Mamici de septembrie-octombrie 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

gata. Ufff am scapat.
Maruntzica, Mirelush .

Se pare ca a fost doar o carie mica pe care a rezolvat-o in 20 de minute fara radiografie si fara anestezie. A durut ca naiba si dr tot insista sa imi faca o anestezie mica, dar nu m-am lasat, nici nu i-am zis de ce nu vreau insa am zis clar nu. Ce o fi zis saraca femeie cand o fi vazut ca ma durea dar anestezie nu vroiam. O fi zis ca am luat-o rara de ma torturez singura.
Am terminat si cu dentistul, ca tot trebuia sa fie dantura ok in sarcina, parca am stiut de ce m-am apucat de ea din timp. Acum sunt multumita.

Pup burtikutele mele dragi.



Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

ClauClau
si eu am avut lunile trecute niste dureri la ovare in timpul ovulatiei si al ciclului. Doctorita mea mi-a dat sa iau Calciu sandoz + vit C pe timpul ciclului si Flamexin/supozitoare Voltaren daca durerea era mai mare. Flamexin mai luasem eu, dar dupa ce am inceput sa iau Ca+vit C, cate o capsula in fiecare zi a menstruatiei, mi-au trecut durerile si luna urmatoare nu am mai simtit nimic nic la ovulatie ni la menstruatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Bravo Nana. Bine ca ai scapat. Uf, cand ma gandesc ce inspirata am fost asta vara cand am stat pe capul dentistului sa-mi "astupe" orice gaurica microscopica! Am fost la control in noiembrie si totul era ok. Sper sa nu ma apuce vreo dambla pana in septembrie!

Ana 4+ si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Mandarinutza, dar care era cauza durerilor? Ti-a spus medicul?
Si eu am avut durerile astea pana la ultimul ciclu. Si ma dureau si la ovulatie si la ciclu. Am facut tratamente pentru anexita, etc, dar degeaba. La mine chiar este un mister. Chiar incetasem sa-mi mai pun problema si o luam ca atare.

Ana 4+ si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

mandarinutza pe clauclau o gasesti la pagina aspirantelor>20 de ani(32) aici nu stiu daca intra.
Fetelor eu parca ma simt prea ametita,si nici nu pot sta in pat acum caci am atatea de facut! Mi-a aparut o usoara forma de greata dar parca nu e nimi in comparatie cu ce am auzit.Mai sunteti pe aici?
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristina si eu sunt foarte ametita,de fapt acesta este singurul simptom pana acum,si o usoara stare de oboseala.Parca de astazi au inceput si sanii sa fie tensionati.Greata nu am si nici nu imi doresc(oricum nu este obligatoriu sa ai greturi),asa a fost si la prima sarcina.
Nana chiar ca ai fost tare de ai rezistat fara anestezie.Bravo,esti puternica!




Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

blueeyes ai avut pana acum dureri de spate? eu am avut cateva mai ''puterce'' ieri iar astazi foarte slabe.Ma gandeam ca poate dureriile de spate nu sunt asa de bune la o sarcina asa de mica, sambata 13 ianoarie fac exact 31 de zile de la ultima menstruatie.
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristina nu am avut dureri de spate deloc,in schimb m-a durut burta ca si cum ar fi trebuit sa-mi vina CM.Incearca sa iei un no spa,este safe in sarcina.Stai linistita,fiecare sarcina este diferita,nu trebuie sa fie la fel ca la celelalte fete.



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Subscriu si eu la ametzeala. Din cand in cand si trece repede. Problema mea sunt greturile. Mi-e rau tot timpul. . Sper sa mai treaca. Altfel, cred ca o sa mor de inanitie. Nu prea mai mananc nimic, in afara de fructe si suc de portocale.

Sper sa va fie mai bine decat imi e mie.

Ana 4+ si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ana, pai sa stii ca am fost inspirate. Eu initial am fost in august cand am venit din Ro, la un simplu control de rutina si mi-a descoperit 3 carii si am tot fost, o data la 2-3 saptamani asa ma programa, si imi mai ramasese o maselutza si uite ca am avut noroc si a fost gata intr-o singura sedinta. Vorba ta, sa speram ca nu avem surprize.
Cristina, eu am sanii tensionati si ma dor sfarcurile, iar cateodata am si o usoara presiune in zona ovarelor, astea sunt simptomele mai persistente, ca sa zic asa. In rest greata cateodata si in unele zile durere insuportabila de cap. Pana acum numar: 2 zile de cosmar cu durere de cap.
Mirelush, iti tin pumnii s anu ai gretzuri, poate se ia si la mine si scap de ele.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput