Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Fetelor, multumesc, o sa caut produsele Sano.
Caruciorul meu este http://www.clip-trade.ro/store/view.php?prod=4010020&brid=2 L-am luat de la Baby Expo cu 1300 Ron, este rosu cu maro si ce-i mai important e ca se strange fff usor, dintr-o simpla apasare de buton si e fff tapanos....

Ramo 34+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Oceanborn, Ramo, Mirtha, MarYsa, BraveGirl, Diana multumesc mult pt complimentele adresate prichindelului meu.

Mirtha asa e, e foarte vioi mititelu' si are un zambet strengaresc de-mi vine sa-l mananc, cu scutece cu tot

Diana am admirat pozele cu bebe Tudor e un scumpic si are un perisor atat de des...seamana cu tine. Daca nu era papusa langa el nu ai fi zis ca e micut. Si tu arati foarte bine in poze, eu sunt inca incercanata si trasa la fatza asa ca ma feresc de poze



Isabela lui Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

cred ca am mai zis, dar ma repet: apropo de spalatul rufelor nu mi se pare asa important detergentul folosit cat limpezitul. masina mea de spalat e cam economica pt gustul meu, asa ca pun totul la inca un ciclu de limpezire.

eu azi am baut cafea cu miere si laxativ si ce credeti? ... nimic


ALRA 35+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Babyzapi, sa-ti traiasca flacaul si sa creasca mare si sanatos!! E micut, dar cu o privire zglobie si dulce
Am mai vazut bebelusha Mirthei.....seamana tare mult cu Rebeca mea cand era micuta, brunetica, conturata si cu mult par
De asemenea bebele Lorenei, tare dulce si frumos, bebele lui Gynie, la fel de frumos si linistit pare din poze....
Sper ca n-am uitat pe nimeni.....restul cred ca trebuie sa intru pe contul comun, la care nu stiu parola....ma ajutati, va rog, si pe mine??

Laura, mamica de Rebeca Mara(16.09.2005) si gravidutza 35+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Si eu am folosit produse SANO, mai ales cele de curatenie, si sunt foarte multumita de ele.

Pentru spalat hainele de bebe am folosit detergent normal (eu folosesc Persil), insa cu dubla clatire. Din pacate, Rebeca are o piele usor atopica, predispusa la alergii, si din cauza asta nu prea am putut folosi balsam de rufe, care este un factor alergogen. Am incercat tot felul, insa imediat ii ieseau bubite marunte pe piele


Laura, mamica de Rebeca Mara(16.09.2005) si gravidutza 35+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Acum am vazut si eu pozele cu printesa lui Mendy. E o scumpica.

==========
Corina 36+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Si eu spal hainutele tot cu Persil sensitive, le clatesc de 2 ori si le calc.

Mersi Lauramiron

Isabela lui Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron

Pentru spalat hainele de bebe am folosit detergent normal (eu folosesc Persil), insa cu dubla clatire. Din pacate, Rebeca are o piele usor atopica, predispusa la alergii, si din cauza asta nu prea am putut folosi balsam de rufe, care este un factor alergogen. Am incercat tot felul, insa imediat ii ieseau bubite marunte pe piele


asa am auzit si eu, ca balsamul nu trebuie folosit in cazul copiilor cu probleme.

babyzapi, dulce foc bebe mic. aveti voie sa il scoateti afara deja? noua ne-au zis sa o tinem in casa de preferat pana face 3kg, mai ales pe vreme umeda.



ALRA 35+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi
Si eu spal hainutele tot cu Persil sensitive, le clatesc de 2 ori si le calc.



le si calci?? de aia nu mai ai timp de nimic
mai, dar voi cata energie aveti? ca incep sa ma cred defecta rau. eu minimizam (si minimizez) orice activitate.

ALRA 35+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Alra mi-au zis sa nu ies cu bebe afara pana cand ajunge la greutatea de 2,500. Cred ca poza cu landoul te-a facut sa crezi ca am iesit cu bebe, noaptea doarme in patutul lui in camera noastra, iar ziua sta cu noi in sufragerie in landou. Mi-e teama sa-l pun direct pe canapea sa nu se rostogoleasca cumva...Doamne fereste.

Oricum pe fisa de externare a lui bebe mi-au scris ca a fost sarcina la termen (am nascut la 36 de saptamani dar au zis ca organele lui bebe erau maturate ca la 38 de sapt) dar ca bebe sufera de rahitism. Din a 14-a zi de viata o sa-i dau Vigantol picaturi pana la varsta de 18 luni. Saptamana viitoare mergem la dr la control si sigur o sa ne laude evolutia.



Isabela lui Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput