest asezamant si despre preotul care se ingrijeste de el, a fost un reportaj vast, cu fotografii, m-a impresionat foarte mult, este intr-adevar remarcabil ce face acel om pentru copiii orfani! Toti sunt ca si copiii lui si nu stiu cum se descurca, sa-i hraneasca pe toti, sa-i ingrijeasca, dar uite ca reuseste sa o faca! Ma bucur daca putem ajuta si noi.

Uitati www.gardianul.ro/2006/08/09/viata-c25/valea_plopului_refugiul_fetelor_care_au_nascut_nemaritate-s49135.html" target="_blank">aici si un articol despre asezamant. Si inca unul www.click.ro/actualitate/satul-care-creste-copiii-nimanui" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni
MIRI: sac haine si jucarii
BUBAMARA: hainute, jucarii, 100 ron
MADUTZA: hainute, jucarii, 100 ron
TANIA_Z: hainute, jucarii - de rezolvat problema logistica sibiu-bucuresti
CORAP: hainute, jucarii, lapte praf
NOKI: hainute, jucarii
MIHAELUTZA: hainute, jucarii, "ceva banuti":)

o sa vad, tania, sa vb, sa gasim solutia de preluat pachetul din sibiu
mihaelutza, bine, pe tine si pe noki va "fac" dintr-o lovitura plus parc, 3 iepuri impuscati deodata sapt viitoare. va rog sa aveti pachetele facute pana luni ca vin inopinat, sunt ca Mos Craciun, cand nu va asteptati si nu va aduc jucarii, ci vi le iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna ziua!!

Interesanta actiune, Anda!
M-as baga si eu cu ceva hainute si jucarii !

Sa vad cum reusesc sa ma organizez, eventual daca vine sora-mea la Bucuresti sa trimit prin ea !




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni
MIRI: sac haine si jucarii
BUBAMARA: hainute, jucarii, 100 ron
MADUTZA: hainute, jucarii, 100 ron
TANIA_Z: hainute, jucarii - de rezolvat problema logistica sibiu-bucuresti
CORAP: hainute, jucarii, lapte praf
NOKI: hainute, jucarii
MIHAELUTZA: hainute, jucarii, "ceva banuti":)
ADDYA: hainutze si jucarii
MEEMS: bani- suma necunoscuta deocamdata:)
CAMELIA DANIELA: hainute si jucarii - de rezolvat problema logistica


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

neata!
si io ma bag cu haine si jucarii! cu siguranta.
numai ca, te rog, anda, lasa-ma mai pe la sfarsitul perioadei, pentru ca toate sunt la Buzau. Ma duc in 2 saptamani maxim, le iau si ti le dau.
pot sa vin eu la tine ca sunt mai flexibila la program, neavand copil in dotare. notat mailul tau si te contactez.
Cami, ti le iau io cand vin la Buzau! daca nu in uichendul viitor (15-16), sigur pe 22-23 martie.



Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

asa asa! sa ne organizam. bine, melku, deci peste 2 sapt le iei de la buzau si o contactezi si pe camelia sa le iei si pe ale ei, da?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput