Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (19)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Adi, tarta e cremoasa pt. ca faina e putina, doar 30g. Are gust intens de ciocolata, buna-buna!

Mmm, Miha, ce bine arata tiramisu! Nici eu n-am mai facut demult!

Oana 27+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adi, nu m-am tinut de promisiune, asa e am primit pe neasteptate o lucrare urgenta. Ma tin de ea acum, s-o termin mai repede, apoi voi reveni cu poza si reteta. Dar iti zic de pe acum ca nu a iesit cine stie ce..

Alyna, care anume tort? Poti sa dai linkul pozei sau macar sa-mi zici denumirea?

Oana, merci de reteta!

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

va arat si eu Tortuletul diplomat reteta furata de la veronica
Miha, super arata tiramisul desi abia am facut si eu...dar deh...al tau e cu 3 straturi

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

arata super tortul tau monica!si eu il fac, dar numai cu portocale.dar uite ca e spectaculos si cu visine!si ce aromat trebuie sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumesc alison, a fost f bun...eu sunt innebunit dupa visine de cand am venit acasa numai prajiturele cu visine fac ca am descoperit un loc unde au visine congelate si-l stresez mereu pe patron sa aduca

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

si la noi se pun visine la congelat pt. a prepara tarte iarna.foarte bune sunt si murele congelate,se pastreaza integre dupa decongelare si le folosim tot la tarte.pt.ca suntem la capitolul fructe voi posta o reteta rapida de prajitura cu mere (si dietetica totodata):
-1kg mere
-2oua
-3-4 linguri pesmet sau fulgi de ovaz
-o mina de stafide,una de nuci pisate(optional ambele)
-zeama de la o lamiie
-2linguri zahar tos
-2linguri ulei
merele rase pe razatoarea mare se amesteca cu albusurile batute spuma si cu restul ingredientelor si se rastoarna intr-o tava unsa cu unt sau ulei si tapetata cu pesmet,se da la cuptor 30min.se taie prajitura patrate si se poate orna cu gem de caise si nuci pisate.sa aveti pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Monica, m-ai terminat cu tortul tau! Chiar acum am venit de la supermarket si nu avea deloc fructe congelate...hmmm...ce pofta am si eu de o praji cu visine...

Ai pus si in crema visine? Nu ai o poza si cu felia de tort?

Oana 28+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bubu, multumesc
da am pus si in crema un strat de fructe(visine +ananas...din pacate nu am nici o poza cu el feliat,pur si simplu am uitat sa-i fac poza...ma simt cam aiurea de fata cu invitatii sa le zic stati putin sa fac o poza la felie pentru ca l=am taiat si s-a mancat tot...daca ramanea...era altceva data vitoare pormit sa pun poza cu feliutza langa
cauta si la magazinele mai mici depe langa casa sau la cf...eu la cel de la unirii am gasit

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet
ma simt cam aiurea de fata cu invitatii sa le zic stati putin sa fac o poza la felie


Prietenii mei ma intreaba inainte de a manca: "ai facut poze?"

Oana,multumesc!



Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miha...super...stiu ei ce stiu

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput