Aradencele sarbatoresc luna asta!!! (53)

Aradencele sarbatoresc luna asta!!! (53) | Autor: alinamoro

Link direct la acest mesaj

31 august 2006
ALINA, felicitari! Adelina, bine ai venit pe lume
5 septembrie 2006
FLAVIA, felicitari! Bogdan, bine ai venit pe lume!
11 septembrie 2006
GABI, felicitari! Ioana, bine ai venit pe lume!
17 septembrie 2006
IOANA, felicitari! Nicolas , bine ai venit pe lume!



Mamici din Arad


-alina 33 (Alina ) - 35 ani, casatorita cu Dacian,32 ani, mami de Dragos,2 ani
-alina morostes(Alina )- 32 de ani, casatorita cu Calin,31 ani, mami de Dragos , 4 ani si Adelina
-alinutza13(Alina)-23 de ani, casatorita cu Sebastian,25 ani, mama Fabianei , 1 an
-anto (Antonela )- 40 ani, casatorita cu Radu ,43 ani, mama Denisei , 14 ani
-arad_linda (Linda ) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, mamica lui Andrei
-claudelu (Claudia ) - 27 ani, casatorita cu Claudiu ,31 ani, mama lui Raul-Andrei, 2 ani
- claudiak (Claudia )- 31 ani, casatorita cu Roland, mama Vanessei , 2 ani
-cristinacsa (Cristina )- 33 ani, casatorita cu Mihai ,36 ani, mama gemenelor : Carina si Alexandra , 4 ani
-dialu (Diana ) - 31 ani, casatorita cu Cosmin , mamica lui Patric Maximilian , 1 an
- dianapatrick ( Diana),21 ani, casatorita cu Gunther ,35 ani, mamica lui Patrick , 1 an
-dianaR (Diana ),27 ani, casatorita cu Vasile,34 ani, mami de Vlad , 2 ani si Timeea
- dita(Edith)- 35 ani, casatorita cu Eugen
-flavia ramona (Flavia )- 27 ani, casatorita cu Sorin -35 ani, mami de Bogdan Ioan
-gabitzica (Gabi) - 29 ani, casatorita cu Ciprian , 30 ani,mami de Tudor, 2 ani si Ioana
-ILDI25 (Ildi )- 26 ani,, casatorita cu Stefan -26 ani
- lindaG (Linda)- 26 ani, casatorita cu Mark,34 ani
-maggda (Magda) - 34 ani, casatorita cu Danut ,40 ani, mama Biancai , 7 ani
-Melania14 (Nico) - 31 ani, casatorita cu Ovi 32 ani, mama Melaniei Ioana , 1 an
-Monica70 (Monica) - 36 ani, casatorita cu Ghita 46 ani, mami de Diana , 1 an
- maria_rubi(Maria)- 27 ani, casatorita cu Adi ,28 ani
-pau(Nico)-29 de ani, casatorita cu Romy,32 ani, mama Paulei , 3 ani
-pufymic (Ioana ) - 27 de ani, casatorita cu Ovidiu ,28 ani, mami de Alesio Andrei , 2 an si Nicolas-Mihai
-claudia-maria (Claudia ) - 34 de ani, casatorita cu Paul ,29 ani, mama Anei-Maria , 1 an

Ianuarie
01.01.2006- Diana (fetita lu Monica70)
10.01.1974- Ovidiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania 14"Nico")
13.01.2004- Patrick (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10495" target="_blank">dianapatrik “Diana”) (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dianapatrik" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=10495&cid=9586" target="_blank">web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=poze patrick&mid=10495&cid=12377" target="_blank">web3)
14.01.2005- Melania Ioana (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania 14 "Nico")
20.01.1980- Stefan (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=25758" target="_blank">ILDI25"Ildi")
23.01.1973- Romy (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau"Nico")

Februarie
03.02.1971- Vasile (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR “Diana”)
05.02.2005- Ana-Maria (fata"Caludiei Maria")
08.02.1962- Radu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto “Antonela”)
10.02.2003- Patric Maximilian (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=159" target="_blank">dialu "Diana")

Martie
02.03.1975-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania14 "Nico"
02.03.1978- Ovidiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana") (web)
05.03.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana" (web)
12.03.1975- Claudiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia") (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Claudelu" target="_blank">web2, web3)
14.03.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8354" target="_blank">flavia_Ramona "Flavia" (web)
18.03.1969- Mihai (sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina")(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
21.03.1971 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda" (web)
26.03.1991- Denisa (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto "Antonela")
28.03.xxxx – Eugen (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3271" target="_blank">dita “Edith”)

Aprilie
01.04.2004- Raul-Andrei (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia") (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Claudelu" target="_blank">web2, web3)
11.04.2002- Dragos (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina") (web)
20.04.1972- Claudia Maria
29.04.2004- Dragos (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 "Alina") (www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web)

Mai
10.05.1976- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi" (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
16.05.2004- Vlad (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR "Diana") (web1, web2)
17.05.1980-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=25758" target="_blank">ILDI25 "Ildi"
18.05.2006- Timeea (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR "Diana")

Iunie
18.06.1978- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR “Diana” (web1, web2)

Iulie
05.07.1971- Mark (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8766" target="_blank">LindaG "Linda") (web)
05.07.1965- Danut (sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda")(web)
16.07.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia" (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Claudelu" target="_blank">web2, web3)
21.07.2002- Vanessa (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8796" target="_blank">Claudiak "Claudia")
22.07.1974- Calin (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina") (web)
22.07.2002- Alexandra & Carina (gemenele lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
22.07.1984- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10495" target="_blank">dianapatrik “Diana” (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dianapatrik" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=10495&cid=9586" target="_blank">web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=poze patrick&mid=10495&cid=12377" target="_blank">web3)

August
09.08.1977 – Paul (sotzul lui “Claudia Maria”)
28.08.1973 – Dacian (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 “Alina”)

Septembrie
09.09.2004-Fabiana (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina")
11.09.1980-Sebastian ( sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina")
29.09.1998- Bianca (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda") (web)

Octombrie
07.10.1975- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9967" target="_blank">stanamiorel "Ciprian" (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
08.10.2004- Alesio Andrei (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana") (web)
22.10.2003- Tudor (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
24.10.1970- Sorin (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8354" target="_blank">flavia_Ramona "Flavia") (web)

Noiembrie
10.11.1972 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina" (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
15.11.1970- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3271" target="_blank">dita "Edith"
16.11.1965- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto “Antonela”
27.11.2002- Paula (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau "Nico")
27.11.1970- Günther (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10495" target="_blank">dianapatrik “Diana”) (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dianapatrik" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=10495&cid=9586" target="_blank">web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=poze patrick&mid=10495&cid=12377" target="_blank">web3)
28.11.1973-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina" (web)
30.11.1982-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina"

Decembrie
07.12.1976 – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau “Nico”
24.12.1969 – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 “Alina” (www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web)
25.12.1979 - maria_rubi "Maria"
27.12.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8766" target="_blank">LindaG "Linda" (web)
30.12.1978 - Adi
( sotul lui maria_rubi)
"Maria"





[red]Alina cu Adelina (31.08.2006) & [blue]Dragos (11.04.2002) [blue]pozici 1, pozici 2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am deschis subiect nou ca eram la pagina 21, am pastrat acelasi titlu ca doar toata luna asta sarbatorim.

De luna viitoare revenim la "Mamici din Arad".



Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

M-ati dat disparuta?Azi nu am avut calculator ca l-a luat Cipri cu el la targul Multimedia, iar pe al meu nu l-a adus acasa inca! Asa ca am suferit foarte tare azi. Acum scriu de pe lapttop. Ioana are colici la greu, toata ziua a fost agitata, mananca des si putin, aproape in fiecare ora. Eu sunt epuizata, dar nu ma las!
Ioana, bine ai venit acasa.
O sa mai intru miine seara, daca o sa apuc!
Pupici!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Noi am trecut pe sab simplex, ca bonisanu nu mai avea nici un efect.
Vad ca vorbiti de pozitia putei baietilor. Pai Magda, pe vremea varului tau nu exista pampers si la scutecele de panza asa se punea putza in sus. Dar la pampers nu e cazul, scrie si in carticele, nici nu prea cred ca sta putza in sus la pampers pentru ca nu e asa fix intre picioare.
Alina si eu am patit ca s-a udat pe lateral Ioana mea. Am patit si cu kk de 2 ori, prima data cand a schimbat-o soacra-mea si a doua oara cand a facut foarte mult.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Hop si eu.

Ma enerveaza calculatorul asta ca se pare ca are ceva probleme de vreo 2-3 saptamani. Poate reusesc sa-l duc la cumnatul meu la lucru sa vad ce are ca ma enerveaza deja. Cred ca dau Restart de cel putin 10-15 ori pe zi ca mi se blocheaza.

Am dormit azi noapte binisor, desi destul de agitat prin somn. Ieri nu am mai apucat sa mergem la plimbare asa ca azi musai, dupa ce se trezeste.

Gabi, cum ati dormit?

Ioana, cum e cu 2 bebeloi acasa? Pana la urma cu cine ai nascut, cu Popa? Si daca da ai fost multumita de el?

Nu mai stiu ce sa fac de mancare. Am observat ca trebuie sa fiu atenta la ce mananc. Vad ca nu pot sa mananc multe: vinete, conopida, fasole, rosii, bulion, mazare, struguri, citrice, etc. da ce mama focului e voie????? Ca deja m-am saturat tot de supa de pui si de legume . Dati-mi idei.

La san inca e tare, dar parca nu au mai crescut galmele alea. Doamne da sa-i treaca odata ca parca ma doare pe mine cand simt galmele alea acolo, desi pe el se pare ca nu-l doare.

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!

Sunt atat de fericita ca suntem acasa de nu va puteti imagina!(cat am stat in spital am plans aproape incontinuu de dorul lui Alesio)
E atat de bine cu 2 bebeloi!Ii adoram pe amandoi!

Gabi!....chiar mi-a facut placere vizita ta!Cum ti-e operatia?

Alinush!Si multumesc de telefon!

Flavia da, cu Dr. Popa am nascut(cu toate ca el era de fapt in concediu), a fost totul ok si sunt multumita de felul in care s-a comportat!

Am ramas in schimb extrem de dezamagita de neonatologii din spital....
Asta e!

Mai intru cand mai apuc!

Avem si poze cu Nicolas in albumul de la semnatura!!

Pupici!




Ioana de Nicolas& Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio&Nicolas
Poze Yahoo
Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor!
Eu ma "distrez" pe la bucatarie ca maine am iar musafiri de la Bihor.
Am fost in oras la cumparturi si la Billa, am fost toti.

Flavia, ce m-am saturat si eu de supa si carne de pui!

Gabi, mie mi-a scris dr.neonatolog din spital ceva crema pentru colici cu care sa o fac pe burtica pe Adelina, azi incercam, Flatulin se cheama.
Ce ma enerveaza pampersurile, nu stiu ce sa cumpar. Se vede ca e calitate mult mai proasta. La Dragos nu mi s-a intamplat sa curga, doar cand era mare pe la 1 an si ceva si era foarte plin scutecul.
Cel mai mult ma deranjeaza ca o schimb,ii dau sa manance si cand o ridic in brate simt ca e uda, atunci trebuie sa o schimb toata tocmai dupa ce a mancat.

Ioana, am vazut pozele, Nicolas e un scump, sa va traiasca, seamana foarte bine cu Alesio. Ce grasunel e la fata!
Am observat ca e mai brunetel fata de Alesio care e "alb" (ca Dragos)
Care medic neonatolog a fost la Nicolas?





Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush multumim! Da, e brunetel Nicolas....Alesio a fost blond blond....dar seamana cu Alesio cand era mic si plangea Fix aceeasi mutra o face de suparat de te apuca rasul!
Dr. Tripa a fost medicul care s-a ocupat de gandacel, dar mi s-a parut cam superficiala...

Pupici!


Ioana de Nicolas (17.09.2006)& Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio&Nicolas
Poze Yahoo
Povestea nasterii lui Alesio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ioana, e tare scump Nicolas! Sa va traiasca!
Cicatricea mea arata bine, mai bine decat a fot prima prima. Ce ma deranjeaza e ca sunt umflata deasupra ei cam de 2 degeta, sunt muschii cusuti, si se vede tare urat, parca am pansament acolo, plus ca imi este amortita partea dreapta. ce ma bucura este faptul ca intru in blugii mei stramti marimea 26, imi atarna un puc burta peste, dar cu camsa sau o bluza mai larga nu se vede.
Ioana, ce neonatolog ai avut la Nicolas? Eu am fost foarte multumita de dr. Ioanei, a fost tare draguta si nu a vrut sa ia nici un ban de la noi. In ultima zi a mai incercat Cipri, i-a pus banii pe masa si a zis ca daca nu vrea sa ia , sa cumpere la copilutzii care nu au, scutece si samponele.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioana, bine ati venit acas! Te ajuta Ovi acum la inceput?

Flavia, nu pune putulica in sus e o superstitie babeasca (ca nu ar creste putulica daca o pui in jos), chiar e bine sa stea in jos ptr. ca ajunge pipi pe buricut si pana se vindeca nu-i chiar bine. Asta am citit intr-un prospect la Pampers. Dupa aceea o lasi sa stea cum ii vine si gata.

Am auzit si eu de la o vecina ce a nascut recent ca e infectie nosocomiala in Matern si de aici bubitele puiutilor vostri.

Alina, am patit si eu cu Timeea chestia cu cursul Pampersului, super enervant cum zici si tu. Am schimbat nr la 2, am incercat si alte marci si la fel era. Pur si simplu a trecut de la sine pe la o luna.

Eu m-am mai obisnuit, nu-mi mai e asa de greu. Oricum Vladut e muuult mai dragastos cu mine de cand au plecat bunicile si ma bucur ca-mi era dor de "mamoseniile" lui... Timeea creste tot mai prost, n-am ce sa-i fac, pur si simplu suge cat vrea si restul mulg in speranta ca va suge candva mai bine. Sta muuult mai bine ca Vladut cu greutatea dar nu fenomenal. Are 5800 la 4 luni.

No va pup.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Hop si eu la orele mele preferate!
Acum am reusit sa-mi fac baie in sfarsit si stau putin pe aici pana mi se usuca parul.
Azi am avut foarte mult de lucru si Calin a trebuit sa mearga la o imnormantare la Simand si singura nu prea m-am descurcat, mai ales ca azi nu a fost Dragos la gradinita.Cand ma puneam sa fac ceva plangea Adelina, o calmam pe ea Dragos vroia mancare si tot asa...
Am uitat sa va zic, a murit un prieten de la Simand (statea in Arad de fapt). Vineri dupa masa i-a fost rau, a sunat-o pe nevasta-sa la lucru si ea a zis sa cheme salvarea, a chemat, a venit si dr.de la salvare ia zis ca are cadere de calciu si ia facut un calciu intravenos. Dupa putin timp a venit fata cea mare acasa ca stia ca nu se simte bine si l-a gasit mort, era cazut jos, a facut infarct.Mi se pare asa aiurea sa te gandesti ca un barbar sa 47 de ani are cadere de calciu si sa nu te gandesti ca ar putea avea ceva mai grav si sa nu-l lasi doar cu un calciu.

Ioana, si la noi tot dr. Tripa a fost, la Dragos tot ea, acum mi s-a parut mai "draguta". La externare mi-a explicat multe, ea mi-a zis si de bubitele care pot sa apara ca sunt infectie din spital.

Gabi, ce fain ca sunt buni blugii pe tine! Eu nu ma pot incheia la nici o pereche, sunt stramti in talie, dar parca nu din cauza burtii, parca m-am latit... Asta mi-ar lipsi acum sa trebuiasca sa-mi schimb garderoba!!!!!
Cine a fost medic la Ioana?

Diana, Timeea arata foarte bine, nu stiu de ce te stresezi ca nu merge bine.
M-ai incurajat cu pampersul, noua de cand am trecut la numarul 2 ni s-a intamplat.

Fetelor, va doresc duminica placuta, maine nu intru decat pe seara ca avem musafiri.



Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput