Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna fetelor,
Ioanatugs: Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa momente ........te asteptam cu vesti de la dr. Ionut!
Zenobia: Insanatosire rapida......sa revii repede printre noi si cu vesti bune!
Marinush: Ce frumusete de fata aveti!!! Si eu spun ca seamana cu tine! Sa fiti sanatosi si fericiti!
Ana_id: Ce pot sa-ti spun.....poate refaci analiza daca CM-ul nu apare....poate ai ovulat mai tarziu....oricum sa ne tii la curent!
Kora: tin pumnii sa ai rezultate bune la analize!!
Pup toate fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Alexia, multumesc pentru up-datare!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana , Maria multumesc prietene dragi ca va ganditi la mine!Iyoana tin pumnii pt luna asta!!!!Maria tu cum stai cu planul ’bebe”?
Teo nu mai dai nici un semn????Vali dar tu unde ai disparut???
Ana_id imi pare tare rau,o fi fost vreun semn prevestitor de bine pentru data urmatoare
Diddy tu "incerci" luna aceasta?Cum e cu programarea pt laparo pana la urma, chiar nu gasesti pe cineva sa faca schimb cu tine?Intreab-o pe Bonitta ca ea se opereaza tot in februarie, oricum sa nu mergi fara sa iti faci bhcg daca nu va protejati luna aceasta, ok?
Gabitoni cum te mai simti, a trecut gripa?
Ioanatugs astept vesti cat mai bune!Sanatate multa!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Am si eu o intrebare, fete dragi si descurcarete: in ce conditii se face spermocultura? sau, mai degraba, trebuie sa ne zica cineva sa o facem, sau se poate face ca o analiza oarecare?
Daca tot merg cu sotul la spermograma la IDS, ma gandeam ca poate facem si spermocultura...Dar nu prea stiu daca e bine si daca se bate cap in cap cu spermograma

Kora, si eu sper luna asta, dar..ce-o vrea si Dumnezeu...vom vedea!

Ceva vesti despre Zenobia?


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Am fost la Giulesti la dr. Ion Ionut si pot sa spun ca a fost in primul rand om si apoi medic. Problema e ca d-sul nu a vazut nimic in uter, eu bineinteles ca nu i-am spus:"stiti am un polip si vreau o histeroscopie", eu i-am spus ca am o problema, ca sangerez de 15 zile si nu stiu de ce. Mi-a spus ca sunt doua variante, dupa parerea lui: 1. ori a fost un avort menstrual si deaceea am avut intarziere si menstruatie prelungita, ori 2.: e posibil sa se formeze vreun polip si el sa dea sangerare. M-a mai chemat dupa doua zile, ca sa vada cum mai stau cu sangerarea si sa vedem ce e de facut. Eu i-am spus ca am facut beta HCG in a 12 a zi de sangerare si a calculat el, plus intarzierea de 5 zile, as fi fost in z44 de menstra trecuta, deci prea tarziu pentru un beta concludent. Mi-a zis ca daca as fi facut un beta in prima zi de intarziere ar fi putut spune cu siguranta, daca e avort menstrual, sau nu. El a inclinat mai mult spre prima varianta, ptr. ca spune d-sul betaHCG la un asemenea avort scade brusc. Ma gandesc acum ca poate ecograful de la Giulesti nu e asa de performant ca cel de la Elias si poate nu a putut vizualiza acel polip mic. Nu mai stiu ce sa cred, voi vedea miercuri ce mai vede la eco, oricum o sa-i propun o histeroscopie dr., macar in scop de diagnostic si tot o s-o fac, pentru ca nu-mi place incertitudinea in care stau acum. Va pup si multumesc pentru tot fetelor!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana o sa va zica d-na Matei daca e cazul sa faceti spermocultura ( cand a facut sotul meu spermograma nu l-a trimis sa faca spermocultura, nu era cazul ),dar noi cand vom repeta spermograma avem de gand pt orice eventualitate sa facem si spermocultura cu aceeasi proba, pt linistea noastra ca deeee acu' pt ce vrem noi nu e voie nici cea mai mica infectie....Eu mi-am facut si alte analize din proprie initiativa si nu imi pare rau, le adun la dosarel!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ioanatugs important e ca se va rezolva problema, iti ti pumnii in continuare sa te faci bine, sanatoasa!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ioanatugs, ma bucur ca ai reusit sa vorbesti cu dr. Ion. Sper sa fie bine pana la capat si iti doreasc numai bine si multa sanatate! Ai grija de tine zilele astea!

KOra, multumesc mult pentru raspuns! Cred ca astept sa vad ce zice dr. Matei. Noi o sa ne ducem intr-o sambata, sper sa fie si ea acolo...


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by Diddy

Ioana, tin pumnii pt astazi!

Fetelor, a vorbit cineva cu Zenobia? Cred ca pana acum deja s-a terminat laparoscopia...



Fetelor, m-am si intors acasa gata laparoscopiata. Va scriu putin mai incolo ce si cum, ma duc sa fac nani ca sunt cam somnoroasa.

Va pup.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

Fetelor, m-am si intors acasa gata laparoscopiata. Va scriu putin mai incolo ce si cum, ma duc sa fac nani ca sunt cam somnoroasa.

Va pup.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor



Zenobia gata? Ce repede ai venit acasa, ma bucur ca esti bine si asteptam sa ne povestesti in detaliu Somn usor!

Ioana ce bine ca l-ai gasit pe dr Ion Ionut, hai ca poate va fi bine miercuri, te pup ar fi bine totusi sa faci si histeroscopia aia chiar daca nu-i vorba de nici un polip.

Felicia bafta la monitorizare sa ai foliculasi babani de la ovamit si bafta multa tuturor fetelor care sunt in plina activitate!



Mergi la inceput