Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22) | Autor: alexia28

Link direct la acest mesaj

Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28 astenozoospermie, 29 ani, sarcina oprita in evolutie
ana_id probleme cu spina bifida
ana_p in urma laparoscopiei singura trompa functionala, cealalta fiind ingrosata si nefunctionala, destule aderente de la operatia precedenta si "ovarele lipite"
aurelia77
alina.n
Ariana1 endometrioza, o trompa infundata proximal (la intrarea in uter); urmeaza histeroscopie
Bonitta fibrom uterin,laparo 26 feb sotul astenoteratozospermie
Bubulina1
Cadina
clubb
copilut 31 ani, de 2 ani si jumatare incercari; "totul e OK, nu ai endometrioza, trompele sunt BETON" ; Sotul astenozoospermie cu necrospermie, inceput varicocel
cris2006
Dianadi
Diddy 29 ani,1 IA cu stimulare, laparo in 9 februarie; normospermie
danielac100 monitorizari
Ellis
Felicia 30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, "reparate" prin laparoscopie, 1 IA
Foxxy
Gabitoni
IoanaTugs 33 ani, infertilitate secundara, endometrioza, o trompa permeabila, o intrerupere de sarcina la 26 ani, doua avorturi,urmeaza histeroscopie; sotul oligoastenozoospermie moderata.
ylinca Sarcina obtinuta in urma stimularii s-a terminat printr-un avort genetic la 7 saptamani
Inuta12 sotul:oligo astenosteratospermie
Iyoanamonitorizare, urmeaza spermograma si ciclu stimulat in februarie
kikilina
KoraPop astenozoospermie moderata,compensata prin ejaculat; chist ovarian scos, trompe nefunctionale ,aderente "rezolvate" prin adezioliza; pregatiri pentru FIV
Laura69silk
Lauravoinicu - 28 de ani, amenoree primara, microadenom hipofizar , ovare micropolichistice (facut driling ovarian ), endometrioza ; 2 IA cu stimulare cu menogon .Sotul : normospermie cu parvisemie ; pregatiri pentru FIV
Leditia
lili35 endometrioza descoperita laparoscopic
LoredanaG
Mamidevladut sarcina recenta oprita din evolutie: normospermie; mamica de baietel
MadaS
Madutz
maria08 suspecta de hidreosalpinx, urmeaza laparo
Mica-Mica
mihailescu teodora 30 de ani, 2 sarcini intrerupte la cerere; cicluri anovulatorii,2 stimulari,1 fara rezultat(ovulatie),in urma laparoscopiei: "trompele au fost "ametite", acum e 100% beton" sotul astenoteratozoospermie
Mihavasoi 31 ani, infertilitate primara, HSG-trompe permeabile, CM 27-34 de zile, nici un avort, nici o sarcina, sotul-30 de ani, oligoastenozoospermie usoara compensata prin ejaculat
Mirelae
miruna79
mmc_nd
M_Oana teoretic ok, urmeaza laparoscopie; sotul: prolactina marita, adenom hipofizar
Nicole31monitorizari, laparo martie, sotul astenospermie
oanaonyx
Papushel
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
silvy24
vali_delide 35 de ani, acum 4 ani: sarcina oprita din evolutie la 12 sapt, HSG si laparo la Giulesti, trompe cu aderente, dreapta partial permeabila, dar cu aderente pe ovar si ficat, stanga nepermeabila
zambet74
Zenobia 28 ani,sotul normospermie; rezultat laparo endometrioza pe uter, vezica urinara si pe unul dintre ovare,s-a curatat totul; trompele sunt perfecte
Meteeuta
sdany posibil laparo in februarie+histeroscopie pt sinechie uterina partiala
cami30-32 ani,sterilitate secundara,laparoscopie diagnostica in septembrie 2005 cu T,sactosalpinx bilateral rezolvat cu salpingectomie partiala bilaterala si neosalpingostomie bilaterala,recomandari: un an incercari "naturale" si dupa un an FIV


Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:
iriss27 - "mamica de ianuarie-februarie"
aventura - "mamica de ianuarie-februarie" - Antonio
Amely - "mamica de mai-iunie"- - David Cristian
Alina25 - "mamica de mai-iunie"
Raza de soare - "mamica de mai-iunie"
kitty_nic - "mamica de iulie-august" - Daria Ioana
Graviduta - "mamica de iulie-august" -
Claucia - "mamica de iulie-august"- Alessia Cristiana
Kristind "mamica de iulie-august"
Orchis - "mamica de iulie-august"-
Sim_stoian - "mamica de septembrie-octombrie"
Salomeea
A_thee_nuh
Mirella76
Scumpete
Aylin_tarcan
Mada28
Gemma


Avem o noua lista! Se inmultesc Felicitari proaspetelor mamici
marair 5.12.2006: Ana, 3800 gr
Irinabr 10.12: Matei Cristian, prin cezariana - 3150 gr, 48 cm, Apgar 10
Madaluta 14.12: Darius -3700 gr
Marinar 16.01.2007: Emma Ioana, prin cezariana, 3.370 kg, 52 cm

CApitolul anterior http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91669

Doamne Ajuta sa avem un capitol numai cu vesti bune si cu muuulte burtici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Zenobia bafta maine, iti tinem pumnii stransi

Ioana te pup si ma gandesc la tine maine, Doamne Ajuta sa rezolvi maine cu bine

Marinush ti-am vazut comoara, sa va traiasca sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Alexia28 multumim pentru noul capitol si sa dea Domnul sa fie plin de vesti bune!
Marinar ti-am vazut printesa, sa fie sanatoasa, ca frumoasa e!!
Zenobia multa bafta la laparo!

Eu fetelor o sa merg maine la Giulesti sa-l caut pe dr. Ion Ionut, cel care mi-a facut laparo si o sa vad ce-mi spune si el sa fac. De asteptat o luna, nu cred ca pot, pentru ca in continuare sangerez, desi sunt in z14.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Eu fetelor o sa merg maine la Giulesti sa-l caut pe dr. Ion Ionut, cel care mi-a facut laparo si o sa vad ce-mi spune si el sa fac. De asteptat o luna, nu cred ca pot, pentru ca in continuare sangerez, desi sunt in z14.



Ioana ,
Iti tin pumnii. Dr. Ion este un om deosebit si un medic bun. Sper sa te poata ajuta. Am sa ma gandesc la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Ioana, tin pumnii pt astazi!

Fetelor, a vorbit cineva cu Zenobia? Cred ca pana acum deja s-a terminat laparoscopia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

neata buna.
e normal sa am CM mai putin? acum vreo 2 ani era parca mai ok..o cantitate mai mare..acum nu mai e asa..ma tine doar vreo 3 zile..dar si alea cu tamponul aproape curat (scuze) si nu stiu ce sa fac.
mi-am facut hormonalele..si sunt ok..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Marinar, inca o data iti doresc sa-ti traiasca fetita cea frumoasa! AM vazut-o in poze si e foarte frumoasa si bucalata! Iti doresc ca odiseea ce incepe sa fie si mai frumoasa decat cea care tocmai s-a terminat!

Alexiamultumim pentru noul capitol! Sa dea Dumnezeu sa fie cu muuult noroc! Ai putea sa treci in dreptul numelui meu: monitorizare, urmeaza spermograma si ciclu stimulat in februarie. Multumesc!

Kora, fata descurcareata si luptatoare! Inca un pas inainte catre bebelusul vostru ati mai facut sambata!...Astept rezultatul analizelor...care, oricum vor iesi BETON!

Ioana, imi pare sincer rau pentru ce ti se intampla. Si eu zic ca nu trebuie sa astepti si bine faci ca mergi sa vezi un alt medic, ca sa rezolvi mai repede cu chestia aia...Te rog sa ai grija de tine, sa nu-ti fie mai rau de atat. Asteptam sa vedem ce a zis dr. Ion de la Giulesti!

Zenobia, tinem pumnii pentr laparo, cred ca pana la ora asta s-a si terminat. Doamne ajuta sa fi fost bine!

Daniela, si eu am fost duminica (ieri) la monitorizare. Am intrat prima in cabinet. A fost bine pentru tine?

Ysa, am vazut ca ti-a raspuns Zeno: da, se poate merge si duminica la monitorizare, pe mine m-a chemat ieri la 8h30 si erau mai multe fete...Cred ca important este sa fie in tara, ca daca se nimereste in week-end te cheama la spital. Si am mai inteles de la fete ca, chiar daca nu e in tara, ar face Bogdan (asistentul lui) monitorizarile, eu nu-l cunosc pentru moment.

Meteeuta , ti-am trimis sambata PM, sper ca l-ai primit, ca nu prea mi-a mers netul in week-end...

Stie cineva ceva de Ana_id (urma sa-si faca testul de sange pentru sarcina) sau de Zenobia ?

Eu am facut si runda a 2-a de monitorizare. A fost bine, am ovulat tot in z15. Mi-a dat Utrogestan sa iau din seara asta. Daca nu iese nimic nici luna asta, dr T. ne-a zis sa facem spermograma tot la IDS (dr. Matei) si sa-l sun in z1 a CM viitor si sa fac un ciclu stimulat. Mai vedem pana atunci...

Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa si un capitol cu muuulte "aparitii" placute



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Alexia, multumim pentru noul capitol! Sa fie cu noroc si cu multe !
Zenobia, m-am gandit la tine cand m-am trezit (eu sunt mai somnoroasa)... sper ca e totul bine!
Ioana, sigur dr Ionut te va ajuta!
Eu merge deseara la monitorizare, pe la 7, mai vine cineva?
O saptamana buna va urez tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

buna fetele......
am stat putin in pauza pt ca din pacate rezultatul a fost negativ.initial am spus ca mi-au facut o alta analiza ,ce sa fac, disperarea din mine vorbea, pt ca eu aveam si inca am toate semnele dee sarcina. Acum stau si astept sa-mi vina CM si imi propun ca luna urmatoare sa fiu linistita pt ca e prea dura caderea asta si in curand nu am sssa mai rezist.
va pup
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ana_id, imi pare rau!....imi inchipui cat de greu iti este...Cred ca fiecare dintre noi am trecut prin aceasta deceptie, cel putin o data! Un test de sercina negativ e atat de descurajant! Iti doresc sa fii tare si sa iti vezi visul implinit cat mai curand!

Felicia, multa bafta la monitorizare in seara asta! Sa vii cu valori bune si sa dati rezultate luna asta!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Marinar sa iti traiasca printesuca si sa iti aduca multe bucurii!!
Felicia astazi m-a chemat si pe dr.T la cabinet! Insa eu cred ca voi ajunge ceva mai devreme, 16.30-17! Il voi vedea pe bb!! Poate ca va putea sa-mi spuna daca e baietel sau fetita! Oricum ar fi, sanatos sa fie!

Va pup


orchis
14+

Mergi la inceput