Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Eiiiii Babyzapi pe cine vedem noi azi . Nicolas e un micut dragut si un delicat ..creste el mare ca doar are pe cine semana .

Criss 36-37
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Eiiiii Babyzapi pe cine vedem noi azi . Nicolas e un micut dragut si un delicat ..creste el mare ca doar are pe cine semana .Sa va aduca numai bucurii...si sa o lase din cand in cand si pe mami sa doarma

Criss 36-37
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Da Alra m-am gandit ca e bine sa le si calc, asta fiindca am tot auzit de la alte mamici. Oricum nu suport sa calc, iar ieri am calcat atatea lucrusoare incat mi-a luat toata ziua...cred ca o sa sufar de febra calcatului vreo 2-3 luni dupa care o sa renunt la activitatea asta.


Isabela lui Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Iuhuuuuuu

Nu-mi vine sa creeeeeed, ma uit la el si ma minunez, a meritat fiecare secunda de durere! La ora 1.19 azi-noapte mi s-a rupt apa si la 2.30 eram la spital...A fost un travaliu lung si greu, bebe era sus si nu dadea semne ca ar cobori, asa ca dr (un om minunat care. desi are si el bebe de 2 lunite acasa, a stat langa noi de la 4 dim) a hotarat ca daca nu coboara pana la ora 13 imi face cezariana de urgenta, si cand colo la 12.54 a venit de buna voie, natural, si auzeam primul uaaaa, dragostea noastra, la fix 40 de sapt calculate dupa data conceptiei. Azi am stat toata ziua si m-am uitat la el si inca nu realizez cum frumusetea asta de copil e al meu...tati a fost tot timpul alaturi de noi mai putin la expulzie, acum suntem toti 3 in rezerva si bebe doarme si din cand in cand mai misca cate o buzica, deja a facut prima cacutza. Il adoram!!!

Eu deja m-am ridicat din pat si prind energie doar uitand-ma la minunatia de langa noi. Ma simt asa implinita si fericita!

Nu stiu cand mai pot intra, atunci o sa va povestesc mai pe larg ca acum is cu laptopul in brate si e un pic incomod.

Va multumesc din suflet pentru urari si va iubesc! Nasteri usoare sa aveti, oricum durerea trece dar ce ramane dupa, merita totul!



Olivia 39+ www.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">David
Lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Criss dulce, ce mai faci? cum te mai simti? nu am avut timp sa itesc din urma asa ca am cam ramas pe dinafara...

Isabela lui Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Tocmai ma pregateam sa scriu mesajul..cand pe canapea langa mine a aparut un paianjen cu cracii XXL......deci nu as fi crezut vreodata ca mai pot fi acum atat de sprintena...incredibil....am sarit 100 m aer viteza si dupa 2 laptopuri in cap l-am dovedit....

asa sa revin........

OLIVIA....ce emotionant.....

Eu pe mama am pus-o sa spele rufele lui ebe cu Persil sensitive si sa nu le calce... atat!

Mirtha...cata energie ai bai nene? si bebe si casa si forumizeala????......sper sa fiu ca tine cand ma fac mare si nasc

BabyZapi sa-ti traisca frumusetea de putza e mik mik mik....dar dulce dulce dulce....si nu ma ucide...dar seamana cu ta-su?!?!?!

LauraMiron Bine ai venit pe

Andreyutza...nu stiu ce am vrut sa-ti raspund si referitor la ce subiect....dar NA...important e ca ma gandesc la tine,nuuu?

Elilov, where are you honey?...ce face scurgerea?...sper ca nu....

Bravegirl......la primul semn dubios, durere, scurgere, umezeala..ma fluieri

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Olivia recuperare rapida, mamico!

Laura multumim frumos!

Alra si eu calc lucrusoarele lui bb.

Babyzapy ai o minune de copil!


ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Babyzapi- acum am vazut mandretea de barbatel... cat poate fi de dulceee...sa va traiasca...

Lorena - am vazut pozicile cu Larisa...ce calm doarme.....Doamne si ce nastere cu peripetii...cred ca l-ai speriat bine pe Tutu


CARMEN



FLOWERS



Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 34+ Theodora
PRINTZUL


AMR 5 SAPTAMANI


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Eli te mai doare spatele?

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

loren@, bine ai revenit! Refacere rapida, laptic mult si sanatate maxima. Frumoasa foc bebelina, sa va traiasca si sa fiti fericiti! (Later edit:Poate ne povestesti si noua, cand ai timp, cum a fost nasterea cu dr T)

BraveGirl, eu zic sa stai linistita. Primul chelios o sa fie al meu. Saracu nu are cu cine semana

Olivia, felicitari! Sa va traiasca minunea si sa fie sanatos!

alra, noi am cumparat tot Quinny, doar ca noi am luat Zapp (http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx?id=23).

Babyzapi, frumoase poze, e tare scump puiul tau. Sa-ti traiasca feciorul, sanatate maxima si fericire fara margini!

Eu am spalat toate hainutele cumparate pt bebe cu detergent normal (Persil), le-am clatit de 2 ori si le-am calcat bine.

Nu stiu ce e cu mine. Toata ziua am fost zombii, am avut palpitatii, mi s-au infundat urechile, cred ca mi-a cam scazut tensiunea. Hmmm...desi, azi am baut cafea. Prima cafea dupa un an cred.

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

39s + poate Vlad, poate David, poate Sergiu, poate Emanuel (dar mai negociem)

Mergi la inceput