FIV 89

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Waw,ZisaCami,luni tu faci punctia?Eu cred ca o sa reusesti mai ales ca suntem amandoua la acelasi doctor,eu iti recomand sa nu-ti faci anestezie locala pt ca ori te inteapa sa-ti faca anestezia,ori sa-ti extraga foliculii e la fel,intreab-o pe d-na dr si o sa-ti spuna la fel.Daca ii spui ca ai vorbit cu mine sa vezi ca o sa-ti spuna si ea ca e bine si fara anestezie.Eu aveam banii pt anestezist in mana si in tot timpul interventiei i-am avut in mana,m-am intors cu ei in salon.Multa bafta si sa-ti dea D-zeu bebicul mult visat,te pupic!

mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Si eu cu acelasi medic. A fost foarte simpatica la ET, dupa procedura cand a zis "si acum sa vedem sa nu fi ramas vreunul (era vorba de embrioni) pe teava"... acelasi tip de umor cu al meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Mary m-ai facut sa ... pai cum e acelasi lucru cu sau fara anestezie locala?! Eu am inteles ca-mi administreaza ceva pentru durere. Am mai facut punctie cu anestezie locala, dar in Canada ... atunci a fost super, mi-au administrat perfuzii intravenos cu aproximativ o ora inainte de interventie, apoi m-au lasat cu sotul inauntru si mi-au pus si muzica ... am urmarit totul pe ecograf si aproape ca nu am simtit nimic, cu exceptia unei usoare dureri ca de ciclu pe ovarul drept, care era proaspat operat de chist endometriozic.
Ar fi simplu sa reusesc doar pentru ca avem aceeasi dr. ... diferenta e ca eu nu mai sunt asa tinerica ( am 36 de ani ) si voi face ICSI ( va fi chiar un ICSI dificil ), dar cu ajutorul lui Dumnezeu voi reusi! Pana acum a decurs totul excelent!

Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Am plecat sa-mi pregatesc Pregnylul.

Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Zisa_Cami multa bafta la punctie si succes la ICSI, sa se cupleze cat mai multi. Tin pumnii stransi!!
Vai fetelor dupa intalnirea voastra la mine, care a fost superba, stiti ce problema am??? Ospatarii au inceput sa vorbeasca si ei despre spermograme, FIV, ICSI, au innebunit, azi numai asta au vorbit intre ei Glumesc..., dar molipsitoare a fost Sheritra, care ne-a dat la toti un aer de prospetime si de veselie continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ia zi, Ioana, sunt tinerei, frumusei, pana in 25 ani? Glumesc, desigur ca sunt!
Cami, o sa ma gandesc luni la tine, sa dea Domnul sa fie asa cum iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Avalon,ai dreptate,la fel de draguta a fost si cu mine in timpul ET-ului.Eu am ajuns la ea pt ca am o prietena care din prima a reusit,are 34 de ani si acum are gemene.ZisaCami,da,e normal sa razi dar eu am discutat cu o amica de-a mea care a facut anestezie locala(acum conteaza in ce consta anestezia locala)si practic a intepat-o jos,i-a facut acolo 2 injectii,intelegi?De aceea am zis ca la punctie practic simti 2 intepaturi,una la ovarul stang si una la dreptul.Sa stii ca durerea,intepatura,dureaza cam 4 secunde,dupa care nu simti cand iti extrage foliculii,chiar iti arata d-na dr pe monitor cum ii extrage unul cate unul,e super,te tine de vorba si nici nu stii cand trece timpul.

mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Avalon, da pina in 30 ce zici?? Oricum discutiile noastre nu au deviat nici macar o clipa de la FIV, chilotei, tunsori intime, fraila Geta, asistente, medici, i-am disecat pe toti!!! Nici un medic si nici o asistenta nu au scapat neatinsi de "acele" noastre!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Oooo, pana in 30, trufandale, de ce sa-i preocupe spermograma? Poate doar cand au vazut atatea fete frumoase au inceput sa-si puna problema anumitor criterii de selectie...

Ah, ce mi-ar fi placut sa fiu si eu printre voi, am niste ace ascutite, mama-mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Avalon nu pot sa-ti descriu in doua cuvinte intalnirea, dar pot sa-ti spun ca am facut o burta de ras, cat sa-mi ajunga pentru un an! Au fost: Sheritra, Aniast72, AndradaP., Cristinici, Danyalo, Oana_M, Felicia, asa ca poti sa-ti dai seama ca a iesit cu scantei de veselie!





Mergi la inceput