Aradence minunate! (68)

Aradence minunate! (68) | Autor: gabitzica

Link direct la acest mesaj





Mamici din Arad



adablackcat(Ada) - Teo- Iulia si Vlad
alina33 (Alina) - Dacian - Dragos
Alina.a (Alina) - Gheorghe
alinamorostes (Alina)- Calin - Dragos & Adelina
alinutza13 (Alina)- Sebastian - Fabiana
ancapolgar (Anca)- Ovi - Alex
anichka (Ana) - Costel - Albert Fabian
anto (Antonela)- Radu - Denisa
arad_linda (Linda) - Gheorghi - Andrei
claudelu (Claudia) - Claudiu - Raul-Andrei
claudiak (Claudia) - Roland - Vanessa
claudia_maria (Claudia) - Paul - Ana Maria
cristinacsa (Cristina) - Mihai - Carina & Alexandra
dialu (Diana) - Cosmin - Patric Maximilian
dianapatrick (Diana) - Gunther - Patrick
DianaR (Diana) - Vasile - Vlad & Timeea
dita (Edith) - Eugen
Ducky (Diana Maria) - Helmut Robert - Glad Helmut Ioan
flavia ramona (Flavia) - Sorin - Bogdan Ioan
gabitzica (Gabi) - Ciprian - Tudor & Ioana
Hildegard (Vero) - Ioji- Stefan Peter
ILDI25 (Ildi) - Stefan - David
lindaG (Linda) - Mark
maggda (Magda) - Danut - Bianca
Melania14 (Carmen) - Ovi - Melania Ioana
Monica70 (Monica) - Ghita - Diana
maria_rubi (Maria) - Adi - Mara
Niko_26 (Nicoleta) - Cipri - Maia
pau (Nico) - Romy - Paula
pufymic (Ioana) - Ovidiu - Alesio Andrei & Nicolas Mihai
Somleac (Mihaela) - Cristi - Daria & Alex & Matia







Ianuarie
01.01.2006- Diana (fetita lu Monica70"Monica")
10.01.1974- Ovidiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania 14"Carmen")
13.01.2004- Patrick (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10495" target="_blank">dianapatrik “Diana”) (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dianapatrik" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=10495&cid=9586" target="_blank">web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=poze patrick&mid=10495&cid=12377" target="_blank">web3)
14.01.2005- Melania Ioana (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania 14 "Carmen")
18.01.2007 - Mara (fata lui maria_rubi "Maria")
20.01.1980- Stefan (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=25758" target="_blank">ILDI25"Ildi")
22.01.1981 - Ducky "Diana Maria"
22.01.1981- Niko_26 "Nicoleta"
22.01.1973- Somleac "Mihaela"
23.01.1973- Romy (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau"Nico")
29.01.1999- Daria (fata lui Somleac "Mihaela")
30.01.1977- Anichka "Ana"

Februarie
03.02.1971- Vasile (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR “Diana”)
05.02.2005- Ana-Maria (fata lui claudia_maria "Claudia")
05.02.1977 - Hildegard "Veronica"
07.02.2003- Alex (baiatul lui Somleac "Mihaela")
08.02.1962- Radu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto “Antonela”)
09.02.1981 - ancapolgar "Anca"

10.02.2003- Patric Maximilian (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=159" target="_blank">dialu "Diana")
28.02.1974 - Ioji (sotul lui Hildegard "Veronica")


Martie
02.03.1975-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania14 "Carmen"
02.03.1978- Ovidiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana")
05.03.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana"
12.03.1975- Claudiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia")
14.03.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8354" target="_blank">flavia_Ramona "Flavia" (web)
15.03.1981- Ovi (sotul lui ancapolgar "Anca")
18.03.1969- Mihai (sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina")(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
21.03.1971 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda" (web)
26.03.1991- Denisa (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto "Antonela")
28.03.xxxx – Eugen(sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3271" target="_blank">dita “Edith”)

Aprilie
01.04.2004- Raul-Andrei (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia")
11.04.2002- Dragos (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina") (web)
14.04.1974- Cipri (sotul lui Niko_26 "Nicoleta")
20.04.1972- claudia_maria "Claudia"
20.04.2004 - Albert Fabian (baiatul lui Anichka "Ana")
29.04.2004- Dragos (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 "Alina") (www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web)


Mai
02.05.2006- David (baiatul lui ILDI25 "Ildi")
06.05.2006 - Vlad (baiatul lui Adablackcat "Ada")
09.05.1975 - Costel (sotul lui Anichka "Ana")
10.05.1976- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi" (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
16.05.2004- Vlad (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR "Diana") (web1, web2)
17.05.1980-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=25758" target="_blank">ILDI25 "Ildi"
17.05.1966 - Teo (sotul lui Adablackcat "Ada")
18.05.2006- Timeea (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR "Diana")
23.05.1979 - Adablackcat "Ada"

Iunie
18.06.1978- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR “Diana” (web1, web2)


Iulie
04.07.2006- Alex (fiul lui ancaplogar "Anca")
05.07.1971- Mark (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8766" target="_blank">LindaG "Linda") (web)
05.07.1965- Danut (sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda")(web)
10.07.2003 - Iulia (fata lui Adablackcat "Ada")
11.07.2005 - Glad Helmut Ioan (fiul lui Ducky "Diana Maria")
16.07.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia"
21.07.2002- Vanessa (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8796" target="_blank">Claudiak "Claudia")
22.07.1974- Calin (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina") (web)
22.07.2002- Alexandra & Carina (gemenele lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
22.07.1984- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10495" target="_blank">dianapatrik “Diana” (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dianapatrik" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=10495&cid=9586" target="_blank">web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=poze patrick&mid=10495&cid=12377" target="_blank">web3)
27.07.1980 - Helmut Robert (sotul lui Ducky "Diana Maria")

August
05.08.1977 - Alina.a "Alina"
09.08.1977 – Paul (sotzul lui claudia_maria "Claudia")
28.08.1973 – Dacian (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 “Alina”)
31.08.2006 - Adelina (fata lui alina morostes "Alina")


Septembrie
05.09.2006 - Bogdan (baiatul lui flavia ramona "Flavia")
09.09.2004-Fabiana (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina")
11.09.2006 - Ioana (fata lui Gabitzica "Gabi")
11.09.1980-Sebastian ( sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina")
17.09.2006 - Nicolas (baiatul lui pufymic "Ioana")
29.09.1998- Bianca (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda") (web)

Octombrie
07.10.1975- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9967" target="_blank">stanamiorel "Ciprian" (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
08.10.2004- Alesio Andrei (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana")
17.10.1970- Cristi (sotzul lui Somleac "Mihaela")
22.10.2003- Tudor (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
24.10.1970- Sorin (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8354" target="_blank">flavia_Ramona "Flavia") (web)
31.10.2006- Matia (baiatul lui Somleac "Mihaela")


Noiembrie
07.11.2005 - Stefan Peter (baiatul lui Hildegard "Veronica")
10.11.1972 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina" (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
15.11.1970- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3271" target="_blank">dita "Edith"
16.11.1965- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto “Antonela”
27.11.2002- Paula (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau "Nico")
[blue]27.11.1970- Günther (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10495" target="_blank">dianapatrik “Diana”) (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dianapatrik" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=10495&cid=9586" target="_blank">web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=poze patrick&mid=10495&cid=12377" target="_blank">web3)
28.11.1973-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes
"Alina"
(web)
30.11.1982-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13
"Alina"


Decembrie
05.12.2006- Maia (fata lui Niko_26 "Nicoleta")
[red]07.12.1976 – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau “Nico”
[red]24.12.1969 – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 “Alina” (www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web)
[red]25.12.1979 - maria_rubi"Maria"
[red]27.12.1979 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8766" target="_blank">LindaG"Linda" (web)
[blue][b]30.12.1978- Adi (sotzul lui [b]maria_rubi [red]"Maria")










Poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Am vazut si eu pozele anuntate.
Monicamie nu imimerge placa de sunet, asa ca nu o aud pe Diana
Anca am vazut si pozele voaste. unde la tara ati fost? Cine era celalalt Alex dinpoza cu carucioarele?
Carmen azi cum a mers cu dezvataul de scutec? Ce stratagie ai adoptat?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Am uitat sa zic ce scumpi sunt pufisorii. Si alesio parca e Terminator pe motor. Asta la vista baby
Eu ma duc la nani. Noapte buna!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna seara! Multumim de aprecieri la adresa puilor, oualor, si alte minunatii.

La multi ani Dragos! Alina sa-ti traiasca!

Ioana vazut poze cu gomboti mici. De fapt numa mici nu sunt... Ii super Nicolas in carucior parca-i desprins din nasul. Marlon Brando in tinerete.

Anca vazui si pozele voastre. Ce maricei sunteti! Alaptezi? Parca asa imi amintesc... Ii merge bine!

Ada, ioi da ce printesa dulce... Si rochia o minune. Ce mai face Vladut?

Ildi, felicitari! Mergeti singurei! Super! Pai Timi a mea nu vrea si pace! De o mana ii bine, mergem, singura nicicum!

Moni, tooootaaaalaaa tizuta mea! Maaaaama cate stie si asta inca de acu 2 luni! Brava! Vorba cuiva de acolo de la comentarii ati uitat urechile. Si eu as spune si putza... Pe aia fiu-miu o invatat-o cred ca imediat dupa nas.

Miha, chiar ca esti figura. M-a pufnit rasul cand am citit de pipota Flaviei, deja i-o si inchipuiam... Eram incalzita de filmuletul cu Diana care m-a amuzat teribil!

Nu mai stiu care intreba de tricouri. Sunt din SUA, de la Maiami, mi le-a adus un prieten. Faina idee, nu?

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Hopes, DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Revin...

Moni, zici ca-ti place freza mea... Of ca mi-am amintit musai sa-mi spal pleata... La 12 noaptea... Am plecat la !

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Hopes, DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

No, asa ceva...nu mai reusesc sa va ajung din urma...

Va multumim tuturor pentru urari si Dragos va trimite un pupic.
Nu am sarbatorit azi, am fost doar la Mc cu fetita prietenilor de la Oradea(are 12 ani) ca asa a dorit Dragos.
A trebuit sa-i dau chifla la Adelina ca se uita la noi si facea galagie, nu s-a potolit pana nu i-am dat ceva in gurita, i-am dat chifla goala. De cateva zile daca ne vede ca mancam face galagie pana ii dau si ei ceva si toata tremura pana ii bag in gurita, dar nu vrea mancarica ei si i-am dat paine goala si papa de zici ca n-a mancat de o luna, sa vedeti ce mesteca(ii dau bucatele foarte mici). Oare e ok sa-i dau painica goala?
Dragos nu era pofticios deloc, puteam sa-l tinem tot timpul cu noi la masa ca nu vrioa nimic.
Am facut si poze azi(si la Pasti), dar n-am timp sa le incarc in album, saptamana asta sunt foarte aglomerata(iar!).
Vom sarbatori duminica dupa masa la Cuibul Cocorilor, abia am gasit liber 2 ore jumate, e plin si sambata si duminica.

Am citit toate paginile, dar nu mai stiu ce si cui sa mai raspund.
N-am reusit sa vad toate pozele, le-am pus in favorites si acum le vizionez.

Ada, e foarte frumoasa rochia si culoarea e superba, imi place. A Iuliei e si mai si, parca e o printesa imbracata asa.

Moni, am vazut pozele cu Diana nazdravana.
Ziceai ca nu era subiectul nostru cand ai venit tu pe forum...noi suntem din 2003, dar nu eram in formatia asta, eram mai putine si ne-am inmultit apoi.Ma bucur ca ne scrii mai des.

Maria, nu mai stiu daca tu ziceai ca te tunzi la Cristina la Mistic. E vecina mea(sta la scara vecina) si eu merg la ea acasa sa ma tund si sa-mi intinda parul, are foarte multe cliente care vin si acasa.

Diana, ce slaba estiiii!!!!!! Arati foarte bine, sper ca nu mai vrei sa slabesti acum. Timeea e o scumpa, ce bine ii sta asa tunsa! Asa bronzata e?

Ioana, vazut gongolinii smecheri.

Miha, no Matia e mortal cu ochelarii!
Mai, nici al meu sot n-a fost curios sa vada cum ii laptele, parca dupa c el-am nascut pe Dragos a avut o tentativa, dar a abandonat rapid.

Carmen, nu te stresa cu olita, las' ca vine vara si poate invata mai repede daca o lasi in chilotei afara. Am vazut si pozele voastre, imi place poza in care sunteti toata familia, sunteti frumosi.

Wow cat am scris, merg sa-mi scot hainele din masina, sa vad si celelalte poze si revin ca n-am somn, am baut o cafea la Mc.








Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineatza ,uite ce matinala sunt la birou
Scriu acum repede ca dupa ce ma apuc de treaba nu mai apuc,decat sa citesc eventual.
ALINA da, imi amintesc ca era ceva mini-trupa p-aci ,cam putine si in plus eram atat de prinsa cu pe vremea aia ca nu mai vedeam altceva,drept urmare m-am aciuit la burticile aferente
DIANA stie si putza evident,dar mai tarziu ne-a venit ideea sa ii zicem de ea ... cand am vazut ca baieteii din trupa aproape numai pe aia o stiu Stia si urechile si altele dar trebuia sa fac o lista sa imi amintesc ce sa o intreb Ce mai stia ... majoritatea animalutzelor pe care le are de plus si are muuuulte de tot.Si restul,tot ce ii ceri aduce.Acum suntem la capitolul vocabular,vad ca e tot mai disponibila,daca ii zic un cuvant il repeta dupa mine - unul mai simplu evident,cu vocale.Asa ca recent a invatat de "ou", "hamu" si ii place sa tot repete "doua" de cand cu "unu-doua". Dar pe cat are memorie buna (de-as fi avut eu asa la facultate ) si e isteatZa, pe atat e de capoasa si curioasa baga nasul numai unde nu are voie Si se catzara peste tot si nu asculta defel
Vai cat am scris,sper ca nu v-am plictisit de tot
Ma apuc de treaba o zi buna!


MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Dumnezeule ce viteza aveti la scris
Ieri n-am mai intrat pe net ca am ajuns tarziu acasa (pe la 9 si ceva) si m-am apucat de treaba...ceva conta
Am vazut toate pozele si am ajuns la concluzia ca suntem un grup de closcute frumoase cu puiuti superbi
Diana arati super bine, esti de invidiat pentru vointa Te rog frumos sa-mi spui daca Timeea e data
Miha, esti bestiala! Iti citesc mesajele cu o mare placere

Aveam si io ceva de zis...dar oare ce??
Oricum revin si sper ca pana atunci sa-mi amintesc



ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Moni am vizionat filmuletul cu sonor, mi-am insusit critica .Diana e apriga la minte , asa cum o lauzi tu , ai voie ca-i a ta .Va invata repede sa vorbeasca , Mel la 1 an si 3-4 luni nu stia atatea cuvinte, dupa 5 luni a inceput in forta .E capoasa si ea dar te intelegi cu ea daca-i explici si o faci sa inteleaga , altfel nu accepta situatia numai ca asa am spus noi.Mai vorbim noi pe tema asta si-i dam sfaturi si lui Maria ca tot capricornuta are .
Gabi ieri cum am fost in Ungaria am abandonat actiunea scutecul iar azi i-am pus iar chilotei si asteptam sa vedem.Dar chiar asa tu cum ai facut cu Tudor?el facea deja la olita pe vremea asta.
Cristina am sa incerc sa o las uda sa vedem ce iese.Oricum mi-am propus sa nu ma stresez nici eu si nici pe ea.
Anca m-am uitata si pe pozele voastre dar mai fugitiv , acum merg sa le aprofundez.
Alina zici ca-i palce painea Adelinei? eu nu cred ca e nimic rau in asta.Ce a primit flacaul de ziua lui?pune poze mai repede.


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)

poze




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

'Neatza! Ce mai facetzi,fetele?
Gabitza,am fost la bunicii mei la Sinicolaul Mic (ei erau cu Alex in poze) si la Zadareni,la soacra-mea(unde e Alex cu catelul).Celalalt Alex din poza e bobocel proaspat,micut,cred ca are cam o luna.Mamicutza lui nu e de pe forum.
DianaR,da,inca alaptez,iar Alex are deja trecut de 9 luni asa ca tre sa fie mare ca e barbat si la povestit cu Mara si cu Maia sa vezi ce se pricepea.E tare dulce Timeea,la umblat,probabil inca nu se simte ea destul de sigura sa mearga singurica,dar prinde ea curaj.Cat despre explicat ce si cum ca sa asculte ce zicetzi voi,mi se pare normal,e cel mai bun mod de a face un copil sa asculte,pt ca altfel,ca orice om de altfel,simte ca i se impune si tinde sa faca invers,pt ca,sa recunoastem,nimanui nu prea ii place sa i se impuna un lucru pe care nu il intelege.Eu urasc sa mi se impuna ceva doar asa,ca zice cineva si tot timpul intreb:"Dar de ce trebuie sa fie asa?" Vreau eu sa inteleg,na,daca fac ceva de ce fac asa si nu altfel.Of,cam incurcat am scris,asa-i?
Alina, sa sti ca si lui Alex ii place painea de numa' si cozonacul.Nu cred ca e ceva rau.
Na,si noi care voiam sa mergem la plimbarica azi,acum ne-am trezit ca lui Alex ii curge nasucul ca la si stranuta.


Anca , mami de Alex
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Carmen,aia cu explicatul era pt tine.M-am grabit si am icurcat borcanele.

Anca , mami de Alex
Poze

Mergi la inceput