inselata

inselata | Autor: amyra

Link direct la acest mesaj

buna fetelor!!!ma numesc amy si sunt din bucuresti...e prima oara cand sunt pe acest forum dar vreau sa va intreb si eu ceva.sa incepem cu inceputul....sunt cu "sotul" meu de 6 an fara acte si avem un baietel de 8 luni.acum 2 luni am aflat ca sotul meu are o relatie extraconjugala cu o fata.am sunat-o...am aflat adresa ei si am asteptat-o in fata blocului.am stat de vorba.tipa era foarte prietenoasa.au urmat certuri cu el si o tentativa de despartire care nu s-a efectuat din cauza copilasului...cred in continuare ca exista aceasta relatie pt ca lipseste foarte mult de acasa isi sterge apelurile si mesajele.cum procedez?


astept pareri.va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Si ce ai discutat cu rivala prietenoasa?


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Amyra, eu nu sunt deacord cu "stam impreuna de dragul copilului".
Dar... Sa revin la situatia ta.
Ai ca posibilitati, printre multe altele:

1. O astepti din nou pe fata in fata blocului si mai stai de vorba cu ea o data. Dar ea acum te-ar putea minti. Si daca exista posibilitatea ca aceasta relatie sa continue... atunci ea ii va spune sigur sotului tau de vizita ta acolo. Si... sotul tau probabil va reactiona sau nu... telenovela, nu?
2. Incerci sa-ti salvezi relatia. Incerci sa iei un burete... sa stergi tot si sa sa-l recuceresti. Asta e varianta... optimista, cred. Dar nu imposibila. Trebuie sa incepi sa te ingrijesti de tine, mult de tot, de el, de voi... E o chestie de durata.... baby steps, cum se spune... Dar, aici tu stii mai bine ce sanse de reusita ai. Si depinde mult de cat de puternica esti.
3. Stai de vorba frumusel cu el... si iei o hotarare: de a va desparti, pentru ca tu nu mai poti sta in nesinguranta... pentru ca tu vrei mai mult... Sau de a continua asa... in speranta ca lucrurile se vor schimba

Comunicarea este esentiala, cred eu.

Si totusi... tu ai ramas impreuna cu el doar pt bebe? Tu ce vrei de la relatia asta? Cum vezi tu lucrurile evoluand?
Ai vorbit cu el?

Noi ce-ti putem spune??? Desparte-te... sau lupta pentru ceea ce vrei tu sa realizezi. Totul depinde de tine.

Fii puternica, curaj!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Arata bine domnisoara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Guestus... Mi-a placut "despre tine".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Arata bine domnisoara?







de obicei domnisoarele astea nu arata prea bine....spun ,totusi "de obicei"!

dar mai conteaza?
crezi ca doare mai putin?!



acum,Amy variantele sunt cele pe care ti le-a spus Lolly...eu as mai adauga varianta sa stai cu el si sa te faci ca ploua!!!....daca suporti.....eu una,nu.......



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Arata bine domnisoara?






bine in exterior? ..daca raspunsul e da, probabil ca ai o sansa la ce te-ar interesa
bine interior?...pt cine mai conteaza? nici nu am vrea sa stim cat c...e acolo

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Lolly

Amyra, eu nu sunt deacord cu "stam impreuna de dragul copilului".



Nici eu nu sunt de acord,dar nu se stie niciodata... Si nu poti sti niciodata pana unde poate duce dragostea de mama...Bine,nu includ aici alcoolul,violenta fizica,chiar si verbala...dar pana la urma fiecare isi cunoaste limita de suportabilitate.
Am o prietena care sta cu sotul ei,"doar de dragul copilului".Alcatuiesc o familei normala pentru cei din afara,au responsabilitati impartite in ceea ce priveste casa si copilul,se intalnesc la masa,dar mai putin in pat...Si asta doar pentru ca n-ar suporta ca al ei copil sa fie privit de ceilalti ca un copil care a crescut fara tata,n-ar suporta sa vada lacrimile copilului ei cand o va intreba"tata de ce nu sta cu noi?" sau "eu de ce nu am tata?"...Si eu o inteleg si nu o condamn.Deocamdata...


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyra spune:

am pus cap la cap toate minciunile spuse de "ubitu'"......arata binisor gagica avand in vedere ca avea doar 15 ani...

nici noi nu ne intalnim in pat...

va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ba eu cred ca de obicei "domnisoarele" chiar arata bine.
Ca orice femeie care n-are alta problema existentiala in afara de oglinda-oglinjoara.



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Elise, eu iti spun din experienta ca nu arata bine(si nu ma refer doar la mine )....dar daca am face o statistica cred ca adevarul ar fi pe undeva pe la mijloc!
in sensul ca barbatii mai in varsta au amante tinere si evident frumoase....sau "arata bine" ca de,tineretea e totdeauna frumoasa!

"arata bine" in sensul ca sunt mai preocupate de ele,dar vorba cuiva de mai inainte.....daca te referi la exterior...in interior sunt goale!...daca pot face atat rau!asta d.p.d.v al unora.....ca de celalta parte exista cei/cele care susutin ca nu fac nimic rau,ca doar IUBESC!!!!

mama,ce logica imbarligata am.....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput