Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

vonhelen - chiar acum spal o masina cu persil sensitive lichid si o sa iti spun cum a fost. problema e ca nu am mai folosit de cativa ani detergent lichid si cred ca am gresit putin masura, o sa le spal de doua ori sa fiu sigura :)
sotul unei prietene lucreaza pentru distribuitorul de sano, stiu ca au produse foarte bune, le recomand.

mami de si graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Mar ysa intr-adevar si detergentul este destul de concentrat...pun cam jumatate din cat as fi pus detergent obisnuit; oricum fiindca l-am folosit pt prima data si pentru primele hainute ale lui bebe, l-am testat intai pe hainele noastre , pe halate de baie si prosoape mai ales sa fiu sigura ca e ok.
in legatura cu caruciorul...mie imi plac cam toate produsele de la chicco ; mi se par de un raport calitate/ pret excelent.acest landou insa nu se gaseste in magazin, nu se aduce decat pe comanda...si sincer nu ma risc sa-l comand mai ales dupa ce mi-ai spus..

37+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Eu ma refeream la balsam ca este foarte concentrat si trebuie folosit f putin...Cu caruciorul zic sa il cauti si pe alte site-uri care au showroom si asa il vezi inainte...acum tu hotarasti...

Citat:
citat din mesajul lui VonHelen

Mar ysa intr-adevar si detergentul este destul de concentrat...pun cam jumatate din cat as fi pus detergent obisnuit; oricum fiindca l-am folosit pt prima data si pentru primele hainute ale lui bebe, l-am testat intai pe hainele noastre , pe halate de baie si prosoape mai ales sa fiu sigura ca e ok.
in legatura cu caruciorul...mie imi plac cam toate produsele de la chicco ; mi se par de un raport calitate/ pret excelent.acest landou insa nu se gaseste in magazin, nu se aduce decat pe comanda...si sincer nu ma risc sa-l comand mai ales dupa ce mi-ai spus..

37+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin



38+Leyre Alexandra

http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Babyzapi, e un scump prichindelul tau.

Marysa, ca sa vezi toate albumele, trebuie sa fii logata, pt ca unele fete avem albumele puse la privat.

==========
Corina 36+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Babyzapi, ce scump e micutul tau , n-ai zice din poze ca e asa mititel !

Olivia, felicitari, sa-ti traiasca puiutul mic si sa va umple viata de bucurie!


..................

Va multumesc pt. complimente, am reusit sa citesc tot din urma, insa nu mai am cum sa raspund pt. ca am o varza in cap. Au fost vreo trei capitole la care tot citesc de cateva zile.
Otilia, asa e, bb seamana cu tati, insa are si de la mine cate ceva, spre deosebire de fetita, care e leita tati! BB are buzele mele, fruntea, parul, forma fetei...


Mirtha, wrapul meu este din doua bucati, mie mi se pare super, super pt. ca are cinci randuri de fermoare la spate, deci il poti regla foarte bine pe marimea ta, dar si cand bb cretse si atarna mai greu. Plus ca poti folosi o bucata exact ca pe sling (e chiar un sling o singura bucata) si ca pe marsupiu daca le porti pe amandoua incrucisate. Si slingul cu inel e super, super, insa il modelul ala nu-l poti purta pe bebe drept, pe pieptul tau, ca in marsupiu, cand creste mai maricel.


Mar Ysa, ozele cu bb Tudor sunt in contul comun, insa trebuie sa fii logata ca sa le vezi.


Lorena, ai incercat cu Garmastan? La mine functioneaza super bine, insa trebuie sa te dai cu el inainte de fiecare alaptare si dupa, spalati sanii cu apa.


Alra, imi pare rau ca ai pb. Ai incercat cu prune uscate? La mine mai functioneaza si Actimel de la Danone.


Gynie, ai ajuns cu piticul la dr.? Am citit undeva ca varsaturile cu lichid verde in ele sunt de la bila si ca nu e tocmai bine. Ar putea fi un semn de obstructie intestinala.


Spiridus, si bb are talus valg la pic. stang, asa a avut si fetita. Si eu o sa incep masajul.



_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si a bebelushului Tudorel
[b]Dialoguri strumfesti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Diana multumesc pentru info. Se pare ca-l voi achizitiona. Ma interesa in principal sa o pot purta pe Eva la piept , prin toata casa.
Lamureste-ma te rog cu papusa de linga Tudor , tine figura , e mai linistit ?

Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Vonhelen mai este un model sub cel care iti place tie...are roti mai tepene...vezi si tu..

http://www.erachicco.ro/cautare.html?caut=go&criteriu=landou

38+Leyre Alexandra

http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mirtha, papusa am pus-o langa bebe la poze, sa se vada cat e de mic ! E o papusica obisnuita, cam cat o sticla de apa plata de 2 l.
Wrapul ala il gasesti la babyconfort. A, inca ceva. Fata de wrapul clasic, cel de nspe mii de m lungime si 5 kg greutate, asta e super comod si usor.

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si a bebelushului Tudorel
[b]Dialoguri strumfesti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Diana din fericire bb nu a mai varsat nimic verde. S-a intamplat decat de 2 ori in prima saptamana.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

BraveGirl, diana21 am reusit sa intru...acum ma delectez cu pozici...va pup dulce...

diana 21 Tudor e un scumpicel...vai deabia astept sa ma laud si eu cu pritesuca mea

38+Leyre Alexandra

http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/?saved=1

Mergi la inceput