operatie pe creier - foarte urgent!

operatie pe creier - foarte urgent! | Autor: herra

Link direct la acest mesaj

buna tuturor!

e vorba de o persoana draga mie, in varsta de 52 de ani, care duminica dimineata pe la 4 a cazut din picioare - atac cerebral...
a fost transportata de la Piatra Neamt in Iasi, si din cate stiu duminica dimineata pe la 7 era deja operata.

din pacate in cursul zilei de duminica creierul i-a fost din nou inundat de sange.
atunci medicii au spus familiei ca nu se mai poate face nimic, ca nu are rost sa o opereze a doua oara.

si presupun ca le cer acordul sa o deconecteze de la aparate.

daca stiti despre astfel de cazuri, pe care medicii din alta parte (chiar si din afara tarii) le-au operat totusi de mai multe ori, orice informatie ne-ar fi de ajutor!

multumim!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad




un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

incearca aici,insa trebuie sa te grabesti...
http://www.bagdasar-arseni.ro/neurochirurgie%20mixta.htm
http://www.bagdasar-arseni.ro/neurochirurgie%20pediatrica.htm
(prof. Ciurea este greu de prins, dar incearca)

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Exact, la Bgtasar sa stii ca se fac minuni. La sectia neurologie, Terapie Intensiva, sunt medici foarte sufletisti care nu se lasa cu una cu doua.
Anul trecut tatal meu a avut un accident vascular, in Targoviste medicii ne-au spus sa ne pregatim pentru ca nu va rezista, nici nu au vrut sa ni-l dea sa-l ducem la Bucuresti, dupa ce l-am dus la Bagtasar, a fost pus pe picioare.
Multumesc dr Alaicescu Asistenta Terapie Intensiva si dr Lazar, dar nu in ultimul rand, multumesc lui Dumnezeu!
Multa sanatate!


Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Daca are hemoragie cerebraala, mai ales subarahnoidiana , sansele sunt intr-adevar mici, din pacate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

va multumesc pt informatii; am sa le transmit mai departe; din pacate si lor le-au spus ca nu e transportabila...

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad




un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Da, asta e nasol. Daca nu e transportabila asta este un impediment foarte mare!
Multa sanatate si sa ne spui daca au reusit sa faca ceva.

Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

din pacate, cand noi vorbeam ieri dimineata, deja murise; murise pe la 7,30 dimineata; iar sotul ei, care avea voie in spital numai o ora pe zi, de la 13 la 14, nu a aflat decat mai tarziu.
bietii oameni se pot gandi la orice, inclusiv ca nu au mai asteptat consimtamantul lor ca sa o deconecteze, sa nu o mai chinuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Imi pare sincer rau!
Condoleante si Dumnezeu s-o ierte!

Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput