Pacientele optimiste si gravi ale dr Tutunaru - 33

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Salutare tutunici, am reusit sa intru si eu putin

Cu gandul la proverbul: "niciodata nu e prea tarziu", ma alatur si eu galeriei pt Kora si Madlen




sa va ajute Dumnezeu, asteptam vesti de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:


Lucialu, e trist si stiu ca e greu chiar si pentru tine, cea mai optimista si curajoasa fata dintre noi. Plangi, daca iti vine s-o faci, descarca-te si sint convinsa ca ai sa reusesti sa te ridici din nou si sa mergi mai departe abordand un nou plan de bataie. Doar nu mor caii cand vor cainii, nu? Si apoi, pe noi cine ne mai trage de maneca cand vedem doar negru in fata ochilor si ne umple de optimism?

Ioana, si mie mi-a parut bine de cunostina si abia astept sa te mai „calc”.

Break, eu am fibroame si subseroase pe peretii anteriori si posteriori dar si intramurale in zona istmica, care ar putea bloca „pestera”, dar mie T nu mi-a zis nimic inca de histeroscopie, doar de laparo, de asta te intrebam.....poate scap si eu mai ieftin! Iti doresc multa bafta si sa auzim de bine!

Gabitoni, sper ca ai scapat de ce a fost greu, recuperare grabnica si te asteptam aici printre noi!

Ralu_t, ai citit? Cum te mai simti?

O zi frumoasa tuturor!
(Iyoana & company)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Dragelor, ieri mi-am facut profilul hormonal Z2 si mi-a iesit FSH 12,34 asa ca dr M a decis sa iau AC, s-a intamplat vreuneia dintre voi ca nici dupa AC sa nu obtina o val ceva mai mica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

iubirea mea
nu mai vreau suzi


Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Lucica, zic si eu acum, ca prostul (sau ca inteleptul satului?)
"Pentru fiecare saizeci de secunde in care stai suparat, pierzi un minut din viata pe care nimeni nu ti-l poate da inapoi.."
Imi pare tare rau de rezultatul tau, off fir-ar sa fie, parca nu te chinuisei destul!...Ai grija de tine, la un astfel de diagnostic nu se poate face altceva in afara de tratament homeopat? Ma gandesc la ceva mai puternic care sa le faca pe ovare sa se faca bine...nu mai stiu...

Marinar, sunt adorabile pozele! Sa creasca mare Emma Ioana si sa fie sanatoasa si fericita alaturi de parintii ei!

Eu sunt bucuroasa ca analizele genetice ale sotului meu au venit si mai devreme si sunt si OK. Si microdeletiile cromozomului Y si cariotipul genetic! Am vorbit cu dr. Matei care mi-a zis ca rezultatele sunt bune si ne ducem duminica dupa pranz la dansa la Sabyc sa mai stam de vorba, poate facem planul de bataie pe mai departe.

Va pup pe toate fara exceptie si va doresc o zi frumoasa si un week-end minunat!
O zi frumoasa tuturor

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

bluel pup fata. am citit, si cu siguranta am citit si mesajul de dinainte, ca le citeste baba pe toate, cu memoria sta mai prost.
prima nenorocire s-a manifestat in somn, adica ma iau valuri de caldura, de transpirat nu transpir. dar pe langa valuri de caldura, mult mai pronuntate sunt cele de frig...nici iarna nu tremuram asa, sunt in permanenta inghetata...toate asta pana incep bufeurile e un cerc vicios
partea asta nu e cea mai rea, dar nici nu cred ca e momentul de varf. mai nasol stau cu psihicul, adica sunt exacerbat de sensibila si ma apuca plansul din orice...si mai nasol e ca de obieci sunt o tipa destul puternica, adica cei din jurul meu se uita cam cas la mine cand ma vad asa de...plapanda. azi am avut o repriza de bocit pe la serviciu, de toata penibilitatea,ma bagam pe sub birou sa-mi suflu nasul sa nu ma vada lumea asta e, n-am ce-i face...ma adun repede gandindu-ma ca nu e vina mea, sunt injectiile astea nenorocite si ma binedispun rapid, dar pe moment nu exista negru pe lumea asta asa de negru cum il vad eu.
fetelor, voi aveti idee daca multi maca e contraindicata in tratamentul cu diphe? ma gandesc sa iau poate ma mai echilibreaza un pic

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dragi Tutunarese cu burtici va rog sa-mi spuneti si mie tratamentul pe care vi-l da dr T. Adica biomarin plus, vit...cum, cat, cand? Va rog mult si va multumesc

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Va salut si eu dupa o lipsa de o saptamana. Mai intai mi-am facut upgrade-ul, adica am citit finalul cap. vechi si pe cel nou inceput,ca sa stiu cum incep.
Kora si Madlen ,
Cu intarziere fac si eu galerie si sa dea DD ca peste 9 luni sa aveti casa plina de plansete, scancete, gangurit si toate cele legate de miracolul de a fi mama.
Marusea,
Cred ca toate cuvintele frumoase si de incurajare au fost spuse de celelalte fete sufletiste! Mai adaug si eu sa nu iti pierzi speranta si credinta in DD. El este cel care infaptuieste miracolele, si ziua miracolului tau este bine stabilita si cu siguranta va veni!
Breakfast si Ana Alexia
Multumesc pentru incurajari !
Breakfast! Si eu tot pe la 10 am ajuns la spital ( fiindca am plecat in aceeasi zi din Galati). Era foarte aglomerat la Internari . ( am stat aproape 1 ora jumatate la rand sa-mi fac foaia de prezentare). In acest timp m-a sunat si d-l Dr sa ma intrebe pe unde sunt). Dupa ce mi-am facut internarea scriptica, mi-a facut analizele, si m-a trimis acasa (la un unchi) pentru ca era foarte aglomerat spitalul si nu aveau locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Si acum sa va zic si cateva cuvinte despre mine.
Diagnostic: endometrioza la nivelul peritonului vezico-uterin si al fundului de sac Douglas.
S-a inlaturat total (am fost putin norocoasa ca am facut interventia in a 3a zi de CM si s-au vazut foarte bine zonele afectate).
Asta nu m-a speriat deoarece m-am asteptat. Partea mai grea a venit a 2a zi cand am vorbit cu d-l Dr si mi-a spus ca nu i-au "placut" deloc trompele mele. A zis ca sunt cam rigide, si ele trebuie sa fie flexibile, sa inoate, si a mai zis ca sunt cam strangulate la intrarea in uter. Cam asta am inteles eu atunci deoarece eram nauca si ma balbaiam, nici nu stiam ce sa ma intreb si pe ce lume ma aflu. Nu m-am astepat la vreo pb la trompe.
Concluzia: sansele sa raman natural sunt mici.Imi da 6 luni de incercari naturale dupa care FIV.
In ziua cand am aflat am bocit. Dar m-a incurajat sotul meu (pe care il iubesc enorm, fiind foarte optimist, spunandu-mi ca va face tot ce e necesar pentru a ne intemeia o familie. Chiar daca va fi mai greu, fiind la distanta si ca ne asteapta inca multe drumuri la Bucuresti. In alta ordine de idei, mie mi-a venit greu ca nici nu avem masina. Deja am demarat actiunea: achizitie masina.
In rest am suportat foarte usor operatia, nu mi-a fost rau deloc, m-a ridicat repede din pat. Ma mai jeneaza la buric. Dar ma fac eu bine!!!
Acum sunt mai linistita si mai optimista.


Tin sa va multumesc pentru toate sfaturile si sa va spun ca m-a ajutat enorm acest site si topic. Sotul meu ii zicea infirmierei, "stie, stie ce sa faca ca a citit pe net".

O mica invatatura: Este foarte greu cand primesti o "lovitura", o veste proasta, dar cand esti in doi si ai pe cineva care te sprijina si te iubeste neconditionat, treci muuult mai usor peste aceste momente. Haideti ca m-a busit iar plansul, si daca vine sotul si ma vede ma cearta.

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Machus, felicitari din toata inima pentru atitudinea ta si a sotului tau!!!! Imi pare rau pentru diagnostic, stiu cum e, dar trebuie sa avem incredere ca va fi bine. SI mai ales cand cei de langa noi ne iubesc atat de mult si ne sustin neconditionat, ar fi pacat sa ii dezamagim si pe ei si pe noi.

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput