Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Alex, am citit... Incepusem sa scriu acolo, insa m-am razgandit, nu vreau sa intru in polemica cu fetele credincioase de pe-acolo. Nu sunt atee, insa nu sunt practicanta, nu merg la biserica decat foarte rar.

Iti pui probleme daca poti avea o viata intima, divortat fiind? Eu te intreb altceva: te-ai putea recasatori cu o femeie cu care n-ai avut viata intima? Multe din lucrurile pe care le facem contravin moralei religioase, insa cred ca e mai important ce simtim si cum simtim. Fireste ca e de preferat o noua casatorie decat un trai dezordonat, mai ales cand exista si copii. Insa cred ca asta o poti face dupa o temeinica analiza a relatiei existente, eventual si o convietuire pentru a lua decizia potrivita in cunostinta de cauza.

In ceea ce priveste a doua casatorie religioasa, cred ca va fi nevoie de "dezlegare", cum a zis cineva dincolo. Si eu cred ca, odata ce te casatoresti religios cu o persoana, inca mai esti legat de ea, chiar si dupa divortul legal.

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!

quote:
Originally posted by R_MARCE
in kilograme sa ne masuram...?
Si cistigator este...EUUUUUUUUUU!



Nu fi asa de sigura. Si per total s-ar putea sa castig. Cred ca e nevoie insa de o confruntare face-to-face. Ca sa vezi ca te "iau pe sus"

Yagmur, ti-am dat Add pe YM, dar eu abia acum am mai intrat. Aseara am vazut ca nu mai zice nimeni nimic m-am pus la somn. Si acum sunt putin buimac, desi nu e genul meu sa dorm prea mult. dar cu binele se invata omul repede.
Eliza am luat 2 zile Vitamina C cu propolis si mi-a trecutr repede. Si Moldafen.
Alma, ma bagai intr-o seara in seama pe la un subiect cu concubinajul si am primit acuzatii pe PM. Initial am ignorat pe motiv ca nu oricine iti poate cunoaste situatia de acasa (ma rog mie) dar apoi mi-am dat seama ca in parte sunt fondate. Doar ca ceea ce nu am spus la subiect (nici nu am ajuns azi la el sa vad raspunsurile) este ca situatia mea nu este atat de simpla. Si cred ca cel mai bine tot cu voi trebuia sa vorbesc. Voi ma cunoasteti. Dar abia cand am primit raspusurile alea mi-am dat seama, era prea tarziu.

Mai vorbim, acum trebuie sa papam

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Ameera, sunt ok pozele asa, se vad bine. Pupam fetita!
Yagmur ai un baietel minunat, imi amintesc de al meu cand era mic. De ce ii pui manusele pe manute?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Alex, nu am apucat sa-i tai "ghiarele" si se face pe fatza intr-un mare fel..... ca el cam sta cu manutze pe fatza ......
Azi am fost la vaccin... si tare, tare am urlat....
Si acuma, plangem.. oare sa fie colici? Eu inca nu i-am dat nimica de colici.. poate incercam azi un ceai baby calm.....

Pupici la restul lumii.. si Luca va multumeste pentru aprecieri. Tare rasfatat o sa fie.....



Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
http://new.photos.yahoo.com/manulea_i/album/576460762382491133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Il alaptezi sau ii dai bibe? Cumpara Sab Simplex, e 11 RON sticluta si pune in fiecare bibe 15 picaturi. Claudiu nu a avut niciodata colici, dar puneam la fiecare bibe Sab. E cel mai bun. Si de ce nu-i tai unghiile? Doar nu crezi superstitile sa nu le tai pana la botez. Si la mami Lui Claudiu ii era frica, dar eu am avut mai mult curaj, tot asa, se zgaria.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...

Haideti la cofi...k acum am facut-o! Poate ma mai ajuta sa imi treaca ametzeala... Am dormit k strutzu'... Nusht la cit am adormit...dar m-am trezit la 11 azi. Am dormit ceva mai bine parca... bineinteles, cu trezirile de rigoare pt sau k sa imi schimb pozitia, ceea ce s-a intimplat destul de des. Tot ma dor toate...mai ales incheieturile, in timpul somnului. Banuiesc k de la greutatea in plus
Yagmur, pupam copiii cumintei. Esti o norocoasa cu un bebe asa cuminte! Pozele sint f frumoase!
Ameera, ce mica era Sara! Wow.. si a recuperat suuupeer! E o frumoasa si seamana cu tine f mult.
Alma si Brenda, saracutzele de voi...Vine momentul..! Mie mi-ar fi groaza de primele intilniri ale lu' fii'mea! Ce bine k am un pic de ragaz pina incepe...
Alma, oarece sentimente pt cel/cea cu care avem un bebe cred k vor exista mereu, undeva ascunse in fiecare din noi... Dar iarasi, nu vad de ce Bagheera m-ar vedea altfel si nu ar putea sa stea de vorba cu mine...? Eu nu inteleg punctul tau de vedere ...e asa diferit... Tu in cazul ei, mi-ai purta pica pt ceva? S-au m-ai ocoli pe viata...? Nu mi-ai raspunde la "salut" dak ne-am intilni intimplator? De ce...?

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Alex- thanks again.
O sa-i tai unghiile cat de curand... nu cred in superstitii.. dar cred in neindemanarea mea ...
Astazi ii vom face manichiura.. cat mai este tusa carmen cu noi.. ca ea nu are 2 maini stangi...ca mami de luca

Fugim sa strangem rufele si sa facem curat.Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
http://new.photos.yahoo.com/manulea_i/album/576460762382491133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Uiiiiiiii...de azi, intram oficial in sapt 33!

Alex, ce e Sab Simplex? Din ce e facut si unde se gaseste? Eu am niste picaturi Bonnisan luate de la Baby Expo, la sfatul unei foste colege care un bebic mai mare, de 1 anisor.
Eu imi fac stoc...
Ameera, tot colega asta a mea mi-a zis sa cumpar de la Baby Expo si o cremutza mica-mica, Dentinox GelN ("ajutor pt eruptia dentara", pt copilul mic caruia ii erup dintisorii...asta scrie pe ea). Mi-a zis k e foarte buna!

Nu dati cu ...mai ascult si eu in stinga si dreapta, si fac liste si stoc k csa fiu cica pregatita oarecum.

Marce 33+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

dragele mele neata la pranz. mama ce de mesaje.
marcelina ma bucur ca esti bine. imi faceam griji ca te stiu nesanatoasa. pitica nu sunt eu la 1.62 dar e apartamentul mare. hi hi. ca sa zic asa. pe msg stau invisibila ptr ca altfel ma trezesc cu toata lumea pe cap si la birou nu prea am timp. dar pls treceti-ma si pe mine pe listele voastre cu id bagheera1975.
referitor la ce bateam campii mai devreme si la ce spunea alma....e tare greu. ptr ca exul marcelei a venit intr-adevar in viata mea cam la juma de an dupa despartirea de ea, deci nici o legatura si a fost insa primul barbat pe care l-am iubit. i-am respectat decizia ulterioara - ptr ca prima sarcina nereusita a dorit-o si el - de a nu avea copii, insa motive de ordin medical m-au determinat sa tin aceasta sarcina. riscam sa nu mai fac deloc. asa ca nu m-am putut impaca cu ideea mai ales ca mai vreau bebei in afar de mark. undeva candva. eu am fost pusa sa aleg: el sau copilul. povestea mea e pe undeva pe site. si uite asa am ales pe bebe si mi-am rupt sufletul in doua. singura diferenta dintre mien si marcela e poate de 2 ani. ea a tras 2 ani cu el, eu 4. cu marcela care e super fata nu am avut nimic niciodata si mi se pare frumos ptr ca au crescut in acelasi cartier si au aceleasi pasiuni sa pastreze o relatie de amicitie nu doar de buna ziua. din pacate nu marcela a fost vinovata de incetarea oricarui fel de relatie si el. marcela mie imi e simpatica si stiu ca a tras multe ptr ca stiu prin ce am trecut eu. ranile mele s-au inchis dar ma doare sufletul pentru copil care este minunat. si pser sa ii fiu eu de ajuns.
marcela vrei sa fii miresica? hi hi. si eu visam la asta. cred ca orice femeie viseaza. dar nu am facut din asta un scop in viata si nici nu vine asa usor. si nu cred ca as putea sa ma marit afra sa am o relatie fizica si sa stau in aceeasi casa cu acea persoana. sorry, dar eu sunt mai pacatoasa de felul meu.
alex multam ptr informatii ref la poze. o sa ma apuc de lucru dar pe la noapte.
pls nu ma uitati cu lista de msg. ca sa am si eu cui sa ma vait. glumesc. sunt cazuri mult mai triste ca ale mele. e grea viata de unul singur ptr ca eu dau randamentul maxim in doi, dar nu moare nimeni din asta.
marce vine ea vara si poate ma motorizez si eu daca merg toate asa cum au inceput sa mearga.
va pup si nu uitati sa zambiti ca maine poate fi mai rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

marce eu am facut la fel. am o prietena farmacista care a nasuct inaintea mea si ea mi-a facut lista ptr spital. daca vrei ti-o trimit de acasa din calc pe mail sa mai confrunti. eu mi-am luat si tampoane din alea mari de pat. ptr ca nu am vrut sa stau cu carpe. sunt super si m-am certat cu asistentele sa mi le puna ca ma tacaneau la cap ca transpir de la ele. oricum eu de la cezariana m-am uscat de sete ca nu a stat nici dracu langa mine sa imi dea sa beau si eu de la dureri nu ma puteam misca sa imi iau sticla mare de apa sa beau din ea. asa ca sticle mici cu pai. ca sunt sfinte. stiu ca tu o sa nasti la fel ca mine. ptr colici am avut o gramada si nu a mers cu nimic. singurul care a dat rezultate mi-a fost trimis din anglia. parca infacol se numea cu portocale. pe ala il lingea bebe in disperare.ii dadeam inainte in lingurita. saab se pune in laptic daca ii dai bibe sau inainte daca ii dai san. bonisan l-am incercat si pe ala si baby calm si debridat. depinde si de copil. debridatul de ex e foarte dur si leneveste tractul intestinal si bebe dupa debridat nu mai avea scaun si ne-am chinuit cu supozitoare de ne-a venit rau. cand i-am diversificat papica au disparut si problemele de constipatie. dar mai pana acolo. ai nr de tel fix acasa? poate vorbim pe fix diseara.
apropos de intalnire cu toate, eu ma gandeam sa ne vedem weekendul urmator ca il am si eu liber daca sunteti de acord. trantesc 2 tavi de tiramisu si ne vedem la dulce si suc. sau ce mai aveti chef. nu de alta dar e destul de frig afara si mai bine indoors. daca e frumos am parcul langa bloc, putem scoate si nasul cu tot cu pitici. pote veni si taticii singuri de pe aici, dar doar daca ajung la tavan sa mai schimbe un bec, ceva.

Mergi la inceput