PCOS

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Pregnylul este gonadropina umana - se extrage din urina femeii gravide. Se poate administra pentru sprgerea foliculilor si expulzarea ovulului = asa cum mi l-a prescris mie dr. Poate fi folosit si in tratamentele asculine pentru tratarea azoospermiei de ex. Se mai poate administra si femeii gravide pt. sustinerea sarcinii. Se mai administreaza si copiilor dar nu mai stiu pt. ce problema. Oricum se vinde in concentratii diferite pt. fiec. afectiune de la 500un la 5000 unitati. Mie de ex. mi s-a prescris injectie cu 2 fiole de 5000 un - total 10 mii un. Sotul meu pt. tratarea astenospermieie usoare pe care o are a facut timp de cateva luni cate o injectie pe saptamana cu pregnyl de 500 unitati.

In orice caz se administreaza ca si toate celelalte tratamente pe baza de hormoni NUMAI la sfatul medicului si cu monitorizari precise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mire79 spune:

Miramar,
multumesc. Sa-ti dea Dumnezeu bebe cat de repede.

Fetelor,
linkul pt. temperatura bazala: preg.FretilityFriend.com
Eu m-am inscris. Inca nu am descoperit unde tre sa scriu TB,
da am vazut acolo tot felu de grafice de ovulatie.
Am vazut si eu cam cum arata grafice reale cu ovulatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Fetele,de la utrogestan ma dor sanii...dar ma doare un san mai tare,si mi s-a mai intamplat ....inainte de a veni cm ma doare un san mai tare...vi s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

quote:
Originally posted by Mire79

Miramar,
multumesc. Sa-ti dea Dumnezeu bebe cat de repede.

Fetelor,
linkul pt. temperatura bazala: preg.FretilityFriend.com
Eu m-am inscris. Inca nu am descoperit unde tre sa scriu TB,
da am vazut acolo tot felu de grafice de ovulatie.
Am vazut si eu cam cum arata grafice reale cu ovulatie.



Mire76 - dupa ce intri in FF , este un calendar iar sub el un buton pe care scrie "Enter Data"- apasa si acolo trebuie sa registrezi TB , mucusul.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

quote:
Originally posted by Adrriana

Fetele,de la utrogestan ma dor sanii...dar ma doare un san mai tare,si mi s-a mai intamplat ....inainte de a veni cm ma doare un san mai tare...vi s-a intamplat?

Adriana


Pe mine ma doare doar sanul dreptlateral, mai sub brat

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna
si eu am PCOS si un ciclu foarte neregulat, intre 24 si 41 de zile (o singura data la 70) si am reusit sa raman insarcinata fara tratament.Sau aproape fara tratament ca am luat in luna dinainte sa raman insarcinata Maca, 3 pastilute pe zi.
Din pacate am pierdut sarcina la 15 saptamani, dar nu are legatura cu PCOS.
de luna urmatoare am liber de la doctor sa incerc sa raman din nou insarcinata.sa vedem cat de repede va veni bebe

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Mcrissa,bine ai venit...sper sa fii norocoasa si sa ramai usor insarcinata,sa te vedem ...sa ne spui cati ani ai si ce tratament faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Pe mine ma doare tot sanul dreptlateral, mai sub brat...oare de ce acolo e mai dureros? nu sunt motive de ingrijorare,Galuscuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miramar mi-era dor de tine uite ca ne intalnim si la subiectul asta.
adrriana peste 8 zile fac 28 de ani.nu fac niciun tratament deocamdata.eu sper ca daca am reusit sa raman o data fara tratament poate reusesc si a doua oara

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput