Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-15

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-15 | Autor: Ioanatugs

Link direct la acest mesaj

E pentru prima oara cand deschid acest subiect atat de drag noua si sper sa fie cu noroc pentru toate fetele in asteptarea unui ingeras! Intre noi fetele de aici s-a creat o legatura atat de stransa si tare mi-as dori ca toate fetele de aici sa devina viitoare mamici in cel mai scurt timp posibil si sa fim impreuna si la Odisee! Mult noroc va doresc si sa nu ne pierdem speranta niciodata!!

Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
ana_id
ana_p
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1 endometrioza, o trompa infundata proximal (la intrarea in uter); urmeaza histeroscopie
Bonitta astenoteratozoospermie
Bubulina1
Cadina
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy 29 ani, monitorizare
Ellis
Felicia 30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, "reparate" prin laparoscopie, 1 IA
Foxxy
IoanaTugs 33 ani, infertilitate secundara, endometrioza, o trompa permeabila, o intrerupere de sarcina la 26 ani, doua avorturi; sotul oligoastenozoospermie moderata.
kikilina
KoraPop astenozoospermie moderata,compensata prin ejaculat; urmeaza laparo in 23 noiembrie
kristind
lachione
Laura69silk
lauravoinicu - 28 de ani, amenoree primara, microadenom hipofizar , ovare micropolichistice (facut driling ovarian ), endometrioza ; 2 IA cu stimulare cu menogon .Sotul : normospermie cu parvisemie
Leditia
lili35 urmeaza laparoscopia
LoredanaG
Mamidevladut
Mada28
MadaS
Madutz
maria08
mihailescu teodora
Mihavasoi 31 ani, infertilitate primara, HSG-trompe permeabile, CM 27-34 de zile, nici un avort, nici o sarcina, sotul-30 de ani, oligoastenozoospermie usoara compensata prin ejaculat
Mirelae
mirella76
miruna79
mmc_nd
ninocica
Papushel
Salomea astenoteratospermie severa, endometrioza
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
zambet74
Zenobia 28 ani, monitorizare

Copilut 31 ani, de 2 ani si jumatare incercari; eu teoretic OK, 3 luni de monitorizari, programata pentru laparoscopie. Sotul astenozoospermie cu necrospermie, inceput varicocel, analize hormonale OK, 58 mil, mobilitate a+b= 10%.

Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:
marair
madaluta
iriss27
marinar
aventura
Irinabr
Amely
Alina25
Mcrissa
si proaspete gravidute :
Raza de soare
Alexia 28

kitty_nic

Va invit sa continuam discutiile incepute in capitolul anterior:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85370&whichpage=21

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Ioana, hai ca o sa ne porti noroc!

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Sa dea Domnul sa fie cu mult noroc pentru toate fetele!
Zenobia multumesc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Ioana, multumim pentru noul capitol. Sa dea DD sa fie cu noroc si sa ploua cu . Stiu eu ca tu ai mana buna!
toate tutunaresele.

Poze
Viitorul suna bine!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Pup fetele! Hai, pe cine luam la odisee? alexia mare, sa nu te superi pt odisee.

Haideti, fetelor, haaaaaideeeetiiiii......

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

As veni eu, dar cred ca azi vin rushii desi au intarziat 4 zile. Raportez: azi = z30.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ioanasi multumim pentru noul capitol.Sper sa aduca multe burtici pe care sa le sarbatorim
unde altundeva decit la..........TUSHIN!!!!Abia astept sa particip si eu la o reuniune a Tutunareselor!
Despre mine:z 27,stari ciudate,usturimi de sani si niste calduri de mor!Simt ca iau foc nu alta,mi-am inchis si caldura in birou.Cine intra ma intreaba,,nu ti-e frig?e cam rece la tine'',iar mie, fetelor,imi vine sa ma dezbrac.Cred c-am luat-o razna.Mai bine sa maninc o gutuie....
Va pup si o zi bun ava doresc!
Zenobia,nu faci un test?
Kristind,poate nu se pune c-a fost facut dupa amiaza!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]TEODORA[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Teo, inca nu fac test, nu cred ca are rost, si luna trecuta mi-a intarziat, nu stiu ce m-o fi apucat. Trebuie sa ma speriu in fiecare luna daca tot m-am apucat de facut bebe. pana acum imi venea ceas. Dar au inceput sa ma doara sanii asa ca...

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora
fetelor,imi vine sa ma dezbrac.



Nu-i mai bine sa faceti voi, tu si Zeno, cate un testulet???

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

eu nu ma calduri, dimpotriva, azi dimineata temperaturaera sub 37.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Buna fetelor, sa aveti o saptamana minunata si sa fie cu mult noroc noul capitol deschis de Ioana

Teodora, mie mi se par clar semne de gravideala ce ai tu. Chestia cu salivatia este unul din cele mai pregnante simptome pe care le-am avut pana acum in sarcina asta. Concluzia...cand bagi un test? Noi suntem prezente si tinem pumnii sus!

Lauravoinicu, un special pt. tine

Claucia, ce faci? Ce vesti mai ai?

Zenobia, Mamidevladut si toate fetele care se afla in asteptarea II, sunteti in gandurile mele si ma rog sa reusiti.

Alexia, Raza, se apropie ziua de joi, iar mie mi se inmoaie genunchii...nu stiu de ce... de fapt stiu, emotiile... Sigur ne vom vedea la cabinet, ceea ce parca imi da un pic de curaj!

Va pup cu drag pe toate!



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

11+


Mergi la inceput