Aradence minunate! (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Anca, 9 luni are voinicul! Pai e maricel!

Carmen, facem galerie! Nu te lasa! Atat cat te tin pe tine nervii si cat sa n-o stresezi pe Mela mai incearca. Trebuie sa reusesti pana la urma.

Clau, merci. Timeea inca nu e logodita oficial. Are un pretendent serios la cirese de mai glumesc eu cu maica-sa, si inca un pretendent, aici s-au anuntat baietii lui Ioana si David a lui Ildi, dar mai e loc si de Raul! Sa aibe fata de unde alege!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Hopes, DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Diana tu gandeste-te asa. Raul e cel mai mare dintre pretendenti, e mai matur, e musculos, puternic, cuminte, mananca orice, doarme bine.
Ultimele NU sunt de la mine, asta zice Raul de el. Deci studiaza bine piata

EDIT:Diana, azi am auzit ca se maresc chiriile. Nu stiu cu cat, dar cica si cine a platit pe tot anu e obligat sa plateasca diferenta. Zice Clau ca nu e zvon, numai ca inca nu stiu cu cat.



ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Anca asta e mortala.Nu vreau sa te dezamagesc dar cred ca ar trebui sa scoti pozele cu "chielicica" goala din motive ca unii gasesc excitanta vizualizarea lor .Dar stiu ca ai si tu un frigider pe post de tablita magnetica/de desenat .Mai stim pe unii cand erau mai mici.
Diana multam de galerie, nu intentionez sa renunt.Pe mine cand ma apuca nu mai mai lasa, sper sa ma lase si Mel .
Merg la calcat, mai revin.


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)

poze




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Am intrat sa va scriu scurt ca o culc putin pe Adelina si apoi iesim afara.
Noroc ca mai sta cu Ana(fetita de la Oradea), in ultimul timp e tare mamoasa, nu vrea sa stea cu nimeni, doar la mine in brate vrea.

Carmen, nu pot vedea poza ta "cand eram mai mici", imi cere sa ma loghez.
Dragos a primit de ziua lui jucarii,jocuri(puzzle),hainute si de la noi(Calin a fost cu ideea) a primit un CD/MP3 player (sa asculte povesti si cantecele pentru copii).
Poze cred ca doar diseara voi pune, atunci imi fac timp.

Mey, da io cu cine ma incuscresc? Pana acum doar cu Flavia???
Cert esta ca Bogdi o place pe Adelina si pe mine ca soacra(pana in prezent).

Am vazut pozele cu Alex de Anca, super frumusel cum sta pe burtica.

Gabi, am vazut si pozele voastre de la iarba verde si mi s-a facut pofta de mici.
Ce scumpica era Ioana pe patura. Tudor a iesit super in poze, sa-i mai faci asa din apropiere ca se vad ochii foarte fain.

Diana, ai vazut tu copil istet si sa nu fie incapatanat? Las' ca se face Diana fata cuminte, pe la 4-5 ani.

Mai trebui sa vad pozele Cristinei si a lui Niko.

Plec ca urla ca i somn.






Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Carmen poza ta nu se vede, cred ca nu e publica.
Eu zic sa nu o stresezi prea tare pe Mel, dar sa fii perseverenta. Eu lui Tudor ii spuneam ca trebuie sa spuna inainte sa faca pisu nu dupa. Nu ii placea deloc ud, asa ca a invatat destul de repede a spua"mama fac pisu" sau "mama fac caca". iar cu caca se moscolea tot si nu ii placea. cred ca incep sa ma sclerozez ca nu imi mai aduc bine aminte toate amanuntele si nu au trecut 2 ani. la inceput ii mai punea cand dormea de amiaza, dar daca am vazut ca 3 zile consecutiv nu a facut i lam scos. S-a mai intamplat sa faca pisu pe el in somn dar asta e. Il puneam la olita inainte de nani, dar se intmpla sa adorma fara sa fac pisu. la fel am procedat si cu cel de noapte, cand am vazut ca mai multe nopti consecutive a fost uscat nu i-am mai pus. L-a fel s-au intamplat accidente, dar a invatat sa spuna si noaptea ca il scapa. Mereu am avut discutii cu soacra-mea , care se intapla sa strice intr-o zi ce am reusit eu intr-o saptamana, de groaza sa nu faca pe el copilul. In concluzie trebuie sa fiti toata familia pe aceeasi lungime de unda. Deci: nu-i mai scutec deloc decat cand doarme si ai sa vezi ce repede o sa invete sa spuna. idee este sa nu cedezi nervos. Nu o dojenu prea tare, incearca sa-i explici ca e fetita mare, sa-i dai exemple de alti copii care spun cand ii scapa si fac la olita. Poate mai gasesti si alceva sa o motivezi. Multa bafta! sa ne ti la curent sa sunt curioasa.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, Calin cauta vanzatoare/vanzator la magazinul din Gradiste ca doamna care era a plecat in Noua Zeelanda saptamana trecuta, a plecat definitiv. Daca stiti pe cineva si este interesat...e o singura conditie, trebuie sa aiba liceul Agricol ca altfel nu-i da autorizatie, magazinul e cu produse agricole(porumb, ierbicide, seminte de tot felul...) si de aceea.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, a dat anunt in ziar? In Munca, adevarul, super info... eu nu stiu pe nimeni care a termina liceul agricol, in afara de soacra-mea...lasa ca o sun pe ea poate stie ea pe cineva.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, nu a dat anunt inca, urmeaza. Poate stie soacra ta ceva fosti colegi.
No, cred ca merg sa o trezesc pe Adelina ca vad ca doarme dusa si as vrea sa iesim afara.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Acum s-a trezit si ioana.
Alina ,am vorbit cu soacra-mea si mi-a zis ca nu stie pe nimeni ca nu mai tine lagatura. Are o colega la Directia veterinara, a zis ca o suna poate stie ea.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Flavia,uite pozele cu carucioarele-un model,2 variante de culori- :http://community.webshots.com/album/558624716XFDrkW

Anca , mami de Alex
Poze

Mergi la inceput