Mamici de iulie - august 2007

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by Muuh

Uau de cand asteptam subiectul asta. Eu sunt mamica de iulie - august 2006 si eram curioasa cand vor aparea si mamicile de iulie - august 2007. Fetelor va doresc sarcini usoare in continuare si sa ne vedem peste un an la SCUTECE.
stancutza avem si noi mamici care au nascut in iunie si au ramas Piersicutze de iulie - august, acum depinde de care dintre fete te vei simti mai apropiata.

Miruna + Alexei
Poze




multumim frumos pentru urari, sper ca peste un an sa fim si noi la fel de fericite si nostalgice cum sunteti voi, mamicile de iulie - august '06.

nu prea stiu ce e cu "piersicutzele" - imi spui si mie pls? multumesc si pentru voi astazi, ca e zi de sarbatoare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Wow, predam stafeta! Si eu sunt o mamica de iulie august 2006. Primul test l-am facut pe 3 noiembrie 2005..si a fost cu ochisori. Am avut DPN 13 iulie si tot atunci s-a nascut si minunea mea Alexia.
Stancuta, dupa ce am plecat toate de la odisee si am devenit mamici avem un nou topic deschis la Clubul scutecelor: Piersicute de iulie august 2006
Fetele va doresc la toate sarcini usoare...si o sa mai intru sa va vad. Vai ce nostalgie m-a apucat...acum un an pur si simplu nu mai aveam rabdare sa vina ziua de facut test...numaram orele....iar in ziua de test..n-am maia vut rabdare pana dimineata si l-am facut seara! Acum celula mica de atunci....rade...maraie...vorbeste cu noi in stilul ei! Doamne ce frumos este!

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by larissa_79


Fetele va doresc la toate sarcini usoare...si o sa mai intru sa va vad. Vai ce nostalgie m-a apucat...acum un an pur si simplu nu mai aveam rabdare sa vina ziua de facut test...numaram orele....iar in ziua de test..n-am maia vut rabdare pana dimineata si l-am facut seara! Acum celula mica de atunci....rade...maraie...vorbeste cu noi in stilul ei! Doamne ce frumos este!

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)



intr-adevar e frumos sa fii mamica...si Alexia e intr-adevar o frumoasa si o dulcica! sa va traiaca si sa va bucurati de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Stancutza, Cisica, felicitari pentru bebelusi si sa va ajute Doamne Doamne sa fiti cu totii bine!

Sper si eu sa ma alatur voua. Lucram intens la proiectul bebe, dar sanse mai mari vom avea dupa 30 oct, caci um a fost pe 18 oct. Printesa mea de 2 ani si 4 luni este extrem de interesata de bebe mic, isi doreste foarte tare un fratior.

Va pup pe toate, si sper din tot sufletul sa fim colege!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

27 octombrie a fost prima zi a ultimei menstruatii. Deja ma plictisisem sa o tot comunic ginecologului la fiecare vizita. De abia asteptam sa treaca ca sa ne apucam de treaba, pentru ca vroiam neaparat un bb. Acum dupa un an, care nici nu imi dau seama cum a trecut, am langa bine un baietel frumos si vesel care imi insenineaza zilele. Momentan vad ca suntem mai multe mamici nostalgice, dar treptat-treptat o sa vina tot mai multe fete cu burtici, momentan mici... . Si o sa incepeti sa impartasiti emotia primului test, ecograf, etc., etc.

Va doresc sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi!

Consi si Luca meu (19.07.2006)

Luca iubitu'

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:


multa rabdare, multa dragoste si sarcini usoare, fetelor
aveti 9 luni in care sa invatati sa ganditi in 3 sau in mai multi si nu doar la singular

si pe mine ma apuca nostalgia. piersicutza mea s-a nascut pe 16 august si eu aflam la mijlocul lui decembrie ca sunt insarcinata

a trecut o vesnicie, parca de atunci.

sa vi se ingroase randurile cat de curand si sa formati o adevarata familie si un grup de sprijin aici

iar cand aveti nelamuriri sau vreti ceva informatii, sunt sigura ca veti primi raspunsuri de la mamicile din randurile noastre!
noi va asteptam cu drag si va vom urmari idn umbra odiseea!

cinta

http://foto.inbox.lv/levicss/MadaraAleksandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Asteptati-ma si pe mine!!!

Eu nu sunt inca insa sper ca luna asta sa se intample, mai am un baiat de 5 ani nascut pe 30 iulie deci sper ca luna asta e cu noroc si ajung si eu la voi. Felicitari celor care aveti deja rezultatele pozitive.

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Ce frumos a inceput noul topic. la toate mamicile de iulie- august 2006. E asa placut sa stii ca cineva care a trecut deja prin aceasta minunata experienta te vegheaza. Sper din toata inima sa reusesc si eu sa intru in randul mamicilor de iulie-august. Va rog tineti-mi pumnii.

MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Bine v-am gasit fetelor mamici de iulie-august 2007 si bine v-am regasit colege de burtica si apoi de piersicute, mamicile de iulie-august 2006.

Dupa cum v-ati dat seama, am si eu un pui mic care trebuia sa se nasca pe 15 iulie 2006, dar a fost mai grabit si s-a nascut cu 4 saptamani mai devreme. Nu trece secunda in care sa nu ma minunez de ce copil avem si imi dau seama ca ei sunt cele mai bune si mai pure fiinte de pe lumea asta.

Ce nu stiti este ca s-ar putea sa fiu si o mamica de iulie-august 2007 . Am inceput sa lucram la proiectul "bb2" luna asta. Daca avem noroc sa iasa din prima (cum s-a intamplat cu Alex in urma cu un an) vom fi cei mai fericiti parinti de pe planeta asta. Astept inceputul lunii viitoare sa fac testul. Daca nu iese pozitiv luna asta, continuam cu sarguinta (si placere ) si suntem siguri ca ii vom face curand o surioara (sau fratior) lui Alex.
Va tin la curent daca sa ma inscrieti si pe mine printre randurile voastre (mi-ar face mare placere, de cand am nascut am avut regretul ca nu mai sunt insarcinata, inca imi este dor de burtic).

Pupici si aveti grija de voi si de sambureii mici

Monica de Alex (18 iunie 2006) si taticul Marian
Pozici Alexutu
Ce mari suntem noi

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Monicutza, tare te invidiez! Vreau si eu BB2!... Dar nu ma lasa nici cezariana sa ma apuc acum, si nici planurile profesionale, care trebuie continuate si ele. Asa ca ma rog la Dumnezeu sa fiu si eu din nou o mamica de iulie - august, dar in 2008, ca ne apucam de treaba cam in noiembrie 2007. Si sper sa reusim si noi din prima, cum a fost la Rares. Atunci voi fi mamica de august, nu de iulie, dar la acelasi topic. Si voi fi una cu experienta!

luiza de mic si iubit si Rares (3 iulie 2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/luizapadiu/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;10501;117;1;1/c/71/t/60/s/77/k/f60b/weight.png

Mergi la inceput