Mamici de iulie - august 2007

Mamici de iulie - august 2007 | Autor: stancutza

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

folosind calendarul de sarcina pe care l-am gasit aici pe DC, a reiesit ca ar trebui sa nasc in 1 iulie 2007. Desi nu am avut inca prima vizita la medic (si astfel o confirmare oficiala), ci doar 4 teste pozitive in trei zile diferite, indraznesc sa ma consider o mamica de iunie-iulie 2007 si sa invit si alte proaspete alaturi de mine!

Sa fim toate sanatoase, sa ducem bine sarcina si sa avem bebiti sanatosi si perfecti!

Stancutza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

FELICITARI!! Sarcina usoara si bebe sanatos! Cu voia lui Dumnezeu poate ma alatur si eu voua la odiseea iulie-aug 2007!

Poze

Incercari bebik


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by kriss79

FELICITARI!! Sarcina usoara si bebe sanatos! Cu voia lui Dumnezeu poate ma alatur si eu voua la odiseea iunie-iulie 2007!

Poze

Incercari bebik


Cristina



ma rog pentru toate aspirantele sa li se indeplineasca cat mai repede dorinta si sa ingrosam randurile mamicilor din a doua jumatate a lui 2007! pana atunci, topicul de aspirante mi se pare grozav!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Initial creeata de stancutza
indraznesc sa ma consider o mamica de iunie-iulie 2007 si sa invit si alte proaspete alaturi de mine!




Iarta-ma ca intervin, dar exista deja un subiect pt iunie!
Pe al tau il poti redenumi iulie-august.

edit: felicitari si sarcina usoara!

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Subscriu la ce a spus Razuca!

7+
Bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Subscriu la ce a spus Razuca!

7+
Bebelusul meu



si eu as fi de acord, dar ganditi-va ca pentru o data atat de "intermediara" cum e 1 iulie sunt mari sanse ca bebe sa se nasca in iunie, de fapt! si atunci eu ce fac, cu cine ma solidarizez si eu: cu mamicile de mai - iunie sau iulie-august? cum ar veni, "eu cu cine votez" ?

ok, probabil astea sunt regulile. cum se schimba titlul unui topic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cisica spune:

Conform calendarului intru si eu pe-aici - 8 iulie 2007. Doar ca pe langa teste, am facut si o eco cu sonda acum cateva zile, dar in afara de un "dop" foarte sanatos la capatul colului, doctorita mea nu a vazut nimik...Urmatorul eco peste o saptamana (luni). Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Felicit burticile de iulie-august si le rog sa taraie bine picioarele ,poate asa ne mutam toate aspirantele la burticoase.

MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Uau de cand asteptam subiectul asta. Eu sunt mamica de iulie - august 2006 si eram curioasa cand vor aparea si mamicile de iulie - august 2007. Fetelor va doresc sarcini usoare in continuare si sa ne vedem peste un an la SCUTECE.
stancutza avem si noi mamici care au nascut in iunie si au ramas Piersicutze de iulie - august, acum depinde de care dintre fete te vei simti mai apropiata.

Miruna + Alexei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Vad ca a mai aparut o mamica de iulie august 2006
Fetelor ma apuca o nostalgie cand ma gandesc ca eram la rubrica de iulie august.Asa a trecut timpul...
Oricum va doresc sarcini usoare si cati mai multi bebici.
va pup oe toate si sa va inarmati cu rabdare si calm,sa nu va stresati de ce cititi pe forum ca zau nu are rost.Sper din tot sufletul sa vad aici pe cineva..va zic io cand o sa apara
Monica,Daniel 4,7 ani si Cristian 7.07.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Hop si eu! Hai ca suntem mai multe mamici de 2006 decat de 2007.
Si pe mine ma apuca o nostalgie... Doamne, cata fericire era pe capul meu anul trecut in aceasta perioada. Eu mi-am facut primul test pe 23.10.2005. Atunci am aflat. Nu eram inca pe forum, abia dupa ce am ramas insarcinata l-am descoperit. Si aveam grija de mine de parca eram de cristal. Cel putin. Parca eram alta persoana. Ma trezeam in fiecare dimineata si imi aduceam aminte ca am ceva super scump in burtik si ma apuca din nou fericirea.
Iar acum... ce sa va mai zic! Sunt si mai fericita! Ma trezesc dimineata si ma uit in patutul lui Rares si cand imi zambeste ma topesc ca o inghetata la soare. Mai repede.
Fetelor, va urez la toate sarcini usoare si sanatoase, si bebici sanatosi, frumosi si cuminti!

luiza de mic si iubit si Rares (3 iulie 2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/luizapadiu/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;10501;117;1;1/c/71/t/60/s/77/k/f60b/weight.png

Mergi la inceput