I-am promis...

I-am promis... | Autor: RUXMAX

Link direct la acest mesaj

I-am promis tatalui meu ca ma voi ocupa de pisicile lui...

Povestea noastra este asa: tata m-a crescut singur, cu bune si rele. Nu s-a recasatorit, mama mea a fost mereu departe de mine, si la propriu si la figurat.
Acum tata traieste singur intr-un apartament, are leucemie, diabet, doua accidente vasculare cerebrale si o depresie profunda. Si mai are vreo 10 pisici, adunate din dragoste pentru animale si de singuratate.
"Moartea Domnului Lazarescu" mereu ma gindesc la filmul asta -Doamne fereste, nu se va intimpla asa, sper!
Doctorul mi-a zis ca nu poate supravietui multa vreme...1 an , poate doi. Este incapabil de a se ingriji singur, dupa ce 31 de ani ne-am impartit existenta; eu faceam curat, el gatea... acum mi-am luat zborul, am familia mea...
Il ajut cit pot, cu bani, alimente, medicamente dar am un bebe mic de 4luni care ma solicita mereu... rude nu avem, prieteni nici atit.

A venit momentul sa-l internez si apoi probabil va veni sa stea cu noi.
Ce ma fac cu pisicile? ... daca le arunc in strada, va fi un soc imens pentru el. Avem deja, eu si sotul, 3 mite si 3 ciini...

Sunt castrate /sterilizate, educate...am pozele lor...

As vrea din suflet un camin, macar pentru o parte, cele nascute in casa si care nu stiu ce e aia salbaticie, maidan. Stiu ca viata unui om este mult mai valoroasa decit a unor animale, dar viata tatalui meu a fost prelungita si datorita lor.

I-am promis ca ma voi ocupa de pisicile lui...

pozele mele

Ruxmax cu bebe Tudor - 08.12.06

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Sint convins ca iubitoarele de animale dupa forum or sa te ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Da anunturi prin ziare ca le oferi iubitorilor de animale, dar in nici un caz nu le lasa in strada. E mare pacat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

incearca sa dai anunt in formula as....am vazut ca sunt multe de genul acesta.
as fi luat eu o pisicuta, dar....am o chinchilla si sigur natura si-ar spune cuvantul si pun pariu ca va castiga pisica :)

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

si eu am 2 "ciui" mici si rai
nu s-ar intelege

imi sunt tare dragi animalele


Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

incearca sa pui anunturi si pe grupuri/forumuri specializate cum e zooland.ro, pune si poze, da anunt si prin vecini, e tare greu sa plasezi 10 pisici adulte, majoritatea ar vrea pui...eu as incerca si pe la piata caci mai sunt tarani care vor mitza la tara ca sa prinda soareci, problema e ca daca nu prind soareci le alunga, poate alea adunate de pe strada sa poata prinde soareci, bafta multa, oricum, orice ai face cu ele tatalui tau sa ii spui ca sunt bine.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Azi ma duc sa dau anunturi in cotidienele de mare tiraj.

Din pacate, Formula As le publica cu mare intirziere, iar situatia trebuie rezolvata cit mai repede.

In zona unde locuiesc sunt multe curti cu mitze, dar sunt organizate in clanuri care nu ar accepta membrii noi.

Am pus pozele mitzelor celor mai indragitela semnatura mea; poate va indurati de una...
Multumesc din suflet tuturor

pozele mele
pisicile lui tata



Ruxmax cu bebe Tudor - 08.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

utile sfaturile...incearca aici si incearca dincolo....

un om bun...un animalover adevarat ar spune..."hai cu pisicile la Univ la ora 17.00" ...xio...denizel..echipa de soc....unde sinteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Denizel, si cu pisicile.... cum ramane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by mamaruta

Denizel, si cu pisicile.... cum ramane?



Aaaa....pai....aaaa... ...ma gandeam sa vanda Guestus ghiulu' ala si sa le ducem la o peniune pentru pisici .


" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by denizel

quote:
Originally posted by mamaruta

Denizel, si cu pisicile.... cum ramane?



Aaaa....pai....aaaa... ...ma gandeam sa vanda Guestus ghiulu' ala si sa le ducem la o peniune pentru pisici .


" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.


Ihi, si Xio are sa zica ca le-ar lua cu toata dragostea, dar e in sesiune si in plus e si la timisoara.
Ne-am lamurit cu totii, doar gura de voi

Mergi la inceput